9.A

WinkSmileŠKOLNÍ ROK 2016/2017

třídní učitelka: Mgr. Jana Lounová

 

ČERVEN 2017

Foto Praha  http://drhrubeho.rajce.idnes.cz/27.-28.6.2017_-_Praha_9.A-C/

30.6. Poslední dny ve škole a rozloučení. A pak už vzhůru na prázdniny!!

27. a 28. 6. nás čeká nás výlet do Prahy. Na programu máme prohlídku Hradu, nakladatelství, večer pak zajímavý program v planetáriu, druhý den Kampu a Malou stranu a po ní exkurzi na letiště.

Vybíráme učebnice a pokuty za jejich případné poškození. Dále 30 Kč na kytky pro učitele na závěr roku. 

Užili jsme si výlet v Bozeňově. Počasí přálo, nálada perfektní, zasportovali jsme si a všichni se ve zdraví vrátili domů. Přeplatek činil 2 Kč. Kompletní vyúčtování včetně faktur a plateb za dopravu bude k nahlédnutí u paní ekonomky.

KVĚTEN 2017

18. 5. v 16 hodin proběhnou poslední třídní schůzky ve třídě 9.A 

10. 5. Den Země se vydařil. Sice bylo chladno a některým, kteří měli své stanoviště ve stínu, už byla zima, ale hlavně, že nepršelo. Všechny zúčastněné musím pochválit, měli jste krásně nachystaná stanoviště a malé děti se dobře bavily.

 

DUBEN 2017

26. 4. Den Země. Tentokrát se budeme věnovat prvňáčkům v parku.

18. 4. Kulturní program cimbálové kapely Réva. Vybíráme 50 Kč.

 

BŘEZEN 2017

11. 3 bude den otevřených dveří. Nezdolné zdravé jádro třídy zde vystoupí s tanečními vystoupeními a se zpěvem. Vše je dílem šikovných deváťáků, za což jim patří můj osobní obdiv a ohromná pochvala. Je to sice sobota, přesto by bylo fajn, kdybyste se přišli podívat i vy, kteří nevystupujete a podpořili jste svou účastí své spolužáky. Vystupující dorazí do MKZ do 10 hodin. Začátek je v 10:30. Program:

pořadí

vystoupení

 1.  

Mažoretky Violky

 1.  

O 12 měsíčkách – 2.A

 1.  

Anglické písničky – 4.B

 1.  

Taneční vystoupení – 5.A

 1.  

Tři citrónky – 3.A

 1.  

HIP HOP – kroužek DDM

 1.  

Afro Cirkus – tanec – 1.A

 1.  

Karate - kroužek

 1.  

Taneční vystoupení – 8.C

 1.  

Anglické písničky – 3.B

 1.  

Tanec – 7.B

 1.  

Rebelové – 4.A

 1.  

Zpěv – duet – 9.A

 1.  

Sofia – tanec – 7.A

 1.  

„Tvoje tvář má známý hlas“:

Maxim Turbulenc - 9.C

Spice Girls - 5.B

One Republic – 3.A

Ewa Farna – 2.B

Twenty One Pilots – 8.C

 1.  

Street dance – 9.A

 1.  

Klokánci – tanec – 1.B

 1.  

Mažoretky Violky

 1.  

Cup Song – 7.C

 1.  

Holduj tanci, pohybu – 3.C

 1.  

Waltz – 9.B

 1.  

Rapovací taneček – 6.B

 1.  

Letkis – 6.A

 1.  

Street dance, hip hop - aerobik

 1.  

Taneční vystoupení – 9.A

 1.  

Poupata – 9.C

 1.  

Sbor – 3 písně

ÚNOR 2017

27. 2. - 3. 3 jsou jarní prázdniny

22.2. se v Olomouci konalo okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Naši školu a třídu reprezentoval Jirka, který se umístil na pěkném 7. místě. Gratulujeme!

2. 2. projekt Zlatá -átá. Projektový den byl zaměřený hudebně, tanečně i výtvarně z let druhé poloviny dvacátého století. Krásně jste si to užili nejen vy, ale i my učitelé

LEDEN 2017

27. 1. zveme rodiče na tradiční Společenský ples naší školy. Předtančení budou mít někteří žáci z naší třídy.

26. 1. divadelní představení Manon Lescaut v MKZ. Odchod ze školy 10:15. Vybíráme 60,- Kč

17. 1. Galerie na schodech byla úžasná. Překrásnými fotografiemi nás potěšila Kačka a Terka T., profesionálními kresbami překvapila Natka. K tomu všemu nádherně zazpívaly Veronika s Terkou K. Všem vám děkuji za příjemnou odpolední chvíli a budu se těšit na vaše další úspěchy!

17. 1. v 15 hodin budou mít děvčata z naší třídy vernisáž Galerie na schodech. Přijďte se podívat!!

13. 1. získala Dana 2. místo ve výtvarné soutěži "Vodní svět". Blahopřejeme!

11.1. Veronika, Zuzka a Anežka (z 9.C) se velmi pěkně umístily na Astronomické soutěži, pořádané DDM Šternberk. Mezi základními školami byly na prvním místě.  Blahopřeji.

5. 1. proběhnou konzultační třídní schůzky. Od 16 hodin bude v jídelně školy probíhat informační schůzka ohledně přijímacích zkoušek a přihlášek. 

Balhopřeji Natálce Kubešové k 1. místu ve školním kole olympiády v německém jazyce!

 

PROSINEC 2016

Přeji všem krásné Vánoce, spokojenost, klid a pohodu a do nového roku 2017 hlavně pevné zdraví a jen to nejlepší.

Děkuji všem, kteří sbíráte papír a všem, kteří jste přispěli do psího útulku

23.12. - 2.1. jsou vánoční prázdniny. Škola začíná v úterý 3.1.2017

22.12. bude probíhat výuka první dvě vyučovací hodiny, pak bude třídní besídka. Vyučování končí po páté vyučovací hodině.

21.12. jedme na filmové představení Alenka v říši divů 2. Vybíráme 40 Kč. Výuka končí po skončení představení.

9. 12. bude tradiční vypouštění balónků s přáním Ježíškovi. Poté rozsvítíme na hřišti vánoční stromeček a poslechneme vánoční zpívání. 

7.12. proběhlo školní kolo Astronomické olympiády. Nejlepšího výsledku dosáhl Jirka. Všem postupujícím do krajského kola blahopřeji!

4.12. proběhla soutěž v anglické konverzaci na gymnáziu Šternberk. S vynikajícím úspěchem skončili oba zástupci z naší třídy - Zuzka byla šestá a Jirka první!! Blahopřejeme!! 

 

LISTOPAD 2016

25. 11. Schůzka se zástupci střední školy polytechnické Olomouc (1. hodina)

24.11. je pro nás vyhrazen od 10 hodin čas na prezenční výstavě středních škol Scholaris. Celá akce proběhne na SŠ Polytechnické v Olomouci. Vy, kteří budete mít zájem tuto akci navštívit (vřele doporučuji!), se domluvte s rodiči, kteří vám musí dělat doprovod.

18. 11. Volný den pro žáky

17. 11. Státní svátek

16. 11. jsme se zúčastnili fyzikální soutěže na gymnáziu ve Šternberku. Nejlépe si vedlo družstvo, ve kterém byl náš Jirka, umístili se na krásném druhém místě. Blahopřejeme!!! 

16. 11. Tvoje tvář má známý hlas (půjdeme se podívat na odvážné spolužáky a hlasováním vybereme nejlepší)

15. 11. Příběhy bezpráví (3. hodina)

Jako každoročně nabízíme prodej vanoční hvězdy, tentokrát pouze červené. Ceny jsou stejné - malá 50 Kč, velká 100 Kč. Výtěžek bude věnován na podporu léčby dětem nemocným leukémií. 

2. 11. jdeme na Pohodáře. Tentokrát se bude tento zajímavý pořad týkat Nové Guiney. Ze školy budeme odcházet 11:45. Vybíráme 50 Kč. 

 

ŘÍJEN 2016

31. 10. Do tohoto data prosím o zaplacení příspěvku SRPŠ ve výši 250 Kč. V případě více sourozenců na škole platí nejstarší dítě.

26.-27.10. Jsou podzimní prázdniny, na které navazuje 28.10. státní svátek. Do školy nechoďte :) A nezapomeňte přetočit hodiny o hodinu zpět, ze soboty na neděli se mění čas z letního na zimní.

25.10. v 7:15 bude třídnická hodina, tak natočit budíka :)

20.10. exkurze do firmy Ingersoll Rand v Uničově

12.10. proběhl Přírodovědný klokan. Z naší třídy si nejlépe vedl Jirka. Blahopřeji!

Jako každoročně sbíráme krmivo, deky, hračky a jiné potřeby pro čtyřnohé přátele do útulku. Kdo máte možnost, pomozte. Děkuji. 

6.10. proběhnou třídní schůzky. Začátek je v 16 hodin.

5.10. Jedeme na pracovní úřad do Olomouce. Sraz je v 7:50 na vlakovém nádraží, vlak odjíždí 8:08. Vemte s sebou peníze na cestu, svačinku, přezůvky a učení od 5. hodiny.

 

ZÁŘÍ 2016

28.9. máme státní svátek, do školy nechoďte

27.9. za měsíc září jste nasbírali 119 kg. O toto číslo se zasloužili Julča, Míša a Vlasťa. Noste dál, každá korunka se hodí!

26.9. jsme se zúčastnili besedy o neslyšících. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o komunikaci s těmito lidimi i komunikaci mezi nimi navzájem, o zvláštnostech z jejich způsobu života. Ve druhé praktické části jsme se naučili prstovou abecedu a některá základní slova ze znakové řeči. Beseda byla velice zajímavá a poučná. 

2.9. Vybíráme 50 Kč na pomůcky do výtvarné výchovy


1.9. Vítám vás všechny v novém školním roce a přeji úspěšný start! Vaše paní učitelka Kaňáková všechny moc moc pozdravuje, vzpomíná a přeje, aby váš poslední školní rok na základní škole byl úspěšný a ve všem se vám dařilo. Já se k tomuto přání připojuji, věřím, že všechno spolu zvládneme Smile.

 

 

třídní učitelka: Mgr. Hana Kaňáková

ŠKOLNÍ ROK 2015/2016

ČERVEN 2016 

Projektový den - "Nástrahy alkoholu"

Ve čtvrtek 23.6.2016 proběhl v parku projektový den na téma Nástrahy alkoholu. Proběhl však netradiční formou - prostřednictvím hry. Hra Wall street - burza nás většinu pohltila. Z něktrých se stali burzovní makléři, ostatní zhodnocovali zakoupené akcie. Hra spočívala v tom, že žáci byli rozděleni do družstev. Každé družstvo mělo svého burzovního makléře a v každém kole získali 5 akcií - otázek týkajících se tématu alkoholu. Akcii mohli zhodnotit tím, že zodpověděli na danou otázku. Odpovědi hledali v souvislých textech na stromech. Tím, že si texty četli několikrát, některé informace v nich zůstali :-) . Zhodnocenou akcii pak mohli prodat na burze dle stanoveného kurzu. Kurz se v každém kole měnil, proto museli přemýšlet a spekulovat, kdy a které akcie prodají. Důležité také bylo, že mohli v každém kole prodat jen 5 akcií, ale dalších 5 dostali. Vyhráli ti nejlepší makléři s nejvyšším ziskem bodů. Z naší třídy se umístily: na třetím místě Johanka Czabeová s Verčou Vaníčkovou, na druhém místě Terka Křížková a na prvním místě Zuzka Švecová. 

fotogalerie

Konec školního roku:

Od pátku 24.6. vybíráme učebnice. Proto doma projděte všechny knihy, opravte, zalepte, vygumujte ..., ať je vrátíte v co nejlepším možném stavu. V pátek je všichni přinesou ke kontrole. 

Od 22.6. končí vyučování ve 12,30 hod.

Den otevřených dveří Policie ČR

V úterý 21.6. jsme se byli podívat na Den otevřených dveří Policie ČR. Byla to zajímavá zkušenost. Podívali jsme se do recepce, kde se přijímají oznámení, do cely předběžného zadržení a také jsme se dozvěděli, jak pracuje cizinecká policie, policejní technici, dopravní policie apod. Měli jsme také možnost vyzkoušet si střelbu laiserovou pistolí. Největší úspěch asi zaznamenaly brýle simulující opilost. Opravdu to nebyla sranda projít slalom mezi kuželkami bez zaváhání :-)

Fotogalerie 

Finišujte správným tempem!

I když nejsem ve škole, myslím na vás a posílám své poslední zbytky sil na správný finiš tohoto školního roku.

Už se vám to krátí, tak vydržte a opravujte vše, co se dá!

Školní výlet

Máme za sebou školní výlet v Bozeňově. Mrkněte na fotky.

http://haniste.rajce.idnes.cz/Skolni_vylet_Bozenov/

KVĚTEN 2016

Máj papíru čas

Mám velkou radost, že stále pokračuje nadšení žáků ve sběru papíru. Je to nevídané, ale pěkné:)

1. místo: Mája (83 kg)

2. místo: Natka (52 kg)

3. místo: Jirka (21 kg)

4. místo: Aďa Pr. (20 kg)

5. místo: Terka K. (15 kg), 6. místo: Julča (13 kg)

Absolventská trička

Protože už vybíráme absolventská trička (ať si je pořádně v devítce užijeme) a mnoho hlav = mnoho názorů,

mrkněte se na stránky www.kubyx.cz a zkuste něco vymyslet, ať ten výběr máme jednodušší a rychlejší.

Kontrola školních průkazů

Školní průkazy se nám začínají plnit důležitými informacemi o školním výletě, pracovních sešitech,

třídních schůzkách a cyklistickém výletu. Prosím o pravidelnou kontrolu a podpisy.

Děkuji:)

Cyklistický výlet

V neděli 22. května se koná tradiční celodenní cyklistický výlet pro rodiče s dětmi do ZOO Olomouc.

Třídní schůzky

Ve čvrtek 19. května se od 16.00 konají třídní schůzky v podobě konzultací.

Pracovní sešity

Ve školním průkaze mají žáci pokyny k placení pracovních sešitů - termín platby je do 20.června.

Focení

V pondělí 23.května proběhne focení. Hoďte se do gala, ať jste krásní:)

Třídnická hodina

Ve středu 4. května proběhne třídnická hodina. Začátek je v 7.00. Budu se těšit:)

(trička, známky, chování, výlet, různé)

DUBEN 2016

Naši sympatičtí chlapci v dílnách:)

http://haniste.rajce.idnes.cz/Dilny

Dubnová kila

1. místo: Verča (28 kg)

2. místo: Jirka (26 kg)

3. místo: Míša (8 kg)

4. místo: Terka T (4 kg)

5. místo: třída (1 kg)

Školní výlet

Tento školní rok jedeme na školní výlet do Bozeňova. Termín je 6. až 7. června.

Více informací o areálu najdete na stránkách www.bozenov.cz

Den Země

Ve středu 20. dubna proběhl Den Země. Společně s 8.B a C jsme se vydali po cyklostezce do Štarnova a zpátky.

V rámci akce Ukliďme Česko jsme během cesty uklízeli odpadky.

Při relaxaci v cukrárně Štarnov jsme si udělali krátkou třídnickou hodinu a probrali aktuální témata.

Den jsme si užili, mrkněte na fotky.

http://haniste.rajce.idnes.cz/Den_Zeme#P1100589.jpg

Facelook

Ve středu 13. dubna jdeme na výchovný koncert Facelook. Vybíráme 50,-.

BŘEZEN 2016

Všem přeji krásné jarní svátky:)

Zdravá výživa

V hodině přírodopisu jsme se věnovali zdravé výživě a připravovali jsme si zdravé svačinky. Jak nám to šlo?

No chutně, mrkněte  na fotky:)

http://haniste.rajce.idnes.cz/Zdrava_svacinka/

Postup do městského kola

Ve velké konkurenci zpěvaček (Terka a Zuzka zpívaly také skvěle) obsadila Verča Vaníčková 3. místo a postupuje do městského kola pěvecké soutěže Slavíček.

Finále proběhne 2. dubna od 14.00.

Hodně štěstí!:)

http://haniste.rajce.idnes.cz/Slavicek/#P1100518.jpg

Pěvecká soutěž Slavíček

V úterý 22. března se uskuteční školní kolo pěvecké soutěže Slavíček.

Naší třídu budou reprezentovat tyto tři šikovné slavice: Terka, Zuzka a Verča.

Holkám přeji hodně štěstí a postup do městského kola!

Zima odchází, jaro přichází

Ve středu 23. března proběhne projektový den s názvem Jaro.

Vyučování proběhne dle rovrhu, pouze obsah hodin se zaměří na jaro, Velikonoce, tradice apod.

Na tento den si nachystejte žluté a zelené oblečení:) Ideálně kompletní outfit...proběhne totiž pečlivá kontrola:))

Nejhezčí zelený či žlutý model 8.A vyhraje něco moooc dobrého!

Opět papír:)

1. místo - Aďa Pyšný (207 kg)

2. místo - Terka K. (72 kg)

3. místo - Johča (53 kg)

4. místo - Vlasťa (24 kg)

5. místo - Dan (15 kg)

další pořadí: Míša P. (7 kg), Peťa (6 kg), Terka T. (4 kg), třída (14 kg)

Třídnická hodina

Další třídnická hodina proběhne ve středu 9. března v 7.15. Probereme výlet i trička, tak už se těšte:)

Nová březnová kila

1. místo - Mája (60 kg)

2. místo - Vlasťa (26 kg)

3. místo - Já (25 kg)

4. místo: Julča (24 kg)

5. místo: Míša P. (21 kg)

další pořadí: Peťa (20 kg), Jirka (14 kg), Terka K (8 kg) a Roman (5 kg)

ÚNOR 2016

Informační kampaň Neboj se promluvit

Naše holky - Míša, Terka, Natka, Hanča a Johča se zúčastnily kampaně Neboj se promluvit.

Tato kampaň je součástí projektu Nenávist na internet nepatří.

Účelem této kampaně bylo seznámit všechny žáky 2.stupně s internetovými stránkami www.nebojsepromluvit.cz, na kterých naleznou informace o kyberšikaně.

Holky byly moc šikovné!

Fotky: http://haniste.rajce.idnes.cz/kampan_kybersikana/

Dívka roku 2016

Natka Kubešová se v sobotu 27.února zúčastní soutěže Dívka roku. Doufám, že se ji bude dařit a uspěje - vyhraje:)

Více o této soutěži najdete na těchto stránkách:

https://cs-cz.facebook.com/D%C3%ADvka-roku-%C5%A0ternberk-124606234275490/

Projekt proti kyberšikaně

V úterý za námi přijeli  lektoři ze sdružení D v Olomouci. Po dobu tří vyučovacích hodin jsme se stali účastníky divadelního představení - divadla forum na téma Nenávist na internet nepatří.

Jak téma, tak provedení bylo pro všechny velmi přínosné a poučné.

Fotky: http://haniste.rajce.idnes.cz/Kybersikana/

Používej mozek

Ve středu 2. března čeká žáky fyzikálně přírodopisný program Používej mozek. Vybíráme 45 Kč.

Únorový sběr papíru

1. místo: Julča (109 kg)

2. místo: Vlasťa (55 kg) 

3. místo: Jirka (28 kg)

4. místo: Mája (25 kg)

5. místo: Terka K. (15 kg), Míša P. (4 kg)

Školní ples

Srdečně zvu všechny rodiče na společenský ples pořádaný Spolkem rodičů a přátek školy, který se koná v pátek 5.2.

Někteří naši žáci - Hanča, Zuzka, Julča, Mája, Míša, Tobík, Jirka a Adam zahájí ples v rámci školní polonézy:)

Všem rodičům děkuji za příspěvky na ples!

LEDEN 2016     

Všem rodičům a žákům přeji všechno nejlepší v novém roce 2016.

Vysvědčení a pololetní prázdniny

Ve čtvrtek 28. ledna nás čeká předávání vysvědčení:) Jako odměna bude následovat den volna (pátek) v podobě pololetních prádnin.

Známky

Blíží se konec 1.pololetí...Mrkněte na známky a opravte vše, co se dá.

Nezapomeňte, že je pro vás toto vysvědčení důležité! Tak s chutí (i bez) do toho:)

Třídnická hodina

Novoroční třídnická hodina se uskuteční ve středu 20. ledna v 7.00.  Přichystejte si s sebou nápady na školní výlet:)

Sousedé na západě

Peťa a Natka se na podzim zapojily do soutěže vyhlášené koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem.

Soutěž se koná pod mottem ,,Společně v Evropě: Bádensko-Wurttembersko a Česko".

Holky soutěžily ve vědomostní soutěži o Bádensko-Wurteembersku a výtvarně zpracovaly vybraná místa z této oblasti.

Soutěž bude vyhodnocena na konci ledna. Hlavní cenou soutěže je týdenní studijní cesta do Bádensko-Wurttemberska.

Moc jim děkuji za účast a věřím v dobré umístění:) Hodně štěstí!

Zápis

V pátek 15. ledna proběhne zápis do 1.tříd. Tímto je žákům udělen z organizačních a provozních důvodů volný den.

PROSINEC 2015

Mňamky našich holek:)

http://haniste.rajce.idnes.cz/Mnamky_z_domacnosti/

Proběhla i ochutnávka a byla opravdu lahodná:)

Poslední den - pátek

První 3 hodiny se učíme dle rozvrhu, pak následují třídnické práce - dárečky, hry, úklid..

Pohádkové kino

Ve čtvrtek 17. prosince jdeme do kina na pohádku Alenka v říši divů. Začátek je v 10 15.

Výzdoba třídy - VYHRÁLI JSME!

Ve středu proběhne vyhodnocení soutěže o nejlepší a nejkrásnější výzdobu třídy.

Všem zdobičům ze třídy moc děkuji za jejich nasazení a nadšení! Výsledek vypadá skvěle:)

Fotky z naší třídy: http://haniste.rajce.idnes.cz/Vanocni_vyzdoba_tridy/

Třídní schůzky

V úterý 15. prosince se konají třídní schůzky v podobě konzultací. Začátek je v 16.00.

Vánoční sběr

1. místo: Mája (65 kg)

2. místo: Vlasťa, Kuba a Lukáš (52 kg) 

3. místo: Já (42 kg)

4. místo: Vlasťa (29 kg)

5. místo: Jirka (18 kg)

Marek (14 kg), Peťa (14 kg), Dan (11 kg), Adam Pr. (11 kg), Natka (17 kg), Julča (12 kg), Míša (15 kg) a anonym (10 kg)

Den otevřených dveří

V pátek 4. prosince se koná Den otevřených dveří.

V rámci společného třídního nadšení:) jsme se domluvili na těchto dopoledních aktivitách: koledy, pejsci a beseda.

Začínáme v 10.00:)

Odpoledne tančíme v rámci společného školního vystopení v tělocvičně.

Přijďte se na nás podívat! Začátek je v 16.00.

Fotky: http://haniste.rajce.idnes.cz/Den_otevrenych_dveri/

LISTOPAD 2015

Třídnická hodina

Ve středu 25. listopadu proběhne třídnická hodina. V 7.00 se budu těšit:)

Vánoční hvězda

I tento školní rok mají žáci možnost zakoupit si vánoční hvězdu a přispět tak na dobrou věc. Zakoupením hvězdy finančně podpoříte hemato-onkologické oddělení v Olomouci.

Hvězdy se prodávají ve dvou velikostech - malá za 50,- Kč a velká za 100,- Kč (barva bílá, červená a růžová).

Objednávky za třídu přijímám do 20. listopadu.

Nácvik na DOD

Všem žákům děkuji za skvělý přístup k nácviku vystoupení na DOD. BUDETE ÚŽASNÍ!

Matematická a fyzikální soutěž

Terce, Daně, Natce, Verči, Larrymu a Vlasťovi děkuji za vzorné soutěžení:)

Přibyla nám nová kila

1. místo: Jirka (35 kg)

2. místo: Míša (20 kg)

3. místo: Terka (13,5 kg)

4. místo: Mája (5 kg) a Vlasťa (5 kg)

5. místo: Marek (3 kg)

Jak válčili husité

Ve čtvrtek 19. listopadu se koná vystoupení skupiny historického šermu Renegáti. Program začíná v 9.00. Vybíráme 45 Kč.

Pohodáři

V úterý 3.listopadu vyrážíme do kina na Pohodáře. Letošní téma je Srí Lanka. Odchod v 10.55.

Podzimní prázdniny

Doufám, že jste si všichnni báječně užili podzimní prázdniny! Zítra s chutí do školy:)

ŘÍJEN 2015

Fotky z exkurze

Ve středu jsme byli v Pevnosti poznání a báječně jsme si to užili. Mrkněte na pár fotek:)

Fotky: http://haniste.rajce.idnes.cz/pevnost_poznani/

Fotky od Terezky Křížkové: http://haniste.rajce.idnes.cz/Pevnost_poznani_2/

Papírníci měsíce října

1. místo - Jirka (25,5 kg)

2. místo - Peťa (16,5 kg)

3. místo - Já (15 kg)

4. místo - Míša P. (9 kg), 5. místo - Marek (8 kg), 6. místo - Vlastík (3 kg)

Malé Káněcí rýpnutí

Miláčci moji, nezapomínejte na pravidla slušného chování. Učte se, připravujte se do školy a nepovídejte si v hodině.

Jak málo stačí...moc díky!

Třídnická hodina

Ve středu 14. října nás čeká druhá třídnická hodina.

Takže opět nachystejte budíky, případně poproste své rodiče o vzbuzení a v 7.00 se na vás budu těšit:)

Výlet se třídou

I tento školní rok nás čeká společný třídnický den. Tentokrát nás čeká Pevnost poznání ( program Zábavná chemie) a poté bowling v Šantovce.

Na výlet vyrážíme ve středu 21. října. Vybíráme 200 Kč

Příprava na DOD

Každý pátek od 9. října začínáme trénovat na vystoupení v rámci Dnu otevřených dvěří. Všichni zájemci jsou vítáni.

Začínáme v 7.00:)

Termíny sběru papíru

Pro milovníky ekologického třídění uvádím oficiální termíny sběru starého papíru:)

Jsou to tyto dny v měsíci:

15. října, 12. listopadu, 17. prosince, 7. ledna, 11. února, 10. března, 7. dubna, 12. května a 2. června

ZÁŘÍ 2015

Papírománie pokračuje

Bez ohledu na věk a postavení pokračujeme ve sběru starého papíru:)

V měsíci záři jsme navážili celkem 351 kg.

Velké dík patří zejména těmto sběračům: Julči (223 kg), Jirkovi (67 kg) a Zuzce (61 kg)

Třídní schůzky

Ve čtvrtek 1. října nás čekají první společné třídní schůzky tohoto školního roku.

V 16.00 se na vás budu těšit v naší třídě 8.A:)

Třídnická hodina

Ve čtvrtek 24. září nás čeká první třídnická hodina. Takže nachystejte budíky a v 7.00 se na vás budu těšit:)

VZKAZ

Všem žákům děkuji za účast na třídnické hodině.

Ospalcům doporučuji koupit nový budík, případně poprosit rodiče o vzbuzení!:)

Zahájení školního roku

V úterý se setkáme v 8.00 na školním hřišti, kde proběhne společné zahájení školního roku.

Poté se odebereme do třídy, kde se důkladněji přivítáme a v cca 8:45 opět rozloučíme:)

 

ŠKOLNÍ ROK 2014/2015

ČERVEN 2015

Moji miláčci, přeji vám krásné slunečné prázdniny. Dávejte na sebe pozor a šetřete svoje úžasné rodiče.

Moc vám děkuji za další společný rok a budu se na vás těšit zase v září:)

Výlet do ZOO

Ve středu jsme se vydali na poslední výlet do ZOO. V ZOO nás čekala komentovaná prohlídka a v lese hledání kešek.

http://nataliekubesova.rajce.idnes.cz/ZOO_Olomouc_7.A

http://haniste.rajce.idnes.cz/ZOO/

Poslední týden ve škole

 • v pondělí a v úterý - výběr učebnic, úklid třídy, úklid šatních skříněk
 • ve středu nás čeká výlet do ZOO (info v průkaze)
 • čvtrtek - dolaďování posledních povinností
 • pátek - vysvědčení

Hlavně nezapomínejte na dobrou náladu, prázdniny se totiž blíží:)))

Školní výlet

Výlet je úspěšně za námi. Myslím, že jsme si ho opravdu užili:)

Mrkněte na fotky: http://haniste.rajce.idnes.cz/vylet_Tarzanie/

Spaní ve škole

Ze čtvrtka na pátek přespíme ve škole. Začínáme již v 17.00. Nezapomeňte si vzít vše dobré na opékání, spacáky, polštářky, hygienické pomůcky apod.

Heslo letošního spaní zní: Budeme se bát:)))) Těšte se miláčkové:)

A tady je pár fotek pro představu, jak to u nás vypadalo:) http://haniste.rajce.idnes.cz/spani_ve_skole

Výlet Trojanovice

Ve středu 17.června vyrážíme na školní výlet do Trojanovic u Frenštátu pod Radhoštěm. Čeká nás lanové centrum, lanovka na Pustevny a kratičký výšlap na Radegast:)

Exkurze Hlušovice - Chomoutov

V úterý 16. června vyrážíme na pěší pochod z Hlušovic k Chomoutovskému jezeru. Čeká nás opakování zeměpisných pojmů a rychlokurz botaniky a zoologie.

Odjezd: 8:59

Příjezd: 14.00

Nezapomeňte si odhlásit oběd!

Fotky: http://haniste.rajce.idnes.cz/exkurze_Hlusovice/

Na Šternberku to umíme - VÝSLEDKY!

Tak už známe výsledky...

Peťa Jurásková- 1. místo (kategorie jednotlivců za 2. stupeň)

Natka, Terka, Míša a Verča - 2. místo (kategorie skupiny za 2. stupeň)

GRATULUJI:)))

Zde ukázka našich projektů: http://haniste.rajce.idnes.cz/soutez/

Na Šternberku to umíme

Natka Kubešová a Terka Tichá mají za sebou svoji prezentaci projektu Kynologický klub Babice. Prezentace se konala v novém informačním centru, kde na dívky čekala významná porota z města. Přestože to byl pro holky náročný úkol a tréma se také projevila, zvládly svůj výstup výborně.

Dneska (úterý) je čeká vyhodnocení.

V soutěži máme ještě jedno žhavé tělísko - Peťku Juráskovou, která zpracovala projekt Medarka.

Přeji holkám hodně štěstí:)

Makat, makat a makat

Blíží se konec roku...únava je patrná, ale nezapomínejte na to, že jsme pořád ve škole a tam se musí makat.

Takže finišujte a opravujte známky kde se dá!

Snídaně v trávě:)

V neděli moc nepapejte děťátka, protože v pondělí ráno nás čeká první společná snídaně, nikoliv v trávě, ale ve školní kuchyňce.

Dle vaší objednávky to bude snídaně dlouhá a vydatná:)

Fotečky (celkem 2, víc jsem jedla, než fotila:)    http://haniste.rajce.idnes.cz/snidane/

KVĚTEN 2015

Netradiční olympiáda

Ve středu 27.května proběhl na naší škole projektový den. Jako skvělí sportovci jsme se zúčastnili netradiční olympiády. Náš tým KAŇÁCI SEDMÁCI si vedl velmi dobře, zde jsou naše úspěchy.

Miloš Vrana - 3. místo (fix na terč)

Vlasťa Římský - 3. místo (přivázané končetiny) a 2. místo (vysoký hod na cíl)

Jirka Šarše - 2. místo (skok v pytli)

Adam Procházka - 1. místo (opět pytel)

Marek Němec - 2. místo (koloběžka)

Všem žákům děkuji za aktivní zapojení a přípravu (vlajka, pokřik atd.) SUPER:)

Další aktivity

Někteří žáci naší třídy navštívili během května Londýn. Další miláčci se aktivně zapojili do projektu Na Šternbersku to umíme.

A i ti, co nic nedělají, jsou úžasní a hodní.

Všem moc děkuji za klidný průběh konce školního roku!

Třídní schůzky

Ve čtvrtek 21.5.2015 proběhnou třídní schůzky. Začínáme v 16.00.

Focení

V pondělí 25.5.2015 proběhne focení. Hoďte se do gala, ať jste krásní:)

DUBEN 2015

Den Země FOTO

Třídnická hodina

Další třídnická hodina proběhne 10. dubna (pátek) v 7.00.

Velikonoční prázdniny

Ve čtvrtek 2.4. začínají žákům Velikonoční prázdniny. Krásně si je miláčci užijte:) Jo a holčičky - bacha na zadečky!

Školní parlament

Ve středu se koná další schůzka školního parlamentu. Terezko, nezapomeň:)

BŘEZEN 2015

Zdobení třídy

Všem kreativcům děkuji za spolupráci ve zdobení třídy. Výsledek stojí za to:)

Pěvecká soutěž - Slavíček

V sobotu 28.3.2015 se od 14.00 uskuteční městské kolo pěvecké soutěže Šternberský Slavíček. Ve hře máme 2 úžasné zpěvačky: Terku Křížkovou a Zuzku Švecovou. Budeme držet palce, ať to holky skvěle zvládnou:)

ÚNOR 2015

Všem žákům přeji krásné prázdninyˇ! Užijte si sněhu:)

Lyžařský kurz

Miláčkové, užijte si lyžařský kurz, ale blázněte opatrně, ať se vám nic nestane. Mějte pochopení pro vyučující, kteří vás mají na starost.

Víte, že i ve škole je to někdy těžké, natožpak v přírodě, na čerstvém vzduchu a  na sněhu:)

Přednáška o plazech

Ve středu 25.2.2015 přijde do hodiny přírodopisu pan herpetolog. Vybíráme 10,- Kč.

PROSINEC 2014

Všem rodičům a žákům přeji krásné Vánoce a všechno nejlepší v novém roce.

Odkaz na video z vystoupení

http://www.magisto.com/video/LlgeZ0EBHzY_VQ1hCzE

Den otevřených dveří

V pátek 12. prosince se koná Den otevřených dveří. Tímto zvu všechny rodiče a rodinné příslušníky do školy a také k nám do třídy. Dopoledne se můžete přijít podívat na ukázku výcviku psů, chovatelské povídání s papoušky a také si v hodině hudební výchovy zazpíváme koledy. Odpoledne mají žáci vystoupení v tělocvičně. Jejich taneční sestava vypadá úžasně!

Budeme se na vás těšit:)

 

Třídní schůzky

Ve čtvrtek 4.12. se v době od 16.00 do 18.00 konají třídní schůzky v podobě individuálních konzultací. Současně budou probíhat volby do školské rady.

LISTOPAD 2014

 

Drobný učitelský rýpanec

Miláčkové, ještě jedna důležitá připomínka a rada...Vím, že dospívání pod vlivem hormonů je náročné, přesto všechno nezapomínejte na základy slušného chování. Věřím, že to oceníme my učitelé ve škole, ale i vaši rodičové doma. Díky:)

Vánoční hvězda

I tento školní rok mají žáci možnost zakoupit si vánoční hvězdu a přispět tak na dobrou věc. Zakoupením hvězdy finančně podpoříte hemato-onkologické oddělení v Olomouci. Hvězdy se prodávají ve dvou velikostech - malá za 50,- Kč a velká za 100,- Kč (barva bílá, červená a růžová).

Perníčky

POZOR POZOR ve čtvrtek 20.11. budeme žhavit troubu:) Začínáme ve 14.00.

S sebou: formičky různých tvarů, mandlička na ozdobení (já to teda zdobit nebudu, snad chápete:)

Exkurze

Ve středu 12. listopadu jsme jeli se třídou na exkurzi do Olomouce. Navštívili jsme Český rozhlas a pak jsme odjeli do svíčkárny Rodas vyrábět svíčky, balit si sůl  a odlévat vánoční ozdoby. To vše za doprovodu dvou nádherných papoušků. Žákům děkuji za pěkný den a rodičům se omlouvám za komplikace s dopravou:)

 

zde fotečky: http://haniste.rajce.idnes.cz/exkurze

Vzpomínka na Hraniční Petrovice:)

http://www.magisto.com/video/aA9AY0ZRHT00Tk1iCzE

Třídnická hodina

Další třídnická hodina se uskuteční v pátek 7.11. v 7.00. Těším se na vás:)

Exkurze

Ve středu 12.11. pojedeme se třídou do Olomouce. Navštívíme rozhlas a výrobnu svíček.

 

Mapovací kurz

Opožděně (ale přeci:) se můžete podívat na fotky z mapovacího kurzu. http://haniste.rajce.idnes.cz/Mapovaci_kurz

http://www.magisto.com/album/video/LTd6QUFWHV16Oz8GDmEwCXl3 ,http://www.magisto.com/album/video/L3h7QUFWHV16Oz8GDmEwCXt7 - odkaz na video


ŘÍJEN 2014

Podzimní prázdniny

Přeji krásné podzimní prázdniny - odpočiňte si a dávajte na sebe pozor. Ve čvrtek se na vás budu těšit:)

Pochvala

 

Všem žákům, kteří se zapojili a chodí pravidelně na tréninky vystoupení pro Den otevřených dveří MOC DĚKUJI!

 

Pohodáři

 

V pondělí 3.listopadu jdou žáci na další dobrodružnou videoprojekci o Barmě v podání agentury Pohodáři. Žáci odcházejí v 10.55.

 

Vybíráme 50,- Kč.

 

Pomáháme

 

Opět jsme na škole vyhlásili sbírku na pomoc pejskům a kočičkám v útulku. Během října mohou děti nosit deky, ručníky, hračky, ale i granule či piškoty, které pak odvezeme a předáme potřebným. Díky za pomoc!

 

Také žáci mohou i nadále nosit papír do sběru.

 

ZÁŘÍ 2014

Třídnická hodina - ŽÁCI

Děťátka moje:) tento týden nás v pátek čeká první třídnická hodina. Nastavte si budíky, protože začínáme již v 7.00 RÁNO!

Třídní schůzky - RODIČE

Ve čvrtek 25.9.2014 se konají v 16.00 třídní schůzky.

Aktuality

Někteří žáci mi STÁLE dluží náhradní klíček od šatní skříňky!

V pondělí (zítra) budu kontrolovat školní průkazy - obal, omluvenky, podpisy (+ první stránky musí být vypsané!)

V úterý 30.9. se koná zájezd na divadelní představení v Brně. Pouze pro zájemce. Vybíráme 200,- Kč.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

29.5.2014 půjdou žáci na videoprojekci o Ománu v podání agentury Pohodáři. Vybíráme 50,- Kč. Začátek programu je v 10.15.

ŠKOLNÍ VÝLET 2014

Ve čtvrtek 12.6. 2014 pojedeme na školní výlet do Brna. Žáci si za svůj cíl vybrali zábavné centrum Bongo, kde je čekají 3 hodiny úžasné zábavy a jeden nezdravý oběd:) Cena za výlet předběžne činí 410,- Kč. Prosím o zaplacení do 6.6.2014.

 

KVĚTEN 2014

Pohodáři

Ve čtvrtek 29.5.2014 půjdou žáci na videoprojekci o Ománu v podání agentury Pohodáři. Vybíráme 50,- Kč. Začátek programu je v 10.15.

Poznávačka přírodopis

Zde je odkaz na povinnou poznávačku vybraných živočichů:http://haniste.rajce.idnes.cz/poznavacka_6._trida

 

Fotografování

V úterý 13.5. se budeme fotit. Ceny fotek jsou následující:

1 ks fotka společná   - 25,-Kč

 

2 žáci na fotce každý dostane 2 ks fotek  - 40,-Kč jeden žák (fotka 20,-Kč)

 

od  3 žáků na fotce - obdrží žák 1 ks fotky za 20,-Kč

 

1 žák na fotce - obdrží 3 ks  - za 60,-Kč


Třídní schůzky!

Ve čtvrtek 15.5.2014 proběhnou  třídní schůzky. Zahájení v 16.00 v 6.A.

Cyklistický výlet

V neděli 18.5.2014 se koná celodenní cyklistický výlet pro rodiče a děti do ZOO Olomouc na Svatém Kopečku. Prezentace účastníků bude probíhat mezi 8.00 s 9.00 hodinou, startovné činí 40,- Kč.

Dravci

V pondělí 19.5.2014 se uskuteční přehlídka dravců SEIFEROS. Vybíráme 50,- Kč.

 

Sběr papíru

V úterý 20.5.2014 proběhne poslední sběr papíru!

 

LEDEN 2014

Zápis

V pátek 24.1.2014 se koná zápis do 1. tříd. Proto z organizačních a provozních důvodů vyhlašuje paní ředitelka volný den pro žáky.

Třídní schůzky!

Ve čtvrtek 9.1.2014 proběhnou konzultační třídní schůzky v době od 16.00 do 18.00.

Školní ples

Naše škola pořádá v pátek 10.1.2014 školní ples. Srdečně zveme všechny rodiče a přátele školy. Kromě toho děkuji všem rodičům za finanční příspěvky, dary či jinou pomoc při realizaci plesu.

 

PROSINEC 2013

Krásné prožití vánočních svátků a všechno nejlepší do nového roku 2014 přeje všem Káněcí třídní učitelka:)

 

Poslední prosincové aktuality

1. FOTKY z pečení perníčku

http://haniste.rajce.idnes.cz/peceni_pernicku

2. SPORTOVNÍ DEN

Ve středu se nám opět dařilo. V rámci sportovního dne jsme celkově skončili druzí a dokonce naše třída měla nejkrásnější sestavu!! Ale musíme si přiznat, že konkurence byla opravdu dobrá!

Všechny žáky moc chválím za 100% zapojení:)

Fotky: http://haniste.rajce.idnes.cz/sportovni_den

3. SPANÍ VE ŠKOLE A VÁNOČNÍ BESÍDKA

Ve čtvrtek jsme se žáky odletěli na Haiti. Letěli jsme nízkorozpočtovou leteckou společností se dvěma nezkušenými kapitány a dvěma velezkušenými letuškami. Všichni se vrátlili živí a zdraví.

Sportovní den

Ve středu 18.12.2013 se koná sportovní den pro 2. stupeň. Vzhledem k naplánovaným ativitám, bude končit vyučování v průběhu 6. vyučovací hodiny - tzn. že žáci 6. A nebudou končit ve 12.35, ale až ve 13.30!!!

 

Děkuji všem žákům, kteří se zapojili do různých aktivit během Dne otevřených dveří!

 

Den otevřených dveří

V pátek 13.12.2013 pořádá naše škola Den otevřených dveří v době od 8.00 do 17.00. Během dopoledne mají rodiče možnost zhlédnout své děti přímo v průběhu vyučování, odpoledne pak někteří žáci 6.A pomáhají v realizaci dílen či jiných aktivit, např. zpívání na schodišti. Naše třída si v rámci třídnické hodiny připravila pro rodiče a ostatní návštevníky úžasnou výzdobu třídy včetně ochutnávky vlastnoručně pečených perníčků:)

ZMĚNA! V pátek žákům končí vyučování ve 12.35

Expozice času

V pátek jsme si se třídou užili 4 společné hodiny. Dopoledne jsme měli objednaný animační program v Expozici času, který se nám moc líbil, a následně jsme pokračovali v třídnické hodině proložené zajímavou látkou z přírodopisu (jako vždycky:)

Moc všem žákům děkuji za úžasně aktivní chování během společných chvil:)

Rozsvěcování stromečku

V neděli 1.12.2013 vystoupí žáci pěveckého sboru (a 6.A:) na Hlavním náměstí ve Šternberku při příležitosti rozsvěcování stromečku. Vystoupení začíná v 15.20.

Třídnické info pro rodiče

Kontrolujte žákovskou knížku a podepisujte ji. Dnes (29.11.) jsem žákům předala lísteček s informacemi o blížícím se Dni otevřených dveří - měl by být nalepený v ŽK.

Třídnická hodina

V pondělí 2.12.2013 budeme mít třídnickou hodinu. Tentokrát se zaměříme na Vánoce a společně se žáky si upečeme perníčky a vyzdobíme třídu. Začátek 13.30, předpokládaný konec 15.45. (dle splněných úkolů:)

 

Expozice času

V pátek 6.12. jdeme do Expozice času. Pro žáky je objednaný edukační program Zapojte mozkové závity. Vybíráme 10,- Kč.

 

LISTOPAD 2013

Vánoční hvězda

I tento školní rok mají žáci možnost zakoupit si vánoční hvězdu a přispět tak na dobrou věc. Zakoupením hvězdy finančně podpoříte hemato-onkologické oddělení v Olomouci. Hvězdy se prodávají ve dvou velikostech - malá za 50,- Kč a velká za 100,- Kč.

 

ŘÍJEN 2013

Všem přeji krásné podzimní prázdniny! HK:)

 

Třídnická hodina z 11.10.2013

V pátek jsme měli třídnickou hodinu a společně jsme sestavovali pravidla třídy.

 

Probíhající akce

- Sběr papíru a víček: průběžně celý školní rok

- Sbírka dek pro zvířata z útulku: celý měsíc

 

Třídní schůzky

Máme za sebou první třídní schůzky tohoto školního roku. Jsem moc ráda, že jsem mohla poznat rodiče svých žáků a také mne těší, že jsme vyřešili spoustu věcí.

- třídním důvěrníkem byl zvolen pan Oldřich Pyšný

- byl odsouhlasen finanční příspěvěk do SRPŠ ve výši 250,- Kč (prosím do 23.10.2013)

- byla předána pozvánka na ples naší školy, který se uskuteční v lednu (prosím o návratku!)

Nezapomeňte prosím svým dětem kontrolovat přípravu a plnění domacích úkolů.

S pozdravem

Mgr. Hana Kaňáková

 

 

ZÁŘÍ 2013

 

Nejžhavější novinky

Protože nejsme třída klasická, ale výjimečná, pojali jsme i začátek školního roku tak trochu jinak.

O co šlo? Ve čtvrtek 12.9. ani v pátek 13.9. jsme nebyli ve škole. Nemusíte se ale bát, nikde jsme se neflákali. Jen jsme se rozhodli strávit tyto dva dny společně. Vydali jsme se tedy do Dolního Žlebu a udělali jsme si malý seznamovací, nebo chcete - li adaptační kurz. Během těch dvou fantastických dnů jsme hráli hry, rozdělávali táborák, zpívali, opékali a hlavně se navzájem poznávali.

A aby nás bylo ještě víc, připojily se k nám i další dvě party šesťáků (6.B a 6.C).

 

Pokud se chcete podívat, jak jsme se měli, mrkněte na odkazSmile

http://haniste.rajce.idnes.cz/Adaptacni_kurz_2013/

 

Zpráva pro rodiče - adaptační kurz

Dnes (20.9.) jsem žákům předala lísteček s vyúčtováním adaptačního kurzu. Přeplatek  na žáka činí 57,- Kč. Doklady k nahlédnutí jsou u Mgr. Leony Hnáthové. Lísteček mají žáci nalepený v ŽK - finance. Prosím o podpis.

Zároveň vybíráme 60,- Kč na pomůcky do pracovních činností a výtvarné výchovy. S žáky jsem domluvená na 3,- Kč k přeplatku z adaptačního kurzu.

 

Všem mým šesťákům

Ještě jednou vás vítám na 2. stupni. Moc jsem se na vás těšila a věřím, že vy na mě taky. Slibuji, že se budu snažit, abychom spolu hezky vycházeli a totéž očekávám od vás.Hlavně si uvědomte, že už nejste kuřata a je načase začít makat a chovat se dospěle...Aspoň trochu Laughing

 

 

Vybíráme z fotogalerie Remit - exkurze 5.B
zřizovatel školy: Město Šternberk