3.C

Mgr. Denisa Šrámková

paní vychovatelka: Věra Poláchová

ŠKOLNÍ ROK 2016-17

 

 Úkoly pro nemocné:Smile

 PONDĚLÍ

 

 

 ÚTERÝ

 

 

 STŘEDA

 PRV uč. 30,31 ( v pátek píšeme testík na vodu, vzduch, koloběh vody, 28-30!!) PRV/PS 37/38, uč. ČJ 80,81, umět VS po S, žlutý PS 34/19, 35, PS 20/1 dole, M uč.73,74, PS 16,17/1,2

VYBÍRÁME 80 KČ, do pátku, děkuji!!! 

 

 ČTVRTEK

 

 PÁTEK

 M /PS Geom.  38/1,2, M uč. 122

 

 

 

 

TŘÍDNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE ( 25.1.)

Ve středu jsme se stali posluchači poezie. Děkuji všem, kteří se vzorně připravili a nachystali opravdu moc pěkné básně. Mrzí mě, že některé z vás školní příprava vůbec nezajímá. Nicméně zážitek jsme si nenechali pokazit a vyhodnotili jsme 3 nejlepší recitátory: Janča Mikolajková- O červené Karkulce, Beník Gábor- Píseň o jahodě a Tomík Tilšar- Ledňáček. Věříme, že i porotu v úterý  při školním kole výkony našich spolužáků ohromí, tak jako nás :-) .

 

 

 BOBOVÁNÍ SE TŘÍDOU ( 6.1.) ( 12.1.)

Letošní zima je prozatím úžasná a vybízí k zimním radovánkám..., proto i my jsme vzali sáně, boby a vyšli jsme si zabobovat do parku. Bylo to radostné a moc moc prima. Těšíme se příště zasSmile.

12.1.- připadl nám sníh, bylo krásně, užili jsme si to. Nejlepší bylo ježdění po ledovce po zadkuSmile!!!

PŘEJI VŠEM RODIČŮM I DĚTEM RADOSTNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A POHODOVÝ VSTUP DO ROKU 2017Smile

EXPOZICE ČASU  - VÁNOCE ( 15.12.)/

Navštívili jsme program Vánoce v Expozici času. Dozvěděli jsme se, kdo nosí dárečky v jiných zemích, zvyklosti i pokrmy. Jaké jsou tradice u nás v naší zemi. Skládali jsme mozaiku betléma od Josefa Lady. Zkusili jsme si představit, jaké by byly Vánoce za 300 let. Nahlédli jsme do sklepa, který ukrýval výstavu vánoč. dekorací, skla a vyřezávaný betlém MuDr. Staňka. Bylo to pěkné povídání, ale ....chtělo by to více prakt. ukázek, zkusit něco na vlastní kůži, vytvořit...to mi dnes trošku chybělo, ale jinak dobré.

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ NAŠIM  BLÍZKÝM ( 14.12.)

Dne 14.12. jsme se v naší třídě věnovali psaní vánočních přání a pohledů. Kdo chtěl, přinesl si vlastní pohled, přání a adresu, komu by chtěl přání poslat. Nejprve jsme vše nacvičili nanečisto, abychom to pak krásně zvládli načistoSmile!!! Zítra si přání a pohledy poneseme na poštu a věříme, že obdarovaní budou mít díky našemu přispění ještě krásnější Vánoce... Děti, byly jste moc šikovné...

DDM Vánoční dílna ( 6.12.)

Navštívili jsme, jako už tradičně každý rok, vánoční dílnu v DDM Šternberk. Pod vedením zkušených p. učitelek jsme si vyzkoušeli techniku Patchwork, díky které jsme vytvořili krásný vánoční stromeček. Ale bylo to docela náročné...nicméně jsme to hezky zvládli a výsledek....však posoudíte samiSmile.

 

EXPOZICE ČASU- Pražský a olomoucký orloj ( 9.11.)

Dnes jsme navštívili Expozici času, kde jsme byli účastníky animačního programu o orlojích. Bylo to velice zajímavé, děti viděly oba orloje v době vzniku i po renovaci, vyplňovaly získané informace a dozvěděly se spoustu zajímavého. Všem se program moc líbil. Těšíme se na další návštěvu v Expozici času.

 

PRÁCE NA POLÍCH (20.10.)

Naši třídu navštívili žáci 3.A- Toník Máčala A D. Pavelka, kteří velmi poutavým způsobem hovořili o práci na polích, které stroje, kombajny , traktory apod.se využívají, co všechno se ještě musí udělat než bude zima a ukázali nám mnoho obrazových materiálů. Děkujeme, bylo to prima!!!

 

KNIHOVNA- téma- Kde se vzala strašidla ( 20.10.)

Navštívili jsme Městskou knihovnu, kde jsme měli besedu o tom, kde se vlastně vzala strašidla. Bylo to pěkné a zajímavé povídání. Děti pak měly chvilku, při které si mohly cokoliv prohlédnout a počíst si třeba v knihách, které doma nemají.

 

 VÝSLEDKY ČTYŘBOJE...

Už je to tu.... mezi dívkami 3. tříd se umístila na krásném 3. místě Adélka Rejmontová, na 2. místě Emmička Nyklová a mezi chlapci vybojoval krásné 3. místo Filda Odstrčil a 1. místo patří Vojtovi Richterovi....MOC GRATULUJEMEWink.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ 22.9.2016

Dnes jsme statečně zápolili o nejlepší výkony v disciplínách - hod raketkou, skok do dálky, běh na 50 metrů a běh na 300 metrů. Počasí nám přálo, nálada byla sportovní a pozitivní. Ještě nevíme, kdo za naši třídu vybojoval nějakou medaili...nechceme předbíhat, výsledky budou teprve sečteny, ale mám pocit, že Vojta!!!! rozhodně něj. medaili určitě získá, jelikož jeho výkony byly úžasné!!!! Všechny děti byly šikovné a snaživé, takže všem děkuji.Smile FOTO

 

 

Návštěva hradu - Albert II. ve službách Karla IV.

 

Dne 14.9. jsme navštívili hrad Šternberk při příležitosti 700. výročí od narození Karla IV. Shlédli jsme výstavu a vyslechli zajímavé povídání o době, kdy Karel IV. žil, prohlédli jsme si papírové makety hradů, vyzkoušeli psaní husím brkem apod. Dověděli jsme se, že Albert II. byl přítelem a rádcem Karla IV. a mnoho dalších zajímavých věcí. Poté jsme si prohlédli hradní kapli s komentovanou prohlídkou. Naši poutavou návštěvu završily ukázky učilišť- obor umělecký kovář, cukrář a řezbář, při kterých se děti dozvěděly spousty zajímavých informací a měly také možnost si tyto obory vyzkoušet. Z návštěvy hradu si dnes určitě odnášíme spoustu zážitků, informací a také radosti ze společenstvíWink.

Vybíráme z fotogalerie Mikuláš v 1.B
zřizovatel školy: Město Šternberk