Exkurze Hyundai výrobní závod Nošovice

29.4.2019

V měsíci dubnu se uskutečnila pro žáky osmých tříd plánovaná exkurze do výrobního závodu Hyundai v Nošovicích. Jarní počasí umocňovalo očekávání a zvídavost žáků podívat se do  největší a nejmodernější zahraniční investice v České republice. Výrobní závod osobních vozidel Hyundai byl postaven u obce Nošovice u Frýdku-Místku tak, aby byly vytvořeny ideální podmínky pro realizaci výroby. Žáci při zahájení exkurze byli seznámeni s historií vzniku a výstavby obrovského areálu spolenosti Hyundai. Už při zahájení v kinosále na žáky dýchla atmosféra silného finančního zázemí a obrovských finančních investic do tohoto podniku. Následně se žáci seznamovali s výrobními prostorami, kde prostřednictvím pojízdné soupravy a reprodukovaného mluveného slova byli seznamováni s výrobními postupy. V prostoru lisovny byli ohromeni halou tří set robotů. V prostorách montážních hal, převodovkárny byla vidět čistota provozu. Každý zaměstnanec prováděl řízenou cílevědomou pracovní činnost – žádné postávání a prodlevy. V průvodním slovu bylo patrno, že výroba je založena na přesném řádu. Zaměstnanci jsou motivováni finančně za svou přesnou kvalitní práci. Nepřesnosti ve výrobě znamenají velké výrobní ztráty. Pracovní příležitosti jsou zde jak pro muže, tak i pro ženy v totožném poměru. Žáci se mohli podívat, jak vypadá pásová výroba. Na pásové výrobě jsou zaměstnanci střídáni a přesunovaní na jinou pracovní činnost. To vše z důvodu efektivity, bezpečnosti pro zaměstnance. Závěrem exkurze průvodce odpovídal na dotazy týkající podmínek, benefitů pro zaměstnance pracujících v Hyundai. Žákům se exkurze líbila, jednalo se o takovou „pohodovou“ akci.

Mgr. Tomáš Loun

8.A Exkurze Hyundai 8.A Exkurze Hyundai