Florida a Havaj s Motani

6.3.2019

 

Na další projekci známých cestovatelů manželů Motani nás tentokrát přivítala slunečná Florida. Plavbou na malé plachetnici jsme společně prozkoumali ostrovy KEYS. Napínavou se stala projížďka na vodním skútru. Plavat uměli všichni, ale přesto někteří lapali po dechu. O poznání klidnější byla následující plavba lodí, pozorovali jsme delfíny a z bezpečné vzdálenosti jsme si vyzkoušeli krmit dravé žraloky.

Národní park EVERGLADES nás upoutal bažinami a spoustou vodních ptáků. Pozor ovšem na nenasytné aligátory! Jsou zde snad v každé velké louži. KAPUSTŇÁCI, neboli mořské panny, jsou neohrabaní a přesto sympatičtí tvorové. Dovolili nám si s nimi zaplavat. Byl to vskutku neobvyklý pocit.

Na koho se usmálo štěstí, mohl na žraločím pobřeží najít zkamenělý zub již vymřelého největšího žraloka MEGADOLONA. A hurá za zábavou! Kde jinde, než v zábavném parku se můžete potkat např. se SPIDERMANEM, HARRYM POTTEREM a JACKEM SPARROWEM.

Mořský park SEA WORLD nás uchvátil! Delfíni a kosatky předvedli nádhernou show plnou akrobacie a dokonalého souznění s hudbou a svými cvičiteli.

Od indiánů a havajských tanečnic bychom se mohli naučit spoustu nových kroků. A ty kostýmy! Tiše jsme záviděli.

Velké mořské želvy nás pobavily svojí přítulností, mořští ježci zase vypadali jako červené pastelky.

Dobrodružstvím číslo jedna bylo pozorování žraloků z klece. Ti, kteří se odvážili mezi ně skočit přímo do vody, mají velký obdiv.  

Nad aktivní sopkou KILAVEA se vznáší šedý dým. V kráteru vře žhavá láva, rudé fontány tryskají, jak je napadne. Je to magické místo.

Chůzi poně. lávových tunelech, kdy nás hřály podrážky na botách, si určitě zapamatujeme. Člověk si naráz uvědomí, jak nic netrvá věčně.

 

                                                                            Mgr. Jitka Motáňová

Rychlý kontakt

ZŠ Dr. Hrubého 2, Šternberk,
příspěvková organizace
Dr. Hrubého 319/2
785 01 Šternberk

  • IČ 61 989 991
  • RED IZO 600 140 784
  • IZO 102 320 667
  • ID datová schránka: j29mkz2
Vybíráme z fotogalerie Podzimní kiosk
Škola Online


Najdete nás na Facebooku


zřizovatel školy: Město Šternberk Rozpočet »