4.C

 

 

SmileSmileVÍTEJTE NA STRÁNKÁCH TŘÍDY 4.C - ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

TŘÍDNÍ UČITELKA : Mgr. Petra Dostálová

Paní vychovatelka: Bc. Pavla Krátká

 

 

 

 Květen

10.5. Taneční vystoupení  ZUŠ ( 30,-Kč )

20.5. Cyklovýlet do ZOO Sv. Kopeček

22.5. Fotografování tříd

23.5. orientační běh 4. tříd ( park ) 3.-5. hod

25.5. "Bezpečný pes"   zábavně-naučný program ( 50,-Kč ) 5. hod

 

 

 

 

 DUBEN

6.4. Zápis do 1. třídy ( volný den pro žáky )

18.4. Matematická soutěž pro žáky 4. tříd - vybraní žáci  - Jana Mikolajková

19.4. Třídní schůzky - konzultační ( 15.30 - 17.00 hod.) - od 17.00 hod. schůzka tř.důvěrníků SRPŠ

20.4. Den Země

 

 

 

 

Březen

5.- 9.3. jarní prázdniny

12.3. Dopravní kurz - teorie v DDM ( celé dopoledne )

13.3. Motani - audiopořad o Namibii ( 50,-Kč ) v KD 

15.3. Slavíček - školní kolo v KD

16.3. Matematický Klokan

23.3. Den otevřených dveří

29.3. - 30.3. velikonoční prázdniny

 

 

 

 

 

ÚNOR

1.2. školní kolo recitační soutěže

 2.2. Pololetní prázdniny

 6.2. beseda k filmu KRYSÁCI (vybíráme 40,- Kč)

 9.2. poslední výuka plavání

 

DĚKUJI VŠEM RODIČŮM ZA FINANČNÍ PŘÍSPĚVKY, DARY A POMOC PŘI PŘÍPRAVĚ ŠKOLNÍHO PLESU.

 

Školní kolo recitační soutěže :

Den před jarními prázdninami proběhla recitační soutěž. Naší třídu reprezentovali tito žáci : Janča Mikolajková, Ben Gábor a Adélka Rejmontová. Poslední jmenovaná recitátorka se umístila na 3. místě a postupuje do městského, které se uskutečni dne 22.2. Adélce gratulujeme a přejeme hoodně úspěchů v dalším kole. Ostatním zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci třídy.

 

 LEDEN

 Co nás čeká :

 8.1. plavecký výcvik ( odjezd v 9.30 hod )

15.1.plavecký výcvik ( odjezd v 9.30 hod )

22.1. plavecký výcvik ( odjezd v 9.30 hod )

26.1. recitační soutěž ( třídní kolo ), 29.1. DOKONČENÍ TŘ.KOLA

29.1. plavecký výcvik ( odjezd v 9.30 hod )

31.1. vydávání pololetního vysvědčení

 

VŠEM DĚTEM A RODIČŮM PŘEJI KRÁSNÉ A POHODOVÉ VÁNOCE A DO NOVÉHO ROKU HODNĚ ZDRAVÍ, LÁSKY A POHODY

 

 

PROSINEC

 4.12. PLAVÁNÍ (DALŠÍ TERMÍNY UVEDENY V ŠP)

20.12. KINO

21.12. vÁNOCE VE TŘÍDĚ

21.12. TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS - ŠKOLNÍ KOLO

22.12. PLAVÁNÍ

 

 

 

LISTOPAD

15.11. Bruslení - od 10.30 - 12.00

24.11. zahájení plaveckého výcviku

30.11. Třídní schůzky - konzultační (od 15.30 - 17.00) OD 17.00 SCHŮZKA TŘ.DŮVĚRNÍKŮ

 

 VÁNOČNÍ HVĚZDA 

I v letošním roce můžete zakoupit vánoční hvězdu (malá za 50,- Kč, velká - 100,-Kč). Zakoupením přispějete na pomoc  těžce nemocným dětem na hemato - onkologickém oddělení FN Olomouc. Případným zájemcům děkuji.

 

 

BRUSLENÍ

Ve středu 15.11. jsme společně se třídou 4.A,B vyrazili na šternberský stadion si trošku zasportovat. Po dvouhodinovém ,,tréninku,, na ledě (děti řádily a byly naprosto spokojené) jsme unavení došli do školy.

 

 

 

 ŘÍJEN

 Co nás čeká :

5. 10. Exkurze Praděd

10.10.  Moravské divadlo Olomouc - Odysseus balet

18.10.  Pohodáří - Polsko  (vybíráme 50,- Kč)

26. 27. 10. - Podzimní prázdniny 

 

Atletický čtyřboj

Ve středu 25.10. proběhlo ve velké tělocvičně vyhlášení atletického čtyřboje. Získali jsme celkem 3 medaile. Velké poděkování  patří Adélce Rejmontové (3. místo), Emmči Nyklové (2.místo) a Vojtovi Richterovi (2. místo).

Polsko – země kříže, podzemí, divočiny a srdce

Dne 18.10. 2017 jsme navštívili šternberský KD. Pánové z agentury POHODÁŘI si pro nás připravili projekci o Polsku. Dozvěděli jsme se něco málo z historie i současnosti Polska, naučili se pár polských slovíček, ochutnali zdejší kuchyni a také se vydali za památkami.

 

EXKURZE NA PRADĚD

Ve čtvrtek 5. října jsme společně se třídou 4.A  a  4.B vyrazili na nejvyšší horu Jeseníků - Praděd. Ráno jsme se sešli před školou, počasí nám přálo. Moc se všichni těšili. Cestou autobusem začalo pršet..... a to děti zklamalo. Po příjezdu na Hvězdu jsme se dozvěděli, že výstup z důvodu počasí nebude možný. Proto jsme zvolili náhradní variantu naší exkurze. Navštívili jsme Karlovu Studánku.....nejvíce děti zajímal hotel, kde se natáčela jedna ze scén z legendární komedie S tebou mě baví svět. Jelikož přestalo pršet, nezaháleli jsme a podnikli krátkou turistickou vycházku lesem. Cestou jsme pozorovali podzimní přírodu, sbírali houby... .

Na zpáteční cestě nás čekala zastávka v Pradědově galérii a na Sovinci. I přes nepřízeň počasí si děti tuto exkurzi dostatečně užily.

 

ZÁŘÍ

Co nás čeká :

4.9. slavnostní zahájení nového školního roku

12.9. Dny evropského kulturního dědictví - návštěva hradu

20.9. Exkurze Praděd ( v rámci učiva vlastivědy )

29.9. Platba za šatní skříňku (info.ve ŠP - na účet školy)

 

4. září jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Ve třídě máme 2 nové žáky. Po celý školní rok se budeme setkávat v pracovních činnostech s p.učitelem T. Lounem, anglický jazyk nás bude učit pí.učitelka Leona Hnáthová.

Všem dětem přeji hooodně školních i osobních uspěchů a rodičům pevné nervy a trpělivosti!!!!

 

DNY EVROPSKÉHO KULTURNÍHO DĚDICTVÍ

V uterý 12.9. jsme navštívili šternberský hrad v souvislosti s Dny kulturního dědictví. Na hradním nádvoří nás čekala ukázka různých řemesel (kováři, cukráři, pekaři a tesaři). Děti si vyzkoušely práci se dřevem, malovaly perníčky a vyráběly z fondánu(mnam...pak vše skončilo v břichu). Novinkou pro nás byla návštěva nově zrekonstruované kuchyně...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PŘEJI VŠEM RODIČŮM I DĚTEM RADOSTNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A POHODOVÝ VSTUP DO ROKU 2017Smile

EXPOZICE ČASU  - VÁNOCE ( 15.12.)/

Navštívili jsme program Vánoce v Expozici času. Dozvěděli jsme se, kdo nosí dárečky v jiných zemích, zvyklosti i pokrmy. Jaké jsou tradice u nás v naší zemi. Skládali jsme mozaiku betléma od Josefa Lady. Zkusili jsme si představit, jaké by byly Vánoce za 300 let. Nahlédli jsme do sklepa, který ukrýval výstavu vánoč. dekorací, skla a vyřezávaný betlém MuDr. Staňka. Bylo to pěkné povídání, ale ....chtělo by to více prakt. ukázek, zkusit něco na vlastní kůži, vytvořit...to mi dnes trošku chybělo, ale jinak dobré.

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ NAŠIM  BLÍZKÝM ( 14.12.)

Dne 14.12. jsme se v naší třídě věnovali psaní vánočních přání a pohledů. Kdo chtěl, přinesl si vlastní pohled, přání a adresu, komu by chtěl přání poslat. Nejprve jsme vše nacvičili nanečisto, abychom to pak krásně zvládli načistoSmile!!! Zítra si přání a pohledy poneseme na poštu a věříme, že obdarovaní budou mít díky našemu přispění ještě krásnější Vánoce... Děti, byly jste moc šikovné...

DDM Vánoční dílna ( 6.12.)

Navštívili jsme, jako už tradičně každý rok, vánoční dílnu v DDM Šternberk. Pod vedením zkušených p. učitelek jsme si vyzkoušeli techniku Patchwork, díky které jsme vytvořili krásný vánoční stromeček. Ale bylo to docela náročné...nicméně jsme to hezky zvládli a výsledek....však posoudíte samiSmile.

 

EXPOZICE ČASU- Pražský a olomoucký orloj ( 9.11.)

Dnes jsme navštívili Expozici času, kde jsme byli účastníky animačního programu o orlojích. Bylo to velice zajímavé, děti viděly oba orloje v době vzniku i po renovaci, vyplňovaly získané informace a dozvěděly se spoustu zajímavého. Všem se program moc líbil. Těšíme se na další návštěvu v Expozici času.

 

PRÁCE NA POLÍCH (20.10.)

Naši třídu navštívili žáci 3.A- Toník Máčala A D. Pavelka, kteří velmi poutavým způsobem hovořili o práci na polích, které stroje, kombajny , traktory apod.se využívají, co všechno se ještě musí udělat než bude zima a ukázali nám mnoho obrazových materiálů. Děkujeme, bylo to prima!!!

 

KNIHOVNA- téma- Kde se vzala strašidla ( 20.10.)

Navštívili jsme Městskou knihovnu, kde jsme měli besedu o tom, kde se vlastně vzala strašidla. Bylo to pěkné a zajímavé povídání. Děti pak měly chvilku, při které si mohly cokoliv prohlédnout a počíst si třeba v knihách, které doma nemají.

 

 VÝSLEDKY ČTYŘBOJE...

Už je to tu.... mezi dívkami 3. tříd se umístila na krásném 3. místě Adélka Rejmontová, na 2. místě Emmička Nyklová a mezi chlapci vybojoval krásné 3. místo Filda Odstrčil a 1. místo patří Vojtovi Richterovi....MOC GRATULUJEMEWink.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ 22.9.2016

Dnes jsme statečně zápolili o nejlepší výkony v disciplínách - hod raketkou, skok do dálky, běh na 50 metrů a běh na 300 metrů. Počasí nám přálo, nálada byla sportovní a pozitivní. Ještě nevíme, kdo za naši třídu vybojoval nějakou medaili...nechceme předbíhat, výsledky budou teprve sečteny, ale mám pocit, že Vojta!!!! rozhodně něj. medaili určitě získá, jelikož jeho výkony byly úžasné!!!! Všechny děti byly šikovné a snaživé, takže všem děkuji.Smile FOTO

 

 

Návštěva hradu - Albert II. ve službách Karla IV.

 

Dne 14.9. jsme navštívili hrad Šternberk při příležitosti 700. výročí od narození Karla IV. Shlédli jsme výstavu a vyslechli zajímavé povídání o době, kdy Karel IV. žil, prohlédli jsme si papírové makety hradů, vyzkoušeli psaní husím brkem apod. Dověděli jsme se, že Albert II. byl přítelem a rádcem Karla IV. a mnoho dalších zajímavých věcí. Poté jsme si prohlédli hradní kapli s komentovanou prohlídkou. Naši poutavou návštěvu završily ukázky učilišť- obor umělecký kovář, cukrář a řezbář, při kterých se děti dozvěděly spousty zajímavých informací a měly také možnost si tyto obory vyzkoušet. Z návštěvy hradu si dnes určitě odnášíme spoustu zážitků, informací a také radosti ze společenstvíWink.

Vybíráme z fotogalerie 1.A Perníky
zřizovatel školy: Město Šternberk