3.C

Mgr. Denisa Šrámková

paní vychovatelka: Věra Poláchová

ŠKOLNÍ ROK 2016-17

 

 Úkoly pro nemocné:Smile

 PONDĚLÍ

 

 

 

 

 ÚTERÝ

 

 

 

 STŘEDA

 

 ČTVRTEK

 V pondělí odevzdáváme učebnice- ČJ, M, HV, PRV a ČÍTANKU- pospravovat, slepit, vygumovat a přinést, odevzdat i Děti z Bullerbynu. Přinést 2 igelitové tašky.!!!!!!!!

pouzdro s sebou!!

 

 PÁTEK

 ČJ/PS 32/2,4, 33/ 1+ uč. 97,98- podívat se , o co jde!!, M/PS str.43, PRV uč. ABC ochrany zdraví

 

 NEZAPOMEŇ PŘINÉST V PONDĚLÍ UČEBNICE!!!! I AJ!!!! bez obalů, spravené!!! + Prac. sešity ČJ, M, PRV, pouzdro- ještě budeme pracovat!!!

 

 

 

 

 

 

 

ŠKOLNÍ VÝLET HELFŠTÝN, ROŽNOV POD RADHOŠŤEM ( 14.6.)

Ve středu se naše třída spolu s 3.A a B vydala na celodenní výlet. Nejprve jsme navštívili krásný středověký hrad Helfštýn, kde nám hradní pán velmi poutavě povídal o historii tohoto hradu. Počasí nám přálo , bylo opravdu hezky a užili jsme si nádherné výhledy po okolí. Poté jsme navštívili dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm, kde nás uchvátila zdejší dřevěná vesnička s růz. obchůdky a zajímavostmi. Po občerstvení jsme procházeli s p. průvodkyní Mlýnskou dolinu, kde jsme shlédli , jak se žilo dříve, jak se mlelo ve mlýně, čemu všemu napomáhala voda- pohon pily, tlučení látky,broušení nástrojů,  viděli jsme lisovnu oleje, kovárnu. Bylo to poutavé povídání s mnoha zajímavými informacemi. Dětem se výlet moc líbil, nám také, jsme rádi, že nám bylo dopřáno tak krásné počasí, že se nám nikomu nic nestalo a věříme, že se na tato místa ještě někdy vrátíme. FOTO

 

ORIENTAČNÍ BĚH ( 12.6.)

Dnes si děti poprvé vyzkoušely a na vlastní kůži zažily, co je to orientační běh. P. Skyvová nám rozmístila značkovací lampiony na školním hřišti i v okolí školy, zasvětila děti do pravidel tohoto spec. sportu a děti se ve dvojicích vydaly plnit úkoly. Moc je to bavilo. Poté jsme se vydali do parku, kde děti dostaly mapu a učily se orientovat v mapě, ve značkách, kde vede cesta, kde je významný strom, studánka, kašna apod. Poté jsme ještě společně prošli okolí a určovali, kam bychom došli.

 

BESÍDKA- KAFÍČKOVÁNÍ PRO MAMINKY 15.5.


V pondělí 15.5. jsme nachystali maminkám k jejich svátku pohoštění, kafíčko a hlavně...malý program, kdy jsme jim z celého srdce radostně zazpívali. Děti i maminky byli úžasní, myslím, že se nám to povedlo a že máme ve třídě plno šikovných dětí. FOTO

 

VELIKONOČNÍ SALÓN V DDM ( 4.4.)

Za krásného jarního počasí jsme procházkou došli do Domu dětí a mládeže, kde jsme již tradičně navštívili Velikonoční salón. Tentokrát jsme vyráběli moc pěkný košíček a barvili veliké a krásně kropenaté vajíčko. Práce se nám líbila..., tak zase příště...

 

DIASHOW MOTANI-  B  R  A  Z  I  L  I  E ( 29.3.)

Ve středu jsme navštívili MKZ, kde jsme shlédli diashow manželů Motani, kteří se věnují cestování . Tentokrát jsme zavítali v Brazílii... viděli jsme kajmany, lvíčky zlaté, papoušky ara hyacintové, tapíry a mnoho dalších zajímavých zvířat. Viděli jsme úžasné a největší vodopády a náročný sestup do jeskyně, zajímavé Rio de Janeiro... Povídání a projekce byla velmi poutavá a zajímavá, odnášíme si spoustu  zážitků. Těšíme se na příští dostaveníčko s další zajímavou zemí.Wink

SLAVÍČEK 


Děkuji všem rodičům, kteří pomohli svému dítěti s přípravou písničky. Někteří žáci nás překvapili a rozradostnila nás pěkná atmosféra z těchto písniček. Mrzí mě ale, že někteří nás zklamali, a přesto, že na přípravu písničky byla dlouhá doba, nepřipravili si nic.

Kdo nás potěšil: Beník, Míša, Rózi, Tomík T., Ladík, Filda,Aďa D.

V městském kole nás reprezentovala Míša Lubrichová a Rózi Pichrtová.Děkujeme, holky Smile

 

TŘÍDNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE ( 25.1.)

Ve středu jsme se stali posluchači poezie. Děkuji všem, kteří se vzorně připravili a nachystali opravdu moc pěkné básně. Mrzí mě, že některé z vás školní příprava vůbec nezajímá. Nicméně zážitek jsme si nenechali pokazit a vyhodnotili jsme 3 nejlepší recitátory: Janča Mikolajková- O červené Karkulce, Beník Gábor- Píseň o jahodě a Tomík Tilšar- Ledňáček. Věříme, že i porotu v úterý  při školním kole výkony našich spolužáků ohromí, tak jako nás :-) .

 

 

 BOBOVÁNÍ SE TŘÍDOU ( 6.1.) ( 12.1.)

Letošní zima je prozatím úžasná a vybízí k zimním radovánkám..., proto i my jsme vzali sáně, boby a vyšli jsme si zabobovat do parku. Bylo to radostné a moc moc prima. Těšíme se příště zasSmile.

12.1.- připadl nám sníh, bylo krásně, užili jsme si to. Nejlepší bylo ježdění po ledovce po zadkuSmile!!!

PŘEJI VŠEM RODIČŮM I DĚTEM RADOSTNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A POHODOVÝ VSTUP DO ROKU 2017Smile

EXPOZICE ČASU  - VÁNOCE ( 15.12.)/

Navštívili jsme program Vánoce v Expozici času. Dozvěděli jsme se, kdo nosí dárečky v jiných zemích, zvyklosti i pokrmy. Jaké jsou tradice u nás v naší zemi. Skládali jsme mozaiku betléma od Josefa Lady. Zkusili jsme si představit, jaké by byly Vánoce za 300 let. Nahlédli jsme do sklepa, který ukrýval výstavu vánoč. dekorací, skla a vyřezávaný betlém MuDr. Staňka. Bylo to pěkné povídání, ale ....chtělo by to více prakt. ukázek, zkusit něco na vlastní kůži, vytvořit...to mi dnes trošku chybělo, ale jinak dobré.

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ NAŠIM  BLÍZKÝM ( 14.12.)

Dne 14.12. jsme se v naší třídě věnovali psaní vánočních přání a pohledů. Kdo chtěl, přinesl si vlastní pohled, přání a adresu, komu by chtěl přání poslat. Nejprve jsme vše nacvičili nanečisto, abychom to pak krásně zvládli načistoSmile!!! Zítra si přání a pohledy poneseme na poštu a věříme, že obdarovaní budou mít díky našemu přispění ještě krásnější Vánoce... Děti, byly jste moc šikovné...

DDM Vánoční dílna ( 6.12.)

Navštívili jsme, jako už tradičně každý rok, vánoční dílnu v DDM Šternberk. Pod vedením zkušených p. učitelek jsme si vyzkoušeli techniku Patchwork, díky které jsme vytvořili krásný vánoční stromeček. Ale bylo to docela náročné...nicméně jsme to hezky zvládli a výsledek....však posoudíte samiSmile.

 

EXPOZICE ČASU- Pražský a olomoucký orloj ( 9.11.)

Dnes jsme navštívili Expozici času, kde jsme byli účastníky animačního programu o orlojích. Bylo to velice zajímavé, děti viděly oba orloje v době vzniku i po renovaci, vyplňovaly získané informace a dozvěděly se spoustu zajímavého. Všem se program moc líbil. Těšíme se na další návštěvu v Expozici času.

 

PRÁCE NA POLÍCH (20.10.)

Naši třídu navštívili žáci 3.A- Toník Máčala A D. Pavelka, kteří velmi poutavým způsobem hovořili o práci na polích, které stroje, kombajny , traktory apod.se využívají, co všechno se ještě musí udělat než bude zima a ukázali nám mnoho obrazových materiálů. Děkujeme, bylo to prima!!!

 

KNIHOVNA- téma- Kde se vzala strašidla ( 20.10.)

Navštívili jsme Městskou knihovnu, kde jsme měli besedu o tom, kde se vlastně vzala strašidla. Bylo to pěkné a zajímavé povídání. Děti pak měly chvilku, při které si mohly cokoliv prohlédnout a počíst si třeba v knihách, které doma nemají.

 

 VÝSLEDKY ČTYŘBOJE...

Už je to tu.... mezi dívkami 3. tříd se umístila na krásném 3. místě Adélka Rejmontová, na 2. místě Emmička Nyklová a mezi chlapci vybojoval krásné 3. místo Filda Odstrčil a 1. místo patří Vojtovi Richterovi....MOC GRATULUJEMEWink.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ 22.9.2016

Dnes jsme statečně zápolili o nejlepší výkony v disciplínách - hod raketkou, skok do dálky, běh na 50 metrů a běh na 300 metrů. Počasí nám přálo, nálada byla sportovní a pozitivní. Ještě nevíme, kdo za naši třídu vybojoval nějakou medaili...nechceme předbíhat, výsledky budou teprve sečteny, ale mám pocit, že Vojta!!!! rozhodně něj. medaili určitě získá, jelikož jeho výkony byly úžasné!!!! Všechny děti byly šikovné a snaživé, takže všem děkuji.Smile FOTO

 

 

Návštěva hradu - Albert II. ve službách Karla IV.

 

Dne 14.9. jsme navštívili hrad Šternberk při příležitosti 700. výročí od narození Karla IV. Shlédli jsme výstavu a vyslechli zajímavé povídání o době, kdy Karel IV. žil, prohlédli jsme si papírové makety hradů, vyzkoušeli psaní husím brkem apod. Dověděli jsme se, že Albert II. byl přítelem a rádcem Karla IV. a mnoho dalších zajímavých věcí. Poté jsme si prohlédli hradní kapli s komentovanou prohlídkou. Naši poutavou návštěvu završily ukázky učilišť- obor umělecký kovář, cukrář a řezbář, při kterých se děti dozvěděly spousty zajímavých informací a měly také možnost si tyto obory vyzkoušet. Z návštěvy hradu si dnes určitě odnášíme spoustu zážitků, informací a také radosti ze společenstvíWink.

Vybíráme z fotogalerie Podzimní čarování 5.A, 5.B
zřizovatel školy: Město Šternberk