Návštěva z Brazílie v ŠD

9.5.2018

 

Opravdu až z Brazílie? Jé, odtud pochází Neymar! Já znám pohádku Rio! Tam je ten karneval?

Další a další informace jsme slyšeli během měsíce dubna v družinách. Děti nosily knížky, obrázky, vlajky, články, hledaly na internetu další a další novinky a byly zvědavé, jaká ta návštěva bude . Konečně v pátek 4.5. se dočkaly.

Přišla za námi dívenka Barbara Siracusa, opravdu až z Brazílie, která je tu na desetiměsíčním pobytu v náhradní rodině, aby se seznámila  s naší zemí, její kulturou a naším jazykem. Děti se přesvědčily, jak skvěle zvládla náš mateřský jazyk. Povídaly si spolu v češtině, slyšely i rodný jazyk Barunky – portugalštinu a i na angličtinu došlo. Barunce děti povídaly, co všechno si zjistily o Brazílii, Baruš jim informace doplňovala a byla nadšená, co vše vědí. Naučila je brazilskou sambu pro děti, jejich hru Escravos de Jó a spolu si vyrobily karnevalové škrabošky.

Bylo to moc příjemné odpoledne, děti naslouchaly s otevřenou pusou a už se těší, že Barunka, než odletí, za námi ještě přijde.

Barbara byla šťastná a říkala, že moc krásné, že já slyšet o naší zemi od dětí tak daleko od doma. Smile   

                                                                                          Dana Handlová

Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD Návštěva z Brazílie v ŠD
Rychlý kontakt

ZŠ Dr. Hrubého 2, Šternberk,
příspěvková organizace
Dr. Hrubého 319/2
785 01 Šternberk

  • IČ 61 989 991
  • REDIZO 600 140 784
  • IZO 102 320 667
  • ID datová schránka: j29mkz2
Vybíráme z fotogalerie Slabikář v 1.C
Škola Online


Najdete nás na Facebooku


zřizovatel školy: Město Šternberk Rozpočet »