Kouzelné výsledky mistrů malířů v pohádkovém domečku

16.1.2018

Bylo-nebylo, za devatero stezkami, až na samém kopci, u velikého lesoparku stojí jeden malebný, tohoto času doslova pohádkový domeček. A v tom domečku stoleček, na stolečku místo dvanácti mističek leží připravených dvanáct diplomů a darů pro mistry umělce. Z toho rovných sedm čeká na úspěšné malíře z našeho panství -Základní školy Dr. Hrubého.

Že je to jako v pohádce? Jen jsme začali šťastným koncem- slavnostním zahájením výstavy v DDM dne 12.1.2018. A jak to bylo od začátku?

To vám jednou pracovití skřítkové z domečku vyhlásili do širokého okolí: „Kdo namaluje nejkrásnější obrázek své oblíbené pohádky, bohatě bude odměněn.“ Princezny a princové ze Šternberka i okolí se s chutí pustili do práce. A tak mnohonásobně vícekrát než jen tři dny a tři noci se na jednotlivých školách kreslilo, malovalo a tvořilo. Ne o ruku princezny, ale o vítězství se zde ucházelo více než 300 malých i větších obrázků mistrů školáků i předškoláků.

„Zrcadlo, zrcadlo, pověz mi, který obraz je ve své kategorii nejkrásnější?“

Tuto otázku si sedm dní a sedm nocí pokládali rádcové umělečtí, kteří rozhodovali o tom, komu připadnou barvičky, pastelky a sladké odměny místo princezny a poloviny království.

Na vědomí se tedy dává, že pomyslnou korunku slávy si z naší školy nasadili tito mistři:

Ve 2. kategorii zlatou korunku získala Eliška Závodná, stříbrnou obdržela Johanka Hojgrová a bronzovou pak Max Kolínek. Všichni tři navštěvují 2.A .

Ve 3. kategorii se na bronzové pozici umístila Veronika Studentová ze 3.B.

Ve 4. kategorii se na zlatou korunku promalovala Anička Gadaczová ze 6.B.

Konečně v 5. kategorii máme ještě zlato i bronz. 1. místo si svým kouzelným obrázkem získala Elen Nesrstová z 8.A a 3. místo v nejstarší kategorii obsadila Anatolia Mazuryková ze 7.A.

Tedy podtrženo a sečteno- máme 6 princezen a 1 prince, kteří z možných 12 uspěli ve výtvarné soutěži Z pohádky do pohádky. Všem vítězům i dětem, které mají své obrázky mezi ostatními 300 vystavené, blahopřejeme!

Mgr. Ludmila Vacová

• REDIZO 600 140 784