4.C

SmileSmileVÍTEJTE NA STRÁNKÁCH TŘÍDY 4.C - ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

TŘÍDNÍ UČITELKA : Mgr. Petra Dostálová

Paní vychovatelka: Bc. Pavla Krátká

 

ZÁŘÍ

Co nás čeká :

4.9. slavnostní zahájení nového školního roku

12.9. Dny evropského kulturního dědictví - návštěva hradu

20.9. Exkurze Praděd ( v rámci učiva vlastivědy )

29.9. Platba za šatní skříňku (info.ve ŠP - na účet školy)

 

4. září jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Ve třídě máme 2 nové žáky. Po celý školní rok se budeme setkávat v pracovních činnostech s p.učitelem T. Lounem, anglický jazyk nás bude učit pí.učitelka Leona Hnáthová.

Všem dětem přeji hooodně školních i osobních uspěchů a rodičům pevné nervy a trpělivosti!!!!

 

DNY EVROPSKÉHO KULTURNÍHO DĚDICTVÍ

V uterý 12.9. jsme navštívili šternberský hrad v souvislosti s Dny kulturního dědictví. Na hradním nádvoří nás čekala ukázka různých řemesel (kováři, cukráři, pekaři a tesaři). Děti si vyzkoušely práci se dřevem, malovaly perníčky a vyráběly z fondánu(mnam...pak vše skončilo v břichu). Novinkou pro nás byla návštěva nově zrekonstruované kuchyně...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PŘEJI VŠEM RODIČŮM I DĚTEM RADOSTNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A POHODOVÝ VSTUP DO ROKU 2017Smile

EXPOZICE ČASU  - VÁNOCE ( 15.12.)/

Navštívili jsme program Vánoce v Expozici času. Dozvěděli jsme se, kdo nosí dárečky v jiných zemích, zvyklosti i pokrmy. Jaké jsou tradice u nás v naší zemi. Skládali jsme mozaiku betléma od Josefa Lady. Zkusili jsme si představit, jaké by byly Vánoce za 300 let. Nahlédli jsme do sklepa, který ukrýval výstavu vánoč. dekorací, skla a vyřezávaný betlém MuDr. Staňka. Bylo to pěkné povídání, ale ....chtělo by to více prakt. ukázek, zkusit něco na vlastní kůži, vytvořit...to mi dnes trošku chybělo, ale jinak dobré.

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ NAŠIM  BLÍZKÝM ( 14.12.)

Dne 14.12. jsme se v naší třídě věnovali psaní vánočních přání a pohledů. Kdo chtěl, přinesl si vlastní pohled, přání a adresu, komu by chtěl přání poslat. Nejprve jsme vše nacvičili nanečisto, abychom to pak krásně zvládli načistoSmile!!! Zítra si přání a pohledy poneseme na poštu a věříme, že obdarovaní budou mít díky našemu přispění ještě krásnější Vánoce... Děti, byly jste moc šikovné...

DDM Vánoční dílna ( 6.12.)

Navštívili jsme, jako už tradičně každý rok, vánoční dílnu v DDM Šternberk. Pod vedením zkušených p. učitelek jsme si vyzkoušeli techniku Patchwork, díky které jsme vytvořili krásný vánoční stromeček. Ale bylo to docela náročné...nicméně jsme to hezky zvládli a výsledek....však posoudíte samiSmile.

 

EXPOZICE ČASU- Pražský a olomoucký orloj ( 9.11.)

Dnes jsme navštívili Expozici času, kde jsme byli účastníky animačního programu o orlojích. Bylo to velice zajímavé, děti viděly oba orloje v době vzniku i po renovaci, vyplňovaly získané informace a dozvěděly se spoustu zajímavého. Všem se program moc líbil. Těšíme se na další návštěvu v Expozici času.

 

PRÁCE NA POLÍCH (20.10.)

Naši třídu navštívili žáci 3.A- Toník Máčala A D. Pavelka, kteří velmi poutavým způsobem hovořili o práci na polích, které stroje, kombajny , traktory apod.se využívají, co všechno se ještě musí udělat než bude zima a ukázali nám mnoho obrazových materiálů. Děkujeme, bylo to prima!!!

 

KNIHOVNA- téma- Kde se vzala strašidla ( 20.10.)

Navštívili jsme Městskou knihovnu, kde jsme měli besedu o tom, kde se vlastně vzala strašidla. Bylo to pěkné a zajímavé povídání. Děti pak měly chvilku, při které si mohly cokoliv prohlédnout a počíst si třeba v knihách, které doma nemají.

 

 VÝSLEDKY ČTYŘBOJE...

Už je to tu.... mezi dívkami 3. tříd se umístila na krásném 3. místě Adélka Rejmontová, na 2. místě Emmička Nyklová a mezi chlapci vybojoval krásné 3. místo Filda Odstrčil a 1. místo patří Vojtovi Richterovi....MOC GRATULUJEMEWink.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ 22.9.2016

Dnes jsme statečně zápolili o nejlepší výkony v disciplínách - hod raketkou, skok do dálky, běh na 50 metrů a běh na 300 metrů. Počasí nám přálo, nálada byla sportovní a pozitivní. Ještě nevíme, kdo za naši třídu vybojoval nějakou medaili...nechceme předbíhat, výsledky budou teprve sečteny, ale mám pocit, že Vojta!!!! rozhodně něj. medaili určitě získá, jelikož jeho výkony byly úžasné!!!! Všechny děti byly šikovné a snaživé, takže všem děkuji.Smile FOTO

 

 

Návštěva hradu - Albert II. ve službách Karla IV.

 

Dne 14.9. jsme navštívili hrad Šternberk při příležitosti 700. výročí od narození Karla IV. Shlédli jsme výstavu a vyslechli zajímavé povídání o době, kdy Karel IV. žil, prohlédli jsme si papírové makety hradů, vyzkoušeli psaní husím brkem apod. Dověděli jsme se, že Albert II. byl přítelem a rádcem Karla IV. a mnoho dalších zajímavých věcí. Poté jsme si prohlédli hradní kapli s komentovanou prohlídkou. Naši poutavou návštěvu završily ukázky učilišť- obor umělecký kovář, cukrář a řezbář, při kterých se děti dozvěděly spousty zajímavých informací a měly také možnost si tyto obory vyzkoušet. Z návštěvy hradu si dnes určitě odnášíme spoustu zážitků, informací a také radosti ze společenstvíWink.

Vybíráme z fotogalerie Den třetí
zřizovatel školy: Město Šternberk