FÍHA-DÝHA aneb Tvoření s netradičním materiálem

8.12.2016

 

Měsíc prosinec nám přinesl nový projekt FÍHA-DÝHA, jejž realizují největší zpracovatelé dýhy a dýhovaných produktů v České republice. Zmíněný projekt vznikl za účelem podpory povědomí o přírodních materiálech, na které se v dnešní době mnohdy zapomíná… Od členů, kteří projekt uskutečňují, nám byla dodána velká krabice s rozmanitými dýhami.

…A co to vlastně dýha je?

Jedná se o čistě přírodní, nenapodobitelný materiál, jenž je získáván krájením či loupáním kmenů stromů, ty se následně čistí, napařují, krájí a nakonec suší. Výsledkem je tenký plát dřeva. Dýha však není žádnou novinkou, pro svůj jedinečný vzhled se začala objevovat již ve Starém Egyptě, kde z ní řemeslníci vyráběli různé druhy nábytku. V dnešní době se dýha používá převážně na výrobu povrchu nábytku, dveří, zárubní a dalších interiérových prvků.

Inu, neváhali jsme a hned se s nejrůznějšími českými i exotickými dřevinami také seznámili nejen během povídání, ale hlavně tvořením. To představovalo něco úplně nového, snad proto bylo možné spatřit tak velké soustředění dětí. Co jsme zvládli vyrobit a jak se nám to povedlo, se přijďte podívat v pátek na vánoční jarmarkSmile

Více o projektu: www.fihadyha.cz

Krásný předvánoční čas za ŠD přeje Pavla Krátká

 

Rychlý kontakt

ZŠ Dr. Hrubého 2, Šternberk,
příspěvková organizace
Dr. Hrubého 319/2
785 01 Šternberk

  • IČ 61 989 991
  • REDIZO 600 140 784
  • IZO 102 320 667
  • ID datová schránka: j29mkz2
Vybíráme z fotogalerie Velikonoce ve 4.A
Škola Online


Najdete nás na Facebooku


zřizovatel školy: Město Šternberk Rozpočet »