Z činnosti školní družiny

PROSINEC

Čertovské soutěžení v družině

Na Mikuláše odpoledne k nám do družiny přišla Roxa s Laďou z Domečku. Děti byly namotivovány čertem do štafetových soutěží a utkaly se děvčata proti klukům.  Všichni běhali s mikulášskou punčochou a sbírali oříšky, pak zase s velikým pytlem. Čert jim po celé třídě rozsypal zlaté dukáty, které  museli  posbírat do košíčků. Oblékali si čertovskou vestičku, trefovali se míčkem do čerta, přehazovali bramboru, stavěli komín na čas a plnili další úkoly. Také za vytrvalost a snahu byli po zásluze sladce odměněni. Smile

Děti si odpoledne moc užily a domů odcházely nadšené a příjemně naladěné.

ŘÍJEN

V úterý 25. října se všechny děti z družiny proměnily ve strašidelná monstra, čarodějnice, zombíky a kostlivce, aby si vychutnaly svůj „Halloweenský rej“. Za pomoci Ládi a Roxy z domečku (DDM) si děti bezvadně zasoutěžily a hlavně změřily navzájem své síly v několika soutěžích.

Samozřejmě že došlo i na super diskošku, kde děti předvedly nápadité taneční kreace. Na konci bylo vybráno 12 nejstrašidelnějších masek a byl to opravdu těžký výběr, protože všechny masky byly povedené.

Všichni byli po zásluze odměněni sladkými dobrotamiSmile.

ZÁŘÍ

Děti ze školní družiny se setkaly se zdravotní sestřičkou a povídaly si o hygieně i první pomoci.

V pondělí 3. října přijala pozvání do školní družiny zdravotní sestřička Miluška Břízová. Velmi poutavou formou dětem vysvětlila, jak je důležitá hygiena rukou, jak se správně ruce myjí a jak si chránit své zdraví před nemocemi.

Také na dětech demonstrovala stabilizační polohu, obvazování rukou, ošetření malých ran a první pomoc při zástavě dechu. Dětem přinesla upomínkové předměty, kterými je odměnila za aktivní spolupráci.

Budeme se těšit na další návštěvu.

Vybíráme z fotogalerie Drakiáda_ŠD
zřizovatel školy: Město Šternberk