Malá Natálka s velkým srdcem

15.6.2019

 

Každý příběh má svého hrdinu. V 1.B jeden takový hrdina je - vlastně hrdinka. Drobná a nenápadná dívenka Natálka Koleňáková měla ještě nedávno krásné dlouhé vlasy. Jednoho dne ráno však přišla do třídy s novým účesem.

Vlasy měla výrazně kratší, pod brýlemi se na nás jen usmívala svýma velikýma tmavýma očima. Nikoho by opravdu nenapadlo, co je příčinou této nečekané změny. Natálka si nechala své vlasy ostříhat a věnovala je na výrobu paruky pro nemocnou holčičku, která následkem vážné nemoci o své vlasy přišla.

Sama Natálka měla před časem se svými vlásky vlivem zdravotních problémů trápení. Od té doby si vlasy pečlivě pěstovala. Až dorostly do požadované délky, udělala to, co si předsevzala.  Je to úžasný a zároveň velmi emotivní čin. Zejména proto, že Natálka je malá školačka a dokáže myslet také na ostatní děti.

Je to dívenka s velkým srdcem, která dala s grácií svůj pramen vlasů neznámé holčičce, aby ta se mohla zase začít usmívat. Za to si zaslouží opravdu velkou pochvalu, poděkování a především obdiv.

                                                                                Mgr. Jitka Motáňová

Natálka
Rychlý kontakt

ZŠ Dr. Hrubého 2, Šternberk,
příspěvková organizace
Dr. Hrubého 319/2
785 01 Šternberk

  • IČ 61 989 991
  • RED IZO 600 140 784
  • IZO 102 320 667
  • ID datová schránka: j29mkz2
Vybíráme z fotogalerie Dětský den
Škola Online


Najdete nás na Facebooku


zřizovatel školy: Město Šternberk Rozpočet »