Příběhy bezpráví – jeden svět na školách

15.11.2016

V listopadu již tradičně pořádáme pro žáky devátých tříd Příběhy bezpráví, které přibližují žákům a studentům prostřednictvím dokumentárních i hraných filmů moderní československé dějiny, hlavně druhou polovinu 20. stol., tedy dobu komunismu. Přednáška se skládala ze dvou částí.

V první části žáci zhlédli film dle skutečné události Swingtime. Zde je odkaz na csfd:

Ve druhé části přišel mezi naše deváťáky pamětník z dob komunismu pan Stanislav Mišo. Velmi poutavým přednesem žákům vysvětlil, jak se za komunismu žilo lidem, kteří byli v jejich hledáčku a nemilosti.

Pěvně věříme, že setkání s pamětníkem totalitního bezpráví bylo pro naše žáky velice hodnotné a přínosné pro utváření jejich životních hodnot.

Zároveň děkujeme panu Mišovi, že přišel navštívit a přednášet na naši školu.

Mgr. Martin Zelený

Příběhy bezpráví Příběhy bezpráví Příběhy bezpráví Příběhy bezpráví