třídní učitelka: Mgr. Iveta Václavíková

vychovatelka: Dana Handlová

internetové stránky k procvičování učiva, rozvoji zrakové percepce:

www.clovekonline.cz/chcete-si-prodlouzit-plnohodnotny-zivot-trenujte-mozek (nelekejte se názvu stránek - trénink paměti, postřehu, logiky )

www.bosounohou.cz

www.skolakov.eu

www.onlinecviceni.cz

Školní družina

Celý měsíc se budeme věnovat Brazílii. Děti si zjistí informace, knížky, fotky, sporty, tradice, umělce..... Na konci měsíce nás navštíví studentka z Brazílie.

Kino ŠD 20.4.2018 Pes ro/c/ku 25 Kč.

ÚNOR

10.2 Masopustní rej

Ve výtvarné výchově si děti vyráběly masky a některé z nich s nimi přišly i do průvodu.

FOTO

6.2. máme besedu s tvůrci animovaného seriálu Krysáci. Dovíme se, jak takový film vzniká, podíváme se na tvorbu, oživování loutek, dabování aj.

Školní kolo recitační soutěže

Měli jsme v soutěži 3 skvělé recitátorky - Adélku Počovou, Stellinku Parobkovou a Peťku Gabčanovou. Posledně jmenovaná obsadila 1.místo.

Gratulujeme!

A už hurá - POLOLETNÍ PRÁZDNINY!

LEDEN

První vysvědčení ve třetí třídě - zlepšili jsme se nebo ne?

Balet Broučci v Moravském divadle Olomouc - krásná výprava, známý příběh.

Ne všichni žáci vhodně oblečeni.

Výtvarná soutěž Moje oblíbená pohádka

Ve 3.kategorii se Verunka Študentová umístila na 3.místě. Velká gratulace.

Soutěžící byli ze všech šternberských škol-

PROSINEC

Finále školní soutěže Tvoje tvář má známý hlas - účastnily se A.Počová a V.Frydryšková. Vystoupení měly moc pěkné, muselo jim dát hodně práce při přípravě. Bohužel se neumístily na stupních vítězů, žáci školy své body daly "atraktivnějším" vystoupením.

J.Obšil se zúčastnil jako člen skupiny Kabáti , byl k nepoznání.

Svět ve 3D

Dozvěděli jsme se jak vzniká obraz ve 3D, hologram. Viděli jsme videoklipy ve 3D. Pokoušeli jsme se chytnout ryby, které kolem nás plavaly. Uhýbali jsme oříškům, které po nás házely veverky z filmu Velká oříšková loupež. Vyzkoušeli jsme si několikery "kouzelné brýle". Moc se nám pořad líbil Smilea jen jsme litovali, že nemáme takovou projekci i doma.Frown

Bruslení

Jen málokdo se nezúčastnil (nemaje brusle) našeho společného bruslení. Bruslaři jsme dobří i slabší, ale hlavně všichni máme odvahu stoupnout na led a baví nás to. Příště zas.

Abraka muzika

Vím jen zprostředkovaně, že se dětem koncert líbil. Vyzkoušely si prý svých 5 smyslů, dozvěděli se něco o piktogramech.

ŘÍJEN

Vikingové

Jak to bylo doopravdy s Vikingy mořeplavci, objeviteli, bojovníky nám předvedla historická skupina Renegáti. Vyvrátili spousty mýtů - o jejich zvycích, oblékání, chování. Jak je vidět, není možno všemu z televize, internetu věřit!!

Atletický čtyřboj

Utkali jsme se svými vrstevníky na poli sportovním - běh 50m, 300m, hod raketkou, skok daleký a obstáli na výbornou.

3.třídy chlapci - 1.místo Jiří Obšil                    děvčata - 3.místo Petra Gabčanová

2.místo Jan Mudrák

3.místo Matyáš Frydryšek

ZÁŘÍ

Máme za sebou první společný měsíc ve třetí třídě.

Opět jezdíme každé pondělí na plavání, novinkou je hodně nových učitelů a elektronická žákovská knížka.

Všem se nám líbila středa 27.9., kdy jsme dvě hodiny strávili v parku. Většina z nás se projela na koni a všichni jsme si užili krásného počasí, které se konečně umoudřilo.

Vybíráme z fotogalerie 5.B 1. pomoc
zřizovatel školy: Město Šternberk