24.4.2019

V rámci kampaně „Ukliďme Česko“ šesté a sedmé ročníky uklízely cyklostezky do Štarnova a Babic. Odpadů se posbíralo několik pytlů a po dobře odvedené práci se děti odměnily zmrzlinou v cukrárně.

Deváťáci tradičně chystali stanoviště s přírodovědnými a sportovními úkoly v parku pro naše nejmenší prvňáky a druháky. Nebylo to vždy jednoduché, ale svoji úlohu deváťáci zvládli.

Žáci 3. a 4. ročníku měli připraven program v zahradě hradu Šternberk. Čekala na ně stanoviště s tematikou orientačního běhu. Jejich úkolem bylo udržet mapu zorientovanou tak, aby odpovídala skutečnosti, a zvládli tak oběhnout kontroly v přesně stanoveném pořadí. Páté třídy plnily úkoly v Dolním Žlebu.

Osmé ročníky podnikly exkurzi do sběrného dvora Marius Pedersen Group a do ČOV Šternberk. V MPG si žáci prohlédli celý areál a jednotlivá třídící pracoviště; v areálu ČOV  se dozvěděli, jakými procesy prochází voda ze šternberských domácností. Získané informace využijí v hodinách chemie.

Žáci se dnes dozvěděli nové informace, posbírali spoustu odpadu, zasoutěžili si a hlavně byli venku a spolu. Počasí nám vyšlo a tento předvelikonoční čas jsme strávili příjemně.

Mgr. Darja Tomanová

Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země

Vybíráme z fotogalerie Dopravní soutěž