třídní učitelka: Mgr. Iveta Václavíková

vychovatelka: Dana Handlová

internetové stránky k procvičování učiva, rozvoji zrakové percepce:

www.clovekonline.cz/chcete-si-prodlouzit-plnohodnotny-zivot-trenujte-mozek (nelekejte se názvu stránek - trénink paměti, postřehu, logiky )

www.bosounohou.cz

www.skolakov.eu

www.onlinecviceni.cz

www.umimecesky.cz (ČJ, M, AJ; je možno se i registrovat a máte větší denní limit na práci)

LEDEN

3.1. Nástup do školy

PROSINEC

21.12. Vánoční nadílka ve třídě

20.12. Filmové představení - Čertoviny

13.12. Vánoční jarmark - rozsvěcení stromku, prodej vánočních výrobků, punče, vystoupení školního sboru

15.11. Bruslení

12.11. Plavání - poslední

6.11. Jonathan - preventivní program o šikaně

ŘÍJEN

31.10. Moravské divadlo Olomouc - pohádka Koloběžka

26.10. (Ne)šťastné osmičky - projektový den ke 100.výročí vzniku republiky

25.10. Expozice -  výstava ke 100. výročí vzniku republiky

12.10.Výchovný koncert Abraka muzika - primární prevence

2.10. Atletický čtyřboj

V pátek 29.6.2018 provoz ŠD do 14.hod.!

Předprázdninové rozloučení s družinou - spaní ve škole. Sraz 27.6.2018 v 17.30 hod. před školou. S sebou: spací pytel, deku, polštářek, oblečení na spaní a do školy, tepláky, bundu, čip,kartáček na zuby, ručník, hřeben, léky/kdo potřebuje/, pití, špekáček, pečivo, něco na snídani a svačinku, věci do výuky dle domluvy s paní učitelkou- Maminky prosíme o nějaké buchtičky:). Spíme v tělocvičně na žíněnkách. Děti půjdou v 8 hod. rovnou do výuky.

KVĚTEN

29.5. Hurá na výlet

V Rožnově pod Radhoštěm na nás čeká Valašské muzeum v přírodě a ranč Bučisko s obědem a se zábavným programem FOTO

25.5. pořad Bezpečný pes - jak se chovat k cizím psům, co dělat v případě napadení psem

22.5. (popř.23.5.) fotografování třídy, jednotlivců, skupin

20.5. se jako každoročně  pořádá pro zájemce Cyklovýlet na Sv.Kopeček

10.5. jdeme na vystoupení tanečního oboru ZUŠ Šternberk.

4.5. dovezli závodníci 7 medailí  - P.Gabčanová, A.Počová, M.Frydryšek, J.Obšil, T.Tlamka ze Štafetového poháru v Olomouci. GRATULUJEME!!!

DUBEN

27.4. se konal Atletický čtyřboj šternberských škol

Ve své kategorii vybojovali hoši: 1.místo J.Mudrák, 2.místo J.Obšil, 3.místo T.Tlamka, 6.místo M.Frydryšek

dívky: 2.místo P.Gabčanová

20.5. Den Země

Ve spolupráci s oddílem Orientačního běhu Šternberk nás čekal den s rozmanitou náplní. Nejdříve jsme se seznámili s mapou Šternberka, podle které jsme měli najít označená místa a přiřadit k nim zadané fotografie. Byla to fuška.

V zámeckém parku jsme hráli mapové pexeso, poznej stejný kousek mapy a doběhni s ním co nejdříve ke svému družstvu.

Poslední aktivita byl běh po vytýčené trase a označování kontrol kleštičkami do karty na orientační běh.

Nikdo se ani chvilku nenudil a na lumpárny taky nebyl čas. Počasí bylo krásné, co víc si přát.

BŘEZEN

24.3. Městské kolo pěvecké soutěže Šternberský slavíček

Na stupních vítězů byla P.Gabčanová

23.3.Den otevřených dveří

19.3. Bruslení

15.3.Školní kolo pěvecké soutěže Šternberský slavíček

Naše dvě želízka v ohni nezklamala. 1.místo A.Počová, 2.místo P.Gabčanová

ÚNOR

10.2 Masopustní rej

Ve výtvarné výchově si děti vyráběly masky a některé z nich s nimi přišly i do průvodu.

FOTO

6.2. máme besedu s tvůrci animovaného seriálu Krysáci. Dovíme se, jak takový film vzniká, podíváme se na tvorbu, oživování loutek, dabování aj.

Školní kolo recitační soutěže

Měli jsme v soutěži 3 skvělé recitátorky - Adélku Počovou, Stellinku Parobkovou a Peťku Gabčanovou. Posledně jmenovaná obsadila 1.místo.

Gratulujeme!

A už hurá - POLOLETNÍ PRÁZDNINY!

LEDEN

První vysvědčení ve třetí třídě - zlepšili jsme se nebo ne?

Balet Broučci v Moravském divadle Olomouc - krásná výprava, známý příběh.

Ne všichni žáci vhodně oblečeni.

Výtvarná soutěž Moje oblíbená pohádka

Ve 3.kategorii se Verunka Študentová umístila na 3.místě. Velká gratulace.

Soutěžící byli ze všech šternberských škol-

PROSINEC

Finále školní soutěže Tvoje tvář má známý hlas - účastnily se A.Počová a V.Frydryšková. Vystoupení měly moc pěkné, muselo jim dát hodně práce při přípravě. Bohužel se neumístily na stupních vítězů, žáci školy své body daly "atraktivnějším" vystoupením.

J.Obšil se zúčastnil jako člen skupiny Kabáti , byl k nepoznání.

Svět ve 3D

Dozvěděli jsme se jak vzniká obraz ve 3D, hologram. Viděli jsme videoklipy ve 3D. Pokoušeli jsme se chytnout ryby, které kolem nás plavaly. Uhýbali jsme oříškům, které po nás házely veverky z filmu Velká oříšková loupež. Vyzkoušeli jsme si několikery "kouzelné brýle". Moc se nám pořad líbil Smilea jen jsme litovali, že nemáme takovou projekci i doma.Frown

Bruslení

Jen málokdo se nezúčastnil (nemaje brusle) našeho společného bruslení. Bruslaři jsme dobří i slabší, ale hlavně všichni máme odvahu stoupnout na led a baví nás to. Příště zas.

Abraka muzika

Vím jen zprostředkovaně, že se dětem koncert líbil. Vyzkoušely si prý svých 5 smyslů, dozvěděli se něco o piktogramech.

ŘÍJEN

Vikingové

Jak to bylo doopravdy s Vikingy mořeplavci, objeviteli, bojovníky nám předvedla historická skupina Renegáti. Vyvrátili spousty mýtů - o jejich zvycích, oblékání, chování. Jak je vidět, není možno všemu z televize, internetu věřit!!

Atletický čtyřboj

Utkali jsme se svými vrstevníky na poli sportovním - běh 50m, 300m, hod raketkou, skok daleký a obstáli na výbornou.

3.třídy chlapci - 1.místo Jiří Obšil                    děvčata - 3.místo Petra Gabčanová

2.místo Jan Mudrák

3.místo Matyáš Frydryšek

ZÁŘÍ

Máme za sebou první společný měsíc ve třetí třídě.

Opět jezdíme každé pondělí na plavání, novinkou je hodně nových učitelů a elektronická žákovská knížka.

Všem se nám líbila středa 27.9., kdy jsme dvě hodiny strávili v parku. Většina z nás se projela na koni a všichni jsme si užili krásného počasí, které se konečně umoudřilo.

Vybíráme z fotogalerie 3.B Podzimní projekt
zřizovatel školy: Město Šternberk