Noc s Andersenem 2019

25.3.2019

Noc s Andersenem 2019

V pátek 29. března se večer opět otevřou školy a knihovny, aby v nich děti strávily noc plnou překvapení a čtenářských zážitků.

Tak trochu jsme předběhli dobu a z organizačních důvodů jsme podnikli cestu do čtenářských duší o týden dříve. A co bylo letošním tématem andersenovské noci? 70 let výročí založení Albatrosu, který svými tituly oslovuje již několik generací.

My jsme vděčně sáhli po knize tohoto nakladatelství, po příbězích Harryho Pottera, jež stále zůstávají na nejvyšších příčkách čtenářského zájmu dětí.

Část Noci jsme strávili na škole tematickými aktivitami a po večeři jsme se vydali na hrad, kde pro nás v krásném prostředí s tajuplnou noční atmosférou připravili soutěže se slibnými názvy jako famfrpál, labyrint, kámen mudrců nebo čarostřelba…

Jako odměna na nás čekala hostina v opravené hradní kuchyni a prohlídka hradu.

Cestou zpět jsme vhodili do poštovních schránek několik pohlednic se zdravicí NsA a pak už se žákům blížil čas na spaní. Po jedenácté večer, zachumlaní do svých „spacáků“, si poslechli čtení na dobrou noc, někteří v životě poprvé.

Na závěr bychom chtěli poděkovat SRPŠ a organizaci MAS Šternbersko o.p.s. za finanční podporu této akce.

Mgr. S. Mohaplová

Vybíráme z fotogalerie Masopust