Óda na modrou

4.4.2019

Den 2.4. je vyhlášen jako Světový den porozumění autismu. I my jsme se rozhodli na naší škole vyjádřit podporu lidem s autismem a zapojili jsme se do akce ČESKO SVÍTÍ MODŘE.

Mnozí žáci 1. i 2. stupně přišli do školy v modrém oblečení. Ze svých postav pak vytvořili na školním hřišti velké písmeno A, slunce nebo jiné útvary, aby se tak připojili k celosvětové akci.

Ve výtvarce jsme si vyzkoušeli sestavit variabilní kompozice z modrých předmětů a poté přišlo na řadu malování. Modrá malba doslova naladila žáky do klidu a pohody a zároveň alespoň okrajově rozšířila povědomí o autismu. Během tvoření, kdy pouze modrá měla sólo, jsme si také připomněli například modré období Pabla Picassa či známého Amadea Modiglianiho.

D. Handlová a  L. Vacová

Vybíráme z fotogalerie Atleti