Klíček ke Slabikáři

24.11.2016

Malým prvňáčkům skončilo přípravné období, rozloučili se s Živou abecedou a dlouho očekávaný okamžik je tady.

Ve čtvrtek 24. listopadu jsme se společně s dětmi, rodiči a ostatními hosty sešli ve třídě, aby nás děti přesvědčily o tom, že si svoji první školní knížku Slabikář opravdu zaslouží.

Třídou se rozezněly veselé písničky, děti recitovaly básničky o probraných hláskách a číslicích. Nechyběly říkanky s pohybem a pohybové chvilky. Úsměv na rtech vyloudila u všech přítomných říkanka o přestávce a o domácích úkolech.

Za okny se setmělo, vystoupení je u konce a na děti čeká to nejdůležitější - Slabikář. Dostal ho úplně každý, a to společně s papírovým klíčem, kterým si jej děti "odemknou".

Co by to však bylo za oslavu bez sladké tečky na závěr. Překvapením pro děti se stal velký dort, který byl věrnou kopií Slabikáře a všechny děti si na něm opravdu moc pochutnaly.

Věříme, že na celý slavnostní podvečer budou rodiče společně se svými dětmi rádi a dlouho vzpomínat.

Mgr. Jitka Motáňová

• REDIZO 600 140 784