25.4.2018

20. 4. na naší škole proběhl Den Země.

V rámci kampaně „Ukliďme Česko“ šesté a sedmé ročníky uklízely cyklostezky do Štarnova a Babic. Odpadů se posbíralo několik pytlů a po dobře odvedené práci se děti odměnily zmrzlinou v cukrárně.

Deváťáci tradičně chystali stanoviště s přírodovědnými a sportovními úkoly v parku pro naše nejmenší prvňáky a druháky. Nebylo to vždy jednoduché, ale svoji úlohu deváťáci zvládli.

Třeťáci a páťáci se účastnili orienťáku. Seznámili se s mapou města, podle které šli a v mapě vyhledávali zadané kontroly. V zámeckém parku si vyzkoušeli běh podle kontrol, u kterých si razili značky do karet na orientační běh. Ještě si procvičili postřeh, paměť a rychlost u běžeckého Pexesa.

Čtvrťáci plnili úkoly s přírodovědnou tematikou v ZOO na Kopečku.

Osmé ročníky podnikly exkurzi do sběrného dvora Marius Pedersen Group a do ČOV Šternberk. V MPG si žáci prohlédli celý areál a jednotlivá třídící pracoviště; v areálu ČOV  se dozvěděli, jakými procesy prochází voda ze šternberských domácností. Někteří žáci si dělali v průběhu obou exkurzí poznámky, které budou moci využít v hodinách chemie.

I přesto, že jsme tento den, díky kalamitě, nemohli trávit v lese, jsme si to všichni užili.

Darja Tomanová

Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země

• REDIZO 600 140 784
Vybíráme z fotogalerie Dětský den