3.A

 

třídní učitelka: Mgr. Denisa Šrámková

vychovatelka: Dana Handlová

Milí rodiče, přeji vám pokojný a pěkně prožitý školní rok. Těším se na spolupráci s vámi a děkuji za milé společenství na třídních schůzkáchSmile.

 

 

Školní družina:

 Celý měsíc se budeme věnovat Brazílii. Děti si zjistí informace, knížky, fotky, sporty,umělce.... Ke konci měsíce si pozveme návštěvu, studentku z Brazílie.

Kino ŠD 20.4.2018 Pes ro/c/ku 25 Kč.

Pondělí

 

Úterý

 ČJ PS žlutý 38/7,9,10, 39/11 ČJ uč. 82, m uč. 64/9, PS 14/5, 15/1,4,5, 18/1,2,3, PRV uč. 30 Půda, PRV/PS 38

Ve čtvrtek píšeme test PRV - voda, vzduch, koloběh vody v přírodě!!!

 

V pátek - Den Země- vhodné oblečení, psací potřeba, svačina, pití, čip, popř. pláštěnka- dle počasí. Vyučování do 11. 40 hod.

 

  

Středa

 ČJ/PS 21/1,2, M uč. 69,70,M/PS 15/6

 Ve čtvrtek 19.dubna- konzultační třídní schůzky- 16.00- 18.00 hod.!!!!!!!!!!

 

Čtvrtek

 PRV uč. 31, PRV/PS 41, ČJ uč. 83, žlutý PS 39/12

 

VOLNÉ DNY 30.4. a 7.5. - před státním svátkem ( Štěpa má lísteček k podpisu u mě, jen,abyste to věděli)- Štěpi- brzy se uzdrav:-) 

 

V pátek Den Země!!!!!

 

 

Pátek

 

 

 

O ČERVENÉM KARKULÍNOVI - dokončení pohádky

Minulý týden, 12.4., jsem dětem přečetla pohádku O červeném Karkulínovi od J. Žáčka. Ale nedočetla do konce.......Měla jsem štěstí, pohádku nikdo neznal. Děti měly za úkol dokončit pohádku dle své fantazie. ....Když jsem si příběhy pročítala, usoudila jsem, že to s tou přetechnizovanou dobou ještě není tak zlé:-) ....To byste se divili, milí rodičové, jak dokázaly děti popustit uzdu své fantazii....hodně jsem se pobavila, mnohé z povedených jsme přečetli....Bylo to pěkné!!!...Pohádky jsou k nahlédnutí v sešitech ČJ sloh.

 

EXPOZICE ČASU- VELIKONOCE ( 22.3.)

Vypravili jsme se do Expozice času na velikonoční program. Dozvěděli jsme se ,co nás čeká každý den velikonočního týdne, jaké dodržujeme tradice v České republice, nebo také např. vAnglii, francii, Řecku či Americe.Hledali jsme vajíčka a poté jsme vyráběli velikonoční přáníčko se zajíčkem. Dětem se program moc líbil. Těšíme se na příště.

 

SLAVÍČEK ( 15.3.)

Dnes jsme se v MKZ opět sešli u příležitosti zpěvácké soutěže. Za naši třídu bojovali Maty Jakůbek, Terezka Vyhnánková a Kryštof Kouřil. Své vystoupení zvládli opravdu moc dobře. Ale konkurentů bylo mnoho. Tak alespoň jeden mušketýr  ( Maty Jakůbek) se probojoval do městského kola a budeme mu držet pěsti. Takže, Maty, moc ti fandíme!!!!

 

DIASHOW MOTANI- KOUZELNÁ NAMIBIE ( 13.3.)


Vklouzli jsme do prostředí pouště, zajímavých pouštních tvorů, písečných dun, do světa krásné a nedotčené Namibie. Shlédli jsme pouštní slony, koně, ...křovácké kmeny a jejich způsob života, kolonii moderních staveb , které již pomalu ale jistě budou brzy pískem naprosto zaváté, kdysi zde bylo živo, čilý ruch a pachtění po diamantech! Manželé Motani nás vždy překvapí a obohatí o to, co třeba nikdy na vlastní oči neuvidíme.Bylo to krásné.

 

Beseda Cyril Podolský- ( 6.2.)


V úterý jsme se zúčastnili besedy s autorem animovaného večerníčku Krysáci Cyrilem Podolským. Pan Podolský nás seznámil s tím, jak vlastně animovaný film vzniká, jak dlouho trvá vyrobit loutku, z jakého je materiálu.apod. Zjistili jsme, že je to velmi časově náročná a rozfázovaná práce. Bylo to velmi zajímavé a poutavé vyprávění. Myslím, že mnozí z nás teď budou nahlížet na loutkový večerníček s velkým respektem, protože již teď víme, co práce dá  vytvořit pouhých 10 minut příběhu!!!

MINIPROJEKT JOSEF LADA ( 19.12.)

Dnes jsme ve třídě zažili moc pěkný den. Věnovali jsme se 150. výročí od narození Josefa Lady. Vyslechli jsme krátký životopis a zajímavosti ze života, prezentovali jsme si ukázky knih, pohlednic...od J. Lady, podívali jsme se na ukázky filmu pro děti O kocourovi Mikešovi, řešili jsme rébusy, hádanky, tajenky a na závěr si vytvořili vánoční přání s motivem J. Lady. Ve třídě byla pěkná vánoční atmosféra, ...přímo pohádková:-)

 FOTO

VÝSTAVA SVĚT 3 D ( 13.12.)

Ve středu jsme zažili mnoho zajímavých zážitků ve světě 3 D. Dozvěděli jsme se, jak vzniká obraz 3D, viděli jsme různé extrémní klipy a filmové ukázky ve 3 D . Z plátna na nás vyplouvaly ryby a mořští živočichové, měli jsme je na dosah ruky...Taktéž jsme přivírali oči, protože na nás útočily veverky z filmu Velká oříšková loupež, když nám do očí střelily oříšky:-)...Poté jsme se dozvěděli, jak vzniká hologram a zažili jsme virtuální realitu. 

 

VÁNOČNÍ SALÓN ( 7.12.)

Vydali jsme se do Domu dětí a mládeže na výrobu závěsné ozdoby Tří králů. Byla to sice docela náročná práce, hodně jsme vystřihovali, lepili, provlékali apod., ale výsledek stál určitě za to. Máme vzpomínku na tento den a malý příslib tajemných vánočních dní....

 

KONCERT ABRAKA MUZIKA ( 21.11.)


Moc hezky nás pobavil koncert, kde se zpívalo, poslouchalo, tančilo, ale také vzdělávalo..., dizvěděli jsme se o piktogramech, kde se s nimi setkáme, co znamenají, vyzkoušeli jsme všech 5 našich smyslů...bylo to prima:-) 

 

PROJÍŽĎKA NA KONÍCH ( 27.9.)

Dnes jsme si vyšli za pěkného počasí do parku, kde nám kroužek koní z Řídeče představil svou práci, nabídku, koně... Děti se mohly projet na koních . Bylo to prima, čerstvý vzduch, hry v přírodě...Těšíme se zase někdy naviděnou. FOTO

 /

, PROJEKT KOČIČÍ ZAHRADA

Dnes jsme začali projekt kočičí zahrada, vyprávěli jsme si, co je zvědavost, zvídavost, tajemství, ...zda někdy může zvědavost dopadnout nebezpečně, stejně tak tajemství... pracovali jsme ve skupinkách, v kruhu. Myslím, že to bylo přínosné a zajímavé povídání. Četli jsme si příběh Tajemství kocoura Siama a už teď jsme napnutí, jak to bude pokračovat dál. Celému projektu předcházela malba kočičích postav s ohledem na jejich vlastnosti a povahu. FOTO

EXPOZICE ČASU- ORLOJ OLOMOUCKÝ A PRAŽSKÝ ( 11.10.)

 Dnes jsme navštívili Expozici času a prožili jsme pěkné a poutavé chvíle s programem o orlojích. Nejprve se žáci seznámili s olomouckým orlojem a poté s pražským. Vypracovávali listy, dostali pěkné obrázky orlojů na památku. Seznámili se s dobou vzniku, s autorem, s výtvarníkem. Pokud pojedete do Prahy, ať vám děti poví, které postavy na orloji najdete:-) .....apoštolové, kohout, smrtka, turek, hvězdář, archanděl Michael, marnivec, lakomec...a proč jsou tam tyto postavy vyobrazeny.Program se nám moc líbil, hodně jsme se toho dozvěděli a těšíme se v Expozici zase brzy...třeba na program o vesmíru:-). FOTO

 ČTYŘBOJ ( 17.10.)

Jednoho mlhavého dne jsme vyrazili na hřiště, kde jsme se sportovním zápalem soutěžili v hodu raketkou, skoku dalekém, běhu na 60 m a běhu na 300 metrů. Byl to pěkný sportovní den se spoustou skvělých zážitků a výkonů. Naše dvě děvčata Anička Omachelová a Terezka Vyhnánková mezi všemi děvčaty vyhrály 1. a 2. místo!!! Gratulujeme!! A gratulujeme úplně všem, protože děti byly moc šikovné!!! FOTO

VIKINGOVÉ ( 20.10.)

Z daleké Anglie až k nám do tělocvičny dopluli Vikingové na své lodi se svými zbraněmi a poutavým vyprávěním...Dozvěděli jsme se, kdo byli tito válečníci zač, jaké měli zbraně, zvyky, obleky a strategie boje. Bylo to zajímavé setkání. FOTO

HALLOWEEN NA GYMNÁZIU ( 31.10.)

Dnes jsme se vypravili na gymnázium, kde nám studenti připravili mnoho aktivit a stanovišť, na kterých jsme se třeba dozvěděli, proč se slaví tento svátek, viděli jsme scénku, vyzkoušeli si chemické pokusy, spoustu zábavných stanovišť a aktivit. FOTO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vybíráme z fotogalerie Zahájení školního roku
zřizovatel školy: Město Šternberk