Lyžařský výcvikový kurz 2019

18.2.2019

Ve dnech od 2. do 8. 2. 2019 se naše škola zúčastnila lyžařského kurzu ve Starém Městě pod Sněžníkem. Ubytování bylo zajištěno v rekreačním středisku Uničovka. Na kurz odjelo 47 dětí ze dvou sedmých tříd, 6 učitelů a jedna zdravotnice. Hned po příjezdu jsme šli na oběd a po krátkém odpočinku jsme vyrazili na svah do blízkých Kunčic. Zde jsme zahájili kurz a rozřadili žáky do skupin podle jejich lyžařských dovedností. Zde jsme zjistili, že nás nečeká nic lehkého, protože ze 47 žáků bylo 25 nelyžařů. Skupina lyžařů vyjela vlekem rovnou na svah a druhá skupina se učila stát na lyžích a posléze i pohybovat. Někteří žáci to začali vzdávat, ale učitelé je neustále pozitivně motivovali. Po dvou hodinách už byl vidět pokrok a najednou si všichni začali věřit a těšili se na další den. V 16 hod nás Skibus odvezl zpět na Uničovku, kde si žáci vybalili zbytek věcí a v 18h byla večeře. Po večeři jsme žáky seznámili s denním rozkazem na další den. V 19h byla přednáška o bezpečnosti na horách a pak jsme pro žáky připravili společenské hry. Večerku jsme dali na 22h. Druhý den ráno lehce pršelo, takže jsme dopolední odjezd na svah museli zrušit. Po hodině se počasí trochu umoudřilo, a tak jsme mohli odjet a začít další výuku lyžování. Z nelyžařů se pomalu začali stávat „lyžaři“ a na odpoledním lyžování už někteří vyzkoušeli i jízdu na vleku. Žáci měli každý den stejný program kromě úterý, kdy jsme místo lyžařského výcviku šli na krátkou procházku po okolí. Pan učitel Zelený s paní učitelkou Mondekovou žákům vysvětlili výstavbu a funkčnost pohraničních pevností, které se na tomto území hojně budovaly. Po krátké procházce žáci navštívili i místní potraviny, které málem připravili o veškeré zbožíLaughing.

Od středy už byla znát píle dětí, kterou předváděly na svahu. Všichni byli schopni vyjet kopec na vleku i na sedačce a následně ho i sjet. Což my, učitelé, jsme velmi pozitivně vnímali a neustále žáky chválili za jejich snahu se učit novým lyžařským dovednostem. Ve čtvrtek dopoledne jsme pro žáky uspořádali slalomový závod. Zde si žáci vyzkoušeli své dovednosti, které získali během kurzu. Velmi nás všichni mile překvapili, protože z nelyžařů se opravdu stali lyžaři a někteří dosáhli jak skvělých časů, tak  kvalitní lyžařské techniky.

Program LVK: Budíček 7h, snídaně 7:45, dopolední lyžování 9-11:30, oběd ve 12h, odpolední lyžování 14-16h, večeře 18h, přednáška 19-19:30, společenské hry 19:30-21:30, večerka 22h.

Mgr. Petr Zapletal

Vybíráme z fotogalerie 1.A velikonoční pečení