Ani v Evropě se naše škola neztratí…

12.4.2019

 

Výtvarná a literární soutěž Evropa ve škole je v evropských zemích organizována již od r.1953. V České republice probíhá od r.1992 a naše škola zde opakovaně dosahuje velmi hezkých výsledků. Soutěž nabízí účast žáků a studentů všech typů ZŠ i SŠ.

„YOUrope - je to o tobě!“ Tak znělo motto letošního ročníku. Ideje vzájemné sounáležitosti, pocit spoluodpovědnosti za osud Evropy…Co s tím? Jak tyto tematické okruhy proměnit ve výtvarné nebo literární dílo? Stačí však mít oči otevřené, hodně přemýšlet a věřit, že velké věci vznikají z malých.

Když ke stoletému výročí naší republiky vznikla v tělocvičně školy obrovská živá vlajka, prožili jsme si všichni nádherný a opravdový pocit sounáležitosti. Každý z nás, ať už žák či učitel, byl důležitou součástí našeho jedinečného projektu. Už během dopoledního projektového dne jsme táhli za jeden provaz, ale v našem živém obraze jsme všichni byli jako jedna rodina. Myslím si, že projekt, do kterého byli doslova duší i tělem vtaženi všichni žáci i učitelé, silně obohatil náš společný život ve škole.

Podobně jsme se propojili (navíc ještě s rodiči či ostatními dětmi nejen z naší školy), když jsme nedávno organizovali veselý masopustní průvod. Touto akcí jsme také vyjádřili podporu snahám o obnovení tradic ve Šternberku a zároveň se pokusili o aktivní pouliční umění. Nešlo pouze o rozvernou módní přehlídku netradičních vlastnoručně vyrobených kostýmů, kterou jsme doprovázeli zpěvem. Vnímali jsme vztahy, spolupracovali, komunikovali. Prostě to bylo o nás, i o TOBĚ. A o YOUrope taky…

Za realizované výtvarné akce získal kolektiv žáků ZŠ Dr.Hrubého ve Šternberku 1.místo v kraji, a postupuje tak do ústředního kola, které se bude konat letos v květnu v Plzni.

V literární části obdržela Nikola Parčová, žákyně třídy 7.B, čestné uznání. Porotu zaujala její rozsáhlá povídka s názvem Věra. Nikola dosahuje v literárních soutěžích opakovaně velmi hezkých výsledků.

Slavnostní předávání ocenění proběhne 17.dubna 2019 v DDM Olomouc. Blahopřeji VŠEM a děkuji!

                                                                                  Mgr. Ludmila Vacová

Rychlý kontakt

ZŠ Dr. Hrubého 2, Šternberk,
příspěvková organizace
Dr. Hrubého 319/2
785 01 Šternberk

  • IČ 61 989 991
  • RED IZO 600 140 784
  • IZO 102 320 667
  • ID datová schránka: j29mkz2
Vybíráme z fotogalerie Školní galerie - práce žáků 4.-9. tříd
Škola Online


Najdete nás na Facebooku


zřizovatel školy: Město Šternberk Rozpočet »