7.B

 

třídní učitelka: Mgr. Simona Mohaplová

 

Školní rok 2017/2018

 

Duben 2018

Chtěla bych poděkovat všem, kteří pomáhali na Dni otevřených dveří (Denisovi, Vaškovi, Elišce, Aničce, Adamovi a Míše), za ochotu a výpomoc při práci v knihovně. 

12.4. Třídnická hodina

19. 4. Třídní schůzky (konzultační) 16:00-18:00

20. 4. Den Země

24. 4. Jsem Nezávislý, Nekouřím (preventivní program) KHS Olomouc

Březen 2018

 5. 3. – 9. 3.                    Nezapomeňte na jarní prázdniny!

13.3. (úterý, 50,-Kč)       Záhadná a drsná Namibie

Cestovatelská diashow manželů Kateřiny a Miloše Motani, kteří každoročně již několik let přijíždí se svými výchovnými pořady do našeho města.Tentokrát se společně podíváme do Afriky do Namíbie. K vidění budou nádherné záběry přírody, zvířat a pouště a spolu s ním také dobrodružství o ukradených věcech, které celý příběh ozvláštní.

23. 3.                              Všichni jste srdečně zváni na Den otevřených dveří naší školy.                                                   

Únor 2018

 

Beseda s C. Podolským o filmových žánrech

Pan Cyril Podolský nám vyprávěl o novém filmu, který se chystá za pár let do kin. Ukazoval nám, jak se dělá scénář, jak by měl takový film vypadat, podle jaké předlohy byl vyroben. Beseda se mi líbila, protože jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí.

                                                                                                                        T. Žádník

Co si z besedy pamatujete a co vás nejvíce zaujalo?

-          výroba filmu je časově náročná záležitost, může trvat i tři roky

-          jak s filmem souvisí obchod a reklama

-          kdo pracuje u filmu, jaká je  jejich role (scénárista, režisér, dramaturg)

-          jak vypadá scénář                                                                            O. Motáň

 

Lyžařský výcvik naší třídy

V pondělí 12. 2. 2018 vyjela naše třída do Starého Města pod Sněžníkem na lyžařský výcvik. Naše ubytovna se jmenovala Uničovka a měla tři patra. V prvním patře se nacházela jídelna a kuchyně, ve které dobře vařili, ve druhém a třetím patře byly naše pokoje. Lyžovali jsme dopoledne a odpoledne každý den. Moc se mi tam líbilo a na lyžák budu dlouho vzpomínat.

…chata byla starší, ale dalo se to ten týden vydržet. Na svah jsme museli dojíždět skibusem, byla to taková hezká každodenní projížďka zasněženou krajinou.

… když naše třída měla jet na kurz, neuměla jsem ještě lyžovat a byla jsem v nejhorší skupině s paní učitelkou Mondekovou. Paní učitelka nás rychle naučila pluh, obloučky atd. Třetí den jsme vyjeli na svah a začali pořádně lyžovat. Paní učitelka nás pochválila, že se učíme rychle, měla jsem radost, že jsem vyhrála ve slalomu druhé místo. Kurz byl super, hned bych jela znovu.
                                                                                                                             žáci 7. B

O tom, že se tam dětem líbilo, jsem se přesvědčila na vlastní oči při středeční neohlášené  návštěvě. Na chodbě a v pokojích to bzučelo jako v úle, sluchátka na uších a dotazy „Kdy už bude večeře?“ mi připomněly vlastní zážitky na lyžák.                      S. Mohaplová

 

Leden 2018

Posezení u stromečku uteklo jako voda, Vánoce a prázdniny ještě rychleji, a než se nadějeme, je tu pololetní vysvědčení. Nyní nás všechny čeká spousta práce, tak ať ten výsledek stojí za to!
Přeji všem hodně úspěchů ve škole i v osobním životě a  vykročení pravou nohou do nového roku 2018.                                         S. Mohaplová                                                                                                                 

 

 

Prosinec 2017

 

Poděkování za recitaci

 

Ve středu 6. 12. si osm žáků naší třídy našlo čas na odpolední chvilku poezie. Někteří přednášeli přirozeně a s jistotou, někteří museli bojovat a překonat trému. Tonička získala třetí místo a Kačka s Ivanem se líbili žákovské porotě. Všem dětem (Elišce, Lucce, Adamovi, Míše, Lukášovi, Ivanovi, Toničce a Katce) děkuji za pěkně připravené básně a těším se na příští setkání. S. Mohaplová

 

 

Děkuji všem, kteří si zakoupili vánoční hvězdu. 

 

Vážení rodiče, ve čtvrtek 14.12.2017 od 15,30 hodin se na školním hřišti koná tradiční akce Vánoční jarmark (prodej vánočních výrobků žáků, svícnů, vánočních přání), vystoupení školního sboru a rozsvícení školního vánočního stromku. Připraveno bude i bohaté občerstvení. Všichni jste srdečně zváni. 

 

Máme stromeček !

 

Letos nás zima nezaskočila a včas jsme se naladili  na čas vánoční. Ve třídě i na chodbě to krásně voní jehličím z obrovského stromečku a třída je vyzdobena nádhernými adventními věnci, dekoracemi na oknech. Hned se to jinak učí! Všem (dětem i rodičům) děkuji za pomoc a přeji hezké Vánoce.                                                                          S. Mohaplová

 

11. 12. Čas proměn (pro dívky) Na startu mužnosti (pro chlapce)

 

20. 12. Filmové představení od 11:40 pro 2. stupeň

 

21. 12. Tvoje tvář má známý hlas

 

22. 12. Vánoční posezení, třídnická hodina

 

Pokud budete chtít někoho obdarovat, přineste si drobné dárky, cukroví a slavnostní náladu, budeme si pouštět koledy a připomeneme si tradici českých Vánoc.

 

 

 

Listopad 2017

Kromě vánočních svátků a zimních prázdnin se blíží i konec prvního čtvrtletí. Nechci vás strašit, ale začíná doba intenzívní práce, tj.  písemné práce, zkoušení a prověřování vašich znalostí. Tak to nepodceňte Wink.

Vánoční hvězda

I letos můžete koupí vánoční hvězdy pomoci dětem, které se léčí na hemato-onkologickém oddělení FN Olomouc.

malá hvězda    50,-Kč

velká hvězda 100,-Kč

16.11. třídnická hodina
21.11. školní parlament
28.11. bruslení
30.11. konzultační třídní schůzky (16:00-18:00)

 

 

Říjen 2017

 

19.10. třídnická hodina 

18.10. Pohodáři - Polsko     50,-Kč

20.10. Vikingové - válečníci, mořeplavci, objevitelé      45,- Kč

 

Pohodáři

18. 10. jsme šli do MKZ ve Šternberku. Program Pohodáři je o cestování do různých zemí světa. Tentokrát jsme zavítali do Polska. Říkáte si, že na Polsku není nic zajímavého? Kdepak! Jsou tam pěkná jezera na potápění a menší poušť. Jídlo, které tam nabízejí, bych také rád zkusil. Program se mi moc líbil.                                                                                                       Denis

 

 

Září 2017

Už jsme zase v tom

Ani jsme se nenadáli a první měsíc školy je za námi. Všichni během prázdnin trochu povyrostli, někteří i zmoudřeli, setkali se se svými školními kamarády, změnili své kamarády a místa v lavicích. Vše se pomalu zaběhává a získává svůj řád.
Začíná se od začátku s čistým štítem, tak si přejme, aby to vydrželo co nejdéle. Vaše paní učitelka 

 

  

 

Školní rok 2016/2017

Červen 2017

 1. 6. - fotografování

12.6. - třídnická hodina

20. 6. - školní výlet Olomouc (Korunní pevnůstka, planetárium, bowling, historické jádro)

 

Sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme… 

Tak to jsme se opravdu na školním výletě nemuseli obávat. Přivítaly nás totiž rekordní teploty (něco přes 30) s blankytně modrou oblohou, bez špetky naděje na dešťovou přeháňku.
Výlet jsme zahájili návštěvou Korunní pevnůstky s interaktivním programem. Někteří vyzkoušeli, jestli jim to pálí, jiní přihlíželi, jak  3D tiskárna cosi vyrábí a ti nejodvážnější si vyzkoušeli simulaci pohybu kosmonautů. Nejlépe nám ale bylo v planetáriu, kde jsme v horizontální poloze na polštářích pozorovali úkazy  vesmíru. Někteří si i zdřímli.
Odtud jsme se přesunuli do Šantovky, dali si oběd a hurrrá  na bowling. Mezi utvořenými družstvy byly velké rozdíly, někteří hráli jako profesionálové, někteří se to teprve učili, ale všichni jsme si užili plno zábavy. Jen Tomášovi bylo trochu ouvej, když zjistil, že někde zapomněl batoh.
Stoupající teplota a rozpálené město vzbudilo nevoli žactva k dalším procházkám města, a tak jsme se osvěžili zmrzlinou a skokem do městské kašny. Unavení, ale plni zážitků, jsme se  šťastně vrátili zpět.                                                                                                                                                                                    S. Mohaplová

FOTO

 

 

Květen 2017

10. 5. Den Země - úklid odpadků na cyklostezce do Štarnova (s sebou vhodné oblečení, pláštěnku, pracovní rukavice a drobné na cukrárnu) FOTO

17. 5. Seiferos - letové ukázky s dravci 50,-Kč
18. 5. třídní schůzky v 16:00
22. 5. třídnická hodina

Duben 2017

 

13. 4.  Velikonoční prázdniny

18. 4.  Výchovný koncert – skupina Réva (50,-Kč)

 

Máme nového spolužáka!

Abychom to uvedli na pravou míru. Není to spolužák, ale náš zvířecí mazlíček.
Jmenuje se Vendelín César I. a je to tzv. oblovka (achatina). Má takovou zvláštní vlastnost, že se pořád plazí (po skle terária). Krmíme ho okurkem nebo salátem a máme ho moc rádi.                                      Adam

Bydlí s námi ve třídě, je to ještě mládě. Tělo má slizké, asi řádně nedodržuje hygienu. Ale je to divné, že má rád vlhko a domá má pěknou špínu. Doufám, že když píšeme test, tak nám drží palce, přestože žádné nemá. Skládá se ze tří částí: z hlavy, svalové nohy a ulity. … je to totiž hlemýžď oblovka!
Máme ho moc rádi a je s ním legrace.                                                                           Žaneta

 

Březen 2017

 

Den otevřených dveří

V sobotu 11. 3. 2017 se konal Den otevřených dveří naší školy. Na této akci vystupovalo mnoho tříd, včetně té naší. Žáci nacvičili tematicky různá vystoupení vystoupení (zpěv, tanec, akrobacie). Velké poděkovaní patří našim spolužákům a vyučujícím, kteří s nácvikem pomáhali.                                                                                                                                                                                                                                                                Lucka                                                                                                                                                                                                                                                                                                    
Také se připojuji a děkuji: Míše, Aničce, Káje Vlčkové a Káje Filipové, Elišce, Denisovi, Vaškovi, Adamovi, Kristýně a  Žanetě za čas strávený na přípravě k DOD.                       S. Mohaplová

20. 3. 14:00 třídnická hodina

29. 3. vzdělávací pořad manželů Motani o Brazílii, vybírá se  50,-Kč  

 

 

Únor 2017


 1. 2. školní kolo recitační soutěže, které se zúčastní vybraní žáci 2. stupně (13:00 v naší třídě)

Děkuji všem recitujícím z naší třídy za účast na recitační soutěži. Přestože jste byli v nejmladší věkové kategorii, vedli jste si výborně a možná jste překvapili dokonce sami sebe. Blahopřeji Toničce a Elišce k 1. a 3. místu a těším se na další vaše úspěchy.

 2. 2. projektový den na téma Zlatá ...átá, zaměřený na hudební, taneční a výtvarné dovednosti

Tento den šli někteří z vás do školy s obavami. Budu ve skupině se staršími spolužáky? Budu si se vším vědět rady? Budu se mít s kým kamarádit? Po návštěvě první dílny se ale vaše obavy ztratily a vy jste si projektový den pěkně užili. Spartakiádní tanec při písni Poupata nakonec zvládli všichni.

 3. 2. zasloužené  pololetní prázdniny

16. 2. návštěva MÚ ve Šternberku

U starosty na koberečku

Ve čtvrtek 16. 2. jsme v rámci občanské výchovy navštívili městský úřad. Šli jsme za panem starostou do kanceláře, kde jsme mu kladli různé otázky. Potom jsme navštívili budovu na Opavské ulici, kde se zhotovují rodné listy, občanské průkazy nebo cestovní pasy. Nejzajímavější byla matrika, v jejímž archivu se dá vysledovat celý rodokmen.                                                                                                                                  žáci 6. B


23. 2. bruslení (zájemci)

Leden 2017

31.1. vysvědčení, do té doby ještě pořádně zabrat! 

5. 1. třídní schůzky

Přeji všem krásný nový rok se šťastnou sedmičkou na konci, hodně zdraví, štěstí a úspěchů. S. Mohaplová

Prosinec 2016

Máme třetí nejdelší řetěz!

V soutěži o nejdelší papírový řetěz se naše třída umístila na třetí příčce! Bylo zvláštní vidět prázdné školní chodby, protože žáci jako pilné včeličky zalezli do svých úlů a lepili a lepili. Ještě že jsme tak početná třída Embarassed!             S. Mohaplová

 

  9. 12. Vypouštění balonků a jarmark, rozsvícení vánočního stromu na školním hřišti 

21. 12.  Filmové představení

22. 12. Vánoční besídka, třídnická hodina

 

Listopad 2016

 

  1. 11. Literární beseda se spisovatelkou I. Březinovou (vybraní žáci 6.-9. tříd)

  2. 11. Pohodáři - multimediální pásmo o vybrané zemi, letos to je Nová Guinea , bývalí lidojedi (50,-Kč)           

  4. 11. 1. kolo soutěže Tvoje tvář má známý hlas

  9. 11. Sběr papíru

10. 11. Hasiči - přednáška pro 6. B (3. a 4. hodina)

21. 11. Třídnická hodina  (14:00)

23. 11. Na internetu bezpečně - projektový den

A čtvrt roku je za námi! Wink

Vánoční hvězda

Zakoupením vánoční hvězdy jsme přispěli dětem s onkologickým onemocněním na částečné zlepšení jejich života. Všem děkuji. S. Mohaplová

Tvoje tvář má známý hlas

Soutěže se zúčastnily čtyři dívky z naší třídy A. Kopečková, M.Šmídová, E. Petřeková a K. Vomáčková. Všem statečným děkuji za celou třídu. S. Mohaplová

Nová Guinea

A co žáky nejvíce zaujalo?
Celkový způsob života domodců, jejich vítací obřady tancem, hadi na stromech, legrační opice, jízda vlevo, krásná příroda....

Hasiči

Dne 10. 11. k nám do třídy zavítali hasiči, aby nám řekli a ukázali, jak se chovat v případě požáru. Kladli nám otázky a za správné odpovědi jsme dostávali bonbony. Kromě toho jsme si mohli vyzkoušet hasičské přilby a přístroj k hašení. Moc se nám to líbilo a těšíme se na další setkání.                                                    (žáci 6. B)

Říjen 2016

 

Akce na říjen:

3. 10. 14:00 třídnická hodina - povinné pro všechny

6. 10. 16:00 třídní schůzky a doplňující volby do školské rady

           17:30 beseda pro rodiče "Buď v bezpečí v kyberprostoru"

12.10.            sběr papíru

 

Odpadová olympiáda

Ve čtvrtek 20. 10. proběhla Odpadová olympiáda pro žáky základních škol. Soutěž se konala v Horce nad Moravou v Bioparku Sluňákov a byla zaměřena na správné třídění odpadu. Na začátku jsme byli  rozděleni do skupin, chodili po jednotlivých stanovištích a plnili  dané úkoly. Akce se nám líbila, jen počasí nám nepřálo.

                                                                                                                                                      (M. Mihok)

 

 

Září 2016

Akce na září:

1. 9. slavnostní zahájení školního roku

Milí žáci 6. B,

vítám vás na druhém stupni a přeji hodně nových kamarádů, hezkých známek a úspěchů ve škole.

 

Školní rok 2015 / 2016

Červen 2016

Akce na červen:

2.6. poslední sběr papíru!

6.6. uhradit školní výlet na účet školy ( 400,-Kč )

13.6. školní výlet Moravský Kras ( odhlaste si oběd!) FOTO

16.6. pohádka "Řachanda" -  10.00 hod kino ( 40,-Kč ), vyučování končí v 11.50 hod, sportovky nejsou!

17.6. orientační běh na Kiosku ( celý den ) FOTO

20.6. platba na pracovní sešity do 6. třídy ( účet školy )

21.6. Den otevřených dveří Policie ČR FOTO

oprava, výběr a poplatky za učebnice ( vygumujte, slepte a opravte poškozené knihy! )

23.6. plavecká štafeta žáků šternberských škol - koupaliště ( vybraní plavci )

24.6. - 29.6. končí vyučování v 11.40 hod každý den

28.6. vyklizení šatní skříňky

30.6. vydávání vysvědčení ( pevná fólie! ) a hurá na prázdniny !!!

 

 

Květen 2016

Akce na květen:

 6.5. taneční vystoupení ZUŠ v Kult. domě ( 10.15 - 11.45 hod ) 30,-Kč

11.5. orientační běh ( 1. a 2. hod ) - park 

12.5. sběr papíru

19.5. třídní schůzky ( v 16.00 hod )

22.5. cyklovýlet do ZOO na Sv. Kopečku ( 8.00 - 13.00 hod )

23.5. fotografování ( ceník na lístku )

23.5. návštěva Městské knihovny ( 11.00 - 12.15 hod )

27.5. animační program v Expozici času ( 10.15 - 12.15 hod ) 30,-Kč FOTO

27.5. Dětský den  na školním hřišti ( 16.00 - 20.30 hod )

 

Beseda v Městské knihovně

V pondělí 23. května jsme navštívili Městskou knihovnu v nově zrekonstruovaném Kulturním domě, tentokrát s názvem "Pálí vám to?". Dostali jsme trojstránkový kvíz, ve kterém jsme odpovídali na otázky z literatury, např. jména hrdinů z dané knihy, jména spisovatelů, opravovali jsme popletená jména, .... Během vyplňování kvízu jsme se mohli volně pohybovat po knihovně a zjišťovat potřebné údaje přímo z knih. Následně proběhlo vyhodnocení našich vědomostí a potom jsme měli volný prostor na prohlížení knížek. Nejvíce nás zaujala kniha "Jak jsem přišel na svět", u které se sešla asi třetina třídy a společně si ji prohlížela. Moc se nám v knihovně líbilo.

( M. Mihok ) FOTO

 

Orientační běh

Světový den orientačního běhu 11. května 2016

Ve středu 11. května proběhl v Tyršových sadech Orientační běh žáků 4. a 5. tříd .

O veškerou přípravu a organizaci běhu se postarala paní Kristýna Skyvová se svým týmem. Trasa  byla jako vždy perfektně připravená a žáci ji absolvovali s velkým sportovním nasazením.

Po ukončení běhu proběhlo vyhodnocení ve škole. Všichni žáci obdrželi diplom za účast a nejlepší tři dvojice z každého ročníku dostaly drobnou odměnu.

Výsledky: 1. místo D. Gerža a M. Mihok

                  2. místo A. Pavlíček a V. Nakládal

                  3. místo J. Korcina a L. Novák  

Pro úspěch jsme si již teď domluvily další kufrování v červnu na Kiosku. FOTO

 

Duben 2016

Akce na duben:

1.4. Noc s Andersenem ( zájemci ) FOTO

6.4. Beseda o animovaném filmu "Krysáci" - třída 5.B ( 35,-Kč )

12.4. Planetárium Brno, VIDA Brno - celodenní exkurze ( 170,-Kč ) 

13.4. Výchovný koncert "Škola z Marsu" - Kulturní dům ( 50,-Kč )

20.4. Den Země

22.4. Atletický čtyřboj mezi školami ( vybraní sportovci )

 

 

Atletický čtyřboj

V pátek 22.dubna se na školním hřišti konal atletický čtyřboj žáků 1. stupně mezi šternberskými školami. Naši třídu reprezentovali A. Lorenc, J. Richter a  L. Hofhanslová. J. Richter vybojoval krásné 1. místo, takže mu patří velké poděkování za skvělou reprezentaci školy, ostatní dva sportovci dostali aspoň pochvalu za snahu.

 

 

Den Země

Den Země proběhl ve středu 20. dubna. Sešli jsme se před školou a vyrazili jsme lesem do Dolního Žlebu. Děti se rozdělily do skupin po čtyřech ( libovolné kombinace z obou tříd ) a v těchto skupinách plnily úkoly, které měly připravené na 10 kartičkách – pracovních listech z učiva přírodovědy. Plnění úkolů probíhalo lesní cestou od „Lišákovy nory“ do kempu Dolní Žleb. Zde se žáci posilnili, dokončili zbývající úkoly a všichni dostali drobnou sladkou odměnu. Celkové vyhodnocení proběhne v nejbližších hodinách přírodovědy v 5.A i 5.B. Ačkoliv bylo docela chladné počasí, tento den se velmi vydařil a děti s velkým zaujetím plnily zadané úkoly.  FOTO

 

Planetárium a VIDA - Brno

V rámci učiva přírodovědy zamířili v úterý 12.dubna žáci 5. tříd do brněnského Planetária, kde pro ně byla přichystána projekce „Úžasné planety“. Během ní  zhlédli tajemnou  noční oblohu se všemi souhvězdími a mléčnou dráhou.  Po zakoupení drobných suvenýrů se přesunuli do zábavného vědeckého  parku VIDA – Science Centrum. Tady si užili spousty zábavy při různých činnostech a pokusech ve čtyřech tematických sekcích:  „Mikrosvět“, „Civilizace“, „Planeta“ a „Člověk“, např. při výrobě větrného víru, zmrazení svého stínu, řízení auta, hraní na piano nohama, výroby energie,  poskytnutí první pomoci na figuríně, … celkem zde bylo 151 velice zajímavých exponátů, které si děti mohly vyzkoušet na vlastní kůži. Žáci byli úplně nadšení a někteří sem určitě zavítají se svými rodiči znovu. FOTO

 

Březen 2016

Akce na březen:

7.3. bruslení ( letos poslední ) 10.30 - 12.30 hod ( RUKAVICE, ČEPICE!!! )

10.3.sběr papíru

16.3. MOTANI - diashow "Taje Thajska" - kino 8.00-9.40 hod ( 50,-Kč )

18.3. Matematický klokan

21.3. "Brněnské pověsti" - Janáčkovo divadlo v Brně ( odjezd v 9.30 hod, návrat kolem 16.00 hod ) - ODHLASTE SI OBĚD!

22.3. Šternberský Slavíček ( školní kolo ) - kino

23.3. projektový den

24.-25.3. velikonoční prázdniny

 

Projektový den "JARO"

Na tento den jsme se oblékli do jarní zelené a žluté barvy. Povídali jsme si o tradicích Velikonoc, o významu těchto svátků a také o různých pověrách, které se k jednotlivým dnům vážou. V matematice jsme řešili složité příklady s tajenkami ( využili jsme práci s kalkulačkami ). Také proběhla třídní pomlázka - hoši vyšlehali děvčata a ta jim na oplátku dala vajíčko nebo zajíčka. Všichni jsme si vyzkoušeli rachot řehtačky, kterou přinesl Josífek Richter, to se dětem moc líbilo. V hodině AJ jsme si povídali o anglických Velikonocích a vyplňovali jsme pracovní list. Na závěr jsme si vyrobili velikonoční kraslici polepenou různým kořením. Děti se dozvěděli spoustu zajímavostí. Tento den před prázdninami jsme si všichni moc užili. FOTO

 

Brněnské pověsti

Na první jarní den jsme se vypravili do brněnského divadla Reduta, kde jsme zhlédli činohru "Brněnské pověsti" , kterou napsal Jakub Šafránek.

Jednoho deštivého odpoledne se v místním hostinci setkali tři pocestní, kteří si vyprávěli o různých záhadách města Brna a jeho dějinách. Jedním z vypravěčů byl i sám vysloužilý čert, proto o zábavu, napětí a překvapení bylo postaráno. Děti se dozvěděly, proč se město nazývá Brno, jak jeden šikovný truhlář dokázal během jediného dne vyrobit kolo a dopravit jej z Lednice až do Brna a také pověst o brněnském drakovi. Celé představení bylo vtipné, legrační a plné různých efektů. Dětem se moc líbilo.

 

Matematický klokan

Letos jsme byli ve výhodě, protože stejné úkoly v kategorii "Klokánek" psali i žáci čtvrtých tříd. Během 60 minut nás čekalo celkem 24 úloh odstupňovaných podle obtížnosti za 3, 4 a 5 bodů. Nejlépe si vedl Ondra Motáň, který získal neuvěřitelných 111 bodů!!! Na druhém místě skončil Adam Pavlíček se 77 body a o třetí místo se podělil Roman Odstrčil a Mário Mihok se 74 body. Všem dětem patří pochvala, protože se všechny moc snažily!

 

DIASHOW MOTANI

Všem dětem se tento pořad velice líbil. Zde jsou jejich postřehy:

"Thajsko je velmi krásná země. Nejvíc se mi líbilo jejich jídlo, které se prodávalo na velkých trzích, opičí město, krásné chrámy, zlatý Budha, hlavní město Bangkok, přehlídka jedovatých kober, sloni, kteří malovali obrázky,..."  ( J. Richter )

"Strašidelný byl polibek smrti, když jeden pán políbil jedovatou kobru královskou!" ( R. Odstrčil )

"Manželé Miloš a Kateřina ochutnávali cvrčky, kobylky, housenky a všelijaký jiný hmyz!" ( E. Uvízlová )

"Viděli jsme plavající jeptišku, která se vznášela nad vodou. Dozvěděli jsme se, že ze sloního trusu se dá vyrobit papír. Zajímavé byly thajské ženy s dlouhými žirafími krky, které nosí těžké mosazné spirály už od dětství!" ( J. Snášelová )

"Strašná byla doprava v Thajsku - samé zácpy, troubení a předjíždění. Zajímavé byly tržnice na vlakových kolejích a na lodích." ( V. Nakládal )


   

Únor 2016

Akce na únor:

5.2. školní ples

8.2. "Tonda obal" - ekologický program ( 1 vyuč. hodina )

11.2. sběr papíru

15.2. - 19.2. jarní prázdniny

 

Tonda obal

Tak se jmenoval ekologický program, který proběhl v naší třídě v pondělí 8. února. Dozvěděli jsme se, jak člověk ničí planetu Zemi a proč a jak třídit odpad. O všem zajímavém nás informoval mladý lektor, kterého jsme se mohli v průběhu výkladu na cokoliv zeptát. Po výkladu a promítání jsme každý obdrželi kartu s obrázkem nějakého předmětu určeného k odpadu a museli jsme ji zařadit do správného kontejneru. Byli jsme úspěšní, protože celkem jsme udělali pouze 2 chyby. Program se mi moc líbil, protože jsem se dozvěděl, proč máme třídit odpad, co je to recyklace a jak probíhá. Určitě všichni z nás budeme ještě více třídit odpad než dosud. FOTO

I. Leheza

 

Děkuji Všem rodičům za sponzorské dary, finanční příspěvky nebo jakoukoliv jinou pomoc pro zdárný průběh plesu naší školy, který se koná v pátek 5. února. Přeji Vám příjemnou zábavu.

 

Leden 2016

Akce na leden:

7.1. sběr papíru

12.-13.1. recitační soutěž ( třídní kolo ) - všichni

15.1. zápis do 1.tříd ( volný den pro žáky )

26.1. plavecké závody v Uničově ( vybraní žáci )

27.1. školní kolo Pythagoriády 12.45 - 13.45 hod ( zájemci )

28.1. ukončení objednávek Albatrosu

28.1. recitační soutěž ( školní kolo ) - kino

28.1. vydávání pololetního vysvědčení ( pevná fólie ! )

29.1. pololetní prázdniny

 

 

Recitační soutěž

Již poněkolikáté je školní kolo recitační soutěže spojeno s vydáváním pololetního vysvědčení. Letos byli z naší třídy vybráni 2 hoši ( Lukáš Novák a Ivan Leheza ) a 1 dívka ( Kačka Vomáčková ). Soutěžili

ve druhé kategorii společně se žáky 4. a 5. ročníků. Konkurence byla veliká, takže bylo velmi obtížné se prosadit. Nakonec získal Lukáš Novák krásné třetí místo. Moc blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v městském kole.  

 

Pythagoriáda - školní kolo

Ve středu 27. ledna se 7 žáků z naší třídy přihlásilo do školního kola Pythagoriády. Posilněni obědem se sešli ve třídě 5.A, kde je čekalo celkem 15 matematických úloh. Letošní ročník byl zaměřen na toulky Jurským parkem. Ačkoliv se všichni moc snažili, na postup do okresního kola to nestačilo, protože nikdo z nich nezískal potřebných 10 bodů ( z 15 možných ). I přesto však všichni zaslouží pochvalu, protože obětovali 60 minut ze svého volného času.

 

Plavecké závody v Uničově 

Za naši třídu byli vybráni Roman Odstrčil a Klárka Melková. V kategorii štafet získali krásné 2. místo a v kategorii prsa 50m a kraul 50m se Roman umístil hned dvakrát: na 2. a 3. místě!!! Děkujeme

za skvělou reprezentaci naší třídy a také školy. 

 

Prosinec 2015

PŘEJI VŠEM ŽÁKŮM I JEJICH RODIČŮM ÚSPĚŠNÉ VYKROČENÍ DO ROKU 2016 A HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A POHODY PO CELÝ ROK.

Akce na prosinec:

4.12. Den otevřených dveří, plackohraní ( 25,-Kč ) + vypouštění balónků s přáním Ježíškovi

15.12. Třídní schůzky ( 16.00 - 18.00 hod ) - konzultační

17.12. Filmové představení "V hlavě" - kino ( 35,-Kč )

18.12. Vánoce ve třídě ( dárečky, cukroví, ... )

21.- 22.12.volné dny pro žáky

 

Listopad 2015

 

Akce na listopad:

  3.11. Pohodáři - multimediální pásmo o Srí Lance ( 50,-Kč ) - kino  ( 9.30 - 11.00 hod )

10.11. ukončení objednávek KMČ ( Albatros )

12.11. sběr papíru

16.11. volný den pro žáky

19.11. "Jak válčili husité"  - skupina historického šermu "Renegáti" ( 45,-Kč )  - tělocvična školy ( 8.00 - 8.45 hod )

25.11. Vánoční hvězdy - platba, vzít si igelitky !

27.11. Animační program o vesmíru - Expozice času ( 15,-Kč ) 4. a 5. hod

30.11. bruslení ( 4. a 5. hod )

 

Bruslení

V tomto školním roce jsme v rámci Tv bruslili již třikrát, všechny děti se moc snaží a u většiny z nich jsou vidět velké pokroky. FOTO

 

Expozice času

V pátek 27.11. jsme navštívili Expozici času, kde nás čekal animační program o vesmíru. Zde jsou některé postřehy žáků 5.B :

"Dozvěděl jsem se různé zajímavosti o Slunci, Zemi a planetách, např. jak vypadají různá souhvězdí, že Stonehenge byly něco jako observatoř, nebo že v České republice jsou jen 2 orloje - v Praze a v Olomouci." ( O. Motáň )

"Nejvíc se mi líbilo, jak jsme spojovali názvy k souhvězdím na pracovním listě, nebo jak jsme se na závěr vyfotografovali Hubbleovým teleskopem." ( K. Vomáčková )

"Slečna Terezka nám povídala spoustu zajímavostí o vesmíru, povídali jsme si o vzniku anglického Stonehenge, o Slunci, měsíci, hvězdách a souhvězdích. Moc se mi tato exkurze líbila." ( M. Mihok ).

FOTO

 

Vánoční hvězda

I naše třída pomohla těžce nemocným dětem na Hemato-onkologické klinice v Olomouci a zakoupila celkem 28 ks hvězd v celkové hodnotě 2 000,-Kč. Poděkování patří především jejich rodičům.

 

 "Jak válčili husité"

Agentura Pernštejni nám přiblížila důležitou součást našich dějin. Na začátku se předvedl rytíř v plné plátové zbroji, poté lehký husitský jezdec a nakonec běžný pěší bojovník. Také jsme shlédli repliku husitského válečného vozu v původní velikosti a někteří žáci si mohli dokonce zahrát na jeho osádku. Byl to moc zajímavý pořad.

 FOTO

 

Pohodáři

V úterý 3.11. jsme navštívili pořad Pelhřimovské agentury Pohodáři tentokrát o Srí Lance. Moc příjemný pan Martin Dufek nám povídal o svých zážitcích z této cesty. Naučil nás, jak se na Srí Lance zdraví, povídal nám o různých budhistických chrámech, o horách, městech a národních parcích, ve kterých je mnoho rostlin a živočichů, např. vodní buvoli, různí ptáci, krokodýli nebo třeba hadi a levharti. Také nám vyprávěl o náročné a nebezpečné dopravě v této zemi. Dozvěděli jsme se mnoho informací o této vzdálené zemi. Pořad se nám moc líbil, doufáme, že brzy půjdeme na nějaký další podobný program.

M. Mihok

 

Říjen 2015

 

Akce na říjen:

5.10. bruslení na zimním stadionu v rámci Tv ( 4. a 5. hod ) BRUSLE!!!

9.10. podzimní běh parkem ( vybraní sportovci )

12.10. orientační běh - teorie v hodině Tv

13.10. orientační běh - praktická část ( 5. a 6. hod )

15.10. zahájen sběr papíru ( ne kartony a igelity, menší balíčky do 7 kg pevně svázané provázkem! )

20.10. Exkurze: Dlouhé Stráně ( přečerpávací elektrárna ) + Velké Losiny ( papírna ) - v rámci učiva Vl a Př ( ODHLASTE SI OBĚD!!! )

21.10. Halloween - dlabání dýní 14.00 - 15.30 hod ( školní jídelna - zájemci )

26.10. bruslení na zimním stadionu ( 4. a 5. hod )

29. a 30. 10. podzimní prázdniny

 

Exkurze Dlouhé Stráně a Velké Losiny

Ráno jsem se vstal v 6.15 hod, jako vždy jsem se vypravil a mamka mě zavezla ke škole, kde jsme měli sraz. Nastoupili jsme do autobusu, který jel směrem na Šumperk.

Naše první zastávka byla v Koutech nad Desnou, odkud jsme se přemístili do informačního centra, kde jsme shlédli dokument o vodní elektrárně Dlouhé Stráně. Pak nás pan průvodce provedl tunelem a ukázal nám strojovnu. Potom jsme se přemístili k dolní nádrži, která leží v nadmořské výšce 824,7 m. Dále jsme pokračovali k horní nádrži, která má rozlohu 14,5 ha s největší hloubkou 26 m.

Opět jsme nasedli do autobusu a jeli jsme do muzea papíru ve Velkých Losinách. Tam nám paní průvodkyně ukázala různé druhy papíru a lisy. V jedné části muzea byla promítací místnost, kde nám promítli dokument o výrobě papíru. Na závěr jsme přešli do samotné výrobny papíru, kde jsme na vlastní oči viděli, jak papír vzniká. Mohli jsme si papír i osahat.

Exkurze se mi velice líbila.  FOTO

A. Pavlíček

 

Orientační běh

V pondělí 12. října jsme absolvovali teoretickou část, ve které jsme se seznámili s mapou a s různými značkami v mapě. Hledali jsme také různé objekty a zjistili jsme, jak se značí start a cíl. Druhý den jsme všechny poznatky využili v praktické části v okolí naší školy. Paní lektorka Kristýna Skyvová, zvaná Kryšpína, nám připravila trať se šesti kontrolami. Běželi jsme ve dvojicích, vždy 1 žák z 5.A a 1 žák z 5.B. V druhé části jsme se přesunuli do velké tělocvičny, kde následovalo pokračování. Byly tu přichystány kužely s krabičkami, které fungovaly na čip, jenž jsme dostali na ruku. Běhali jsme podle mapky, museli jsme proběhnout všemi kužely podle pořadí. Na závěr jsme dostali lístek s výsledky, jestli jsme běželi správně podle mapky. Ačkoliv byla zima, tento den jsme si náležitě užili. FOTO

M. Mihok 

Podzimní běh parkem

Naši třídu reprezentovalo 5 sportovců - L. Hofhanslová, A. Lorenc, R. Odstrčil, J. Richter a V. Stráněl.  Na stupně vítězů se probojovali tito borci:

1. místo: L. Hofhanslová, J. Richter

3. místo: R. Odstrčil

Vítězům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy i třídy. FOTO

 

Všem dětem přeji úspěšné zvládnutí 5. třídy!  H. Poláchová

 

Září 2015

 

Akce na září:

1.9. slavnostní zahájení školního roku

7.9. Dny evropského dědictví - hrad ( 4. a 5. hod )

15.9. Remit - exkurze ( 5. a 6. hod )

18.9. poplatek za šatní skříňky na účet školy ( 200,-Kč )

23.9. atletický čtyřboj - školní hřiště ( vyučování končí v 11.40 hod )   

 

Atletický čtyřboj

Ve středu 23. září jsme se vypravili na školní hřiště, kde jsme se po krátké rozcvičce pustili do plnění čtyř atletických disciplín: běhu na 50 m, hodu raketkou, skoku do dálky a běhu na 300 m. Počasí nám přálo, děti se moc snažily podat ten nejlepší sportovní výkon a tento den jsme si pořádně užili! Plni napětíí jsme se dočkali vyhlášení výsledků v tělocvičně školy v úterý 29. září. V kategorii dívek 5. tříd obsadila 2. místo Lucka Hofhanslová, v kategorii chlapců obsadili všechna 3 místa hoši z naší třídy!   1. místo: Josef Richter, 2. místo Adam Lorenc a 3. místo Roman Odstrčil.

Všem vítězům patří velká gratulace za perfektní reprezentaci naší třídy!!! FOTO

 

Exkurze REMIT

V rámci učiva přírodovědy o třídění odpadů ve Šternberku jsme navštívili sběrný dvůr REMIT. FOTO

 

 

Dny evropského dědictví

Na hrad jsme se vypravili v pondělí 7. září po velké přestávce. Letošní program měl 3 části. V první jsme se dozvěděli, co to je heraldika a viděli jsme spoustu erbů, znaků a pečetí. Mohli jsme si vyrobit i vlastní erb. Ve druhé části jsme šli na hrad a hledali jsme určené erby v několika hradních místnostech. Nakonec jsme na nádvoří hradu viděli ukázky řemesel v podání studentů SOŠ Olomouckého kraje. U kovářů jsme mohli získat krásnou podkovičku pro štěstí nebo kovovou kostku. U cukrářů jsme si mohli vyrobit nějaký pamlsek z marcipánu, nejčastěji to byla labuť, kačenka nebo růžička. Tento den jsme si náležitě užili!  FOTO

E. Petřeková

 

 

V úterý 1. září jsme zahájili nový školní rok na školním hřišti a poté jsme se přesunuli do naší staré dobré třídy. Letos nám přibyli opět noví spolužáci - celkem 7 dětí ( 4 chlapci a 3 děvčata ). Doufám, že se jim ve škole i v naší třídě bude líbit a že bez problémů zapadnou do našeho kolektivuLaughing.Foto.

Máme nový předmět - Základy informatiky, který bude vyučovat p. uč. Houzarová a p. uč. Tomanová. V některých předmětech se budeme dělit na 2 skupiny, protože je nás celkem 32 žáků! ( Tv, Aj, ZI ). Přírodovědu a Vlastivědu bude vyučovat p. uč. Zemánková, Pč p. uč. Kubíčková, Hv p. uč. Musilová a Tv p. uč. Beneš a p. uč. Loun.

Letos se také zapojíme do školního parlamentu, zvolili jsme si své 2 zástupce - A. Pavlíčka a A. Kopečkovou.

V pondělí 7. září se vypravíme v rámci "Dnů evropského dědictví" na hrad  ( 3.-5. vyuč. hodina, vstupné 30,-Kč ).

 

 

 

Školní rok 2014 / 2015

Červen 2015

Akce na červen:

3.6. Vystoupení dramatického kroužku a aerobiku ( kino ) 10.00 - 11.00 hod

3.6. poslední sběr papíru

do 10.6. uhradit poplatek na výlet ( 280,-Kč ) na účet školy ( spec. symbol 10402 )

18.6. školní výlet - Valašské Meziříčí ( Ovocentrum ), Rožnov p. Radhoštěm - skanzen ( Mlýnská dolina, Dřevěné Městečko )

do 22.6. uhradit poplatek na pracovní sešity ( 850,-Kč ) do 5. třídy na účet školy ( spec. symbol 20402 )

26.6. vydávání vysvědčení

29. a 30.6. ředitelské volno pro žáky ( ŠD pro přihlášené děti )

 

Výsledky projektu "Na Šternbersku to umíme"

Velikou radost nám udělalo vyhodnocení výsledků soutěže, do které se zapojilo několik žáků naší třídy. Získali jsme obě první místa!!! V soutěži jednotlivců vyhrála nejvyšší příčku K. Houžvová, která představila prodejnu Žiži a její majitelku, a další 1. místo získala 5členná skupina ve složení A. Pavlíček, V. Nakládal, E. Petřeková, A. Kopečková a K. Vlčková, která představila stolařskou firmu tatínka jednoho z dětí. Všichni výherci dostali batůžek s drobnými odměnami a dále volnou vstupenku do pevnosti poznání nebo do aqvaparku a hlavně celodenní výlet do centra poznání v Ostravě - Vítkovicích, kam pojedou v pondělí  15. června. Mám velikou radost z jejich úspěchu, přeji jim, aby se všem výlet líbil a děkuji všem za úžasnou reprezentaci nejen naší třídy ale i školy.

 

Květen 2015

Akce na květen:

4.5. Zoologická zahrada na Sv. Kopečku - v rámci projektu "Zvyšování kvality ve vzdělávání" ( 8.00 - 12.35 hod )

5.5. McDonald's cup ( vybraní žáci ) - fotbalový turnaj v Uničově

9.5. atletický čtyřboj základních škol ( vybraní žáci )

14.5.McDonald's cup - okresní finále v Grygově

17.5. Cyklovýlet do ZOO

21.5. Třídní schůzky SRPŠ

25.5. Fotografování tříd ( jednotlivců, skupin ) - ceník v deníčku

27.5. Projektový den "Pohyb do škol" - výuka končí v 11.40 hod

29.5. Dětský den  ( 16.00 - 20.00 hod ) - školní hřiště

 

Sběr papíru končí 3.6. 2015 !!!

Školní výlet - čtvrtek 18.6. 2015

 

 "Na Šternbersku to umíme"

V rámci této soutěže se někteří žáci naší třídy snažili o propagaci regionálního produktu či služby našeho regionu. Jednotlivci nebo skupiny vytvořili vlastní návrh, v němž podpořili místní produkty a služby. FOTO

 

 "Pohyb do škol"

Tak se jmenovala netradiční olympiáda, které jsme se zúčastnili ve středu 27. května. Tyto "olympijské hry" měly celkem 10 disciplín a my jsme si měli každý vybrat 2 z nich. Olympiáda byla zahájena slavnostním nástupem všech tříd 1.stupně, při kterém každá třída předvedla svůj pokřik a vlajku. Poté byl zapálen olympijský oheň a složili jsme olympijský slib. Po krátké rozcvičce jsme začali plnit sportovní dosciplíny ( fix na terč, golf, vysoký hod na cíl, slepý slalom, slalom na koloběžce, běh pozadu, přenos PET lahví, běh - přivázaná ruka a noha, skok v pytli a tahání vršků ). Ačkoliv nám počasí moc nepřálo ( bylo chladno a mrholilo ), tento den jsme si všichni moc užili. A dokonce tři naši spolužáci vybojovali perníkové medaile a diplomy!

1. místo: D. Gerža ( golf )

1. místo: V. Stráněl ( slepý slalom )

2. místo: K. Melková ( běh s PET lahví )

Všem vítězům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší třídy !!!

( M. Mihok, D. Gerža, A. Lorenc )   FOTO

 

McDonald's cup - okresní finále v Grygově

Velkou radost nám udělali naši fotbalisté A. Lorenc, R. Odstrčil a V. Stráněl, kteří ve čtvrtek 14.5. v okresním finále v Grygově získali 2. místo !!! Moc jim gratulujeme!

Více na hl. stránkách školy.

 

Atletický čtyřboj

Ve čtvrtek 7. května proběhl na naší škole atletický čtyřboj žáků základních škol. Naši třídu reprezentoval J. Richter, který získal v kategorii 4. - 5. tříd 1. místo !!! Moc mu gratulujeme .

 

McDonald's cup 2014/2015

V úterý 5. května se konal fotbalový turnaj McDonald's cup v Uničově. O získání nádherného 1. místa se zasloužili i naši fotbalisti - A. Lorenc, R. Odstrčil a V. Stráněl. Moc jim děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a přejeme jim hodně úspěchů v okresním finále v Grygově.

 

Zoologická zahrada

V rámci projektu "Zvyšování kvality ve vzdělávání" jsme navštívili zoologickou zahradu na Sv. Kopečku. Tady se nás ujala paní průvodkyně, která nám představila mládě surikaty Ríšu, kterého jsme si mohli pohladit a dokonce i pochovat. Pak jsme si "osahali" Zoo v místnosti, kde byly různé části z opravdových zvířat - pštrosí vejce, lví lebka, osten z dikobraza, hadí kůže, ... a mnoho dalších zajímavostí. Poté následovala komentovaná prohlídka Zoo, při níž jsme zastihli krmení velbloudů. Paní průvodkyně velice poutavě vyprávěla o různých zvířatech a pak nám rozdala pracovní listy, v nichž v hodině přírodovědy využijeme všechny vědomosti ze Zoo. Tento den se nám líbil, ačkoliv nám počasí moc nepřálo.

FOTO

 

Duben 2015

 

Akce na duben:

13.4. Dopravní hřiště - praktická část ( VLASTNÍ PŘILBY !!! ) 8.00 - 12.00 hod

17.4. "Matematika hravě" - seminář  v naší třídě ( 8.00 - 9.30 hod )

22.4. Matematická soutěž žáků 4. tříd - městské kolo na ZŠ nám. Svobody ( 3 vybraní žáci ) 8.00 - 9.40 hod

23.4. "První pomoc" - seminář pro žáky

28.4. Taneční vystoupení ZUŠ - kino ( 10.30 hod ) 30,-Kč

30.4. Den Země ( 1. - 4. vyuč. hodina ) - konec vyučování v 11.40 hod

 

Den Země

I naše třída se snažila udělat něco málo pro naši zemi v rámci projektu "Ukliďme Česko", proto jsme hned ráno vyrazili na školní hřiště a vysbírali jsme kamínky a vše, co na sportovní plochu nepatří. Poté jsme celí natěšení vyrazili do přírody. Po náročném výšlapu ke Kiosku jsme se vypravili do lokality Prabába kolem Sprchového potoka. Cestou jsme ve skupinkách plnili různé přírodovědné úkoly, které jsme "doladili" na louce Prabába po vydatné svačince. Tam jsme se proskotačili a proběhli a vyrazili jsme zpátky ke škole. Cestou jsme pozorovali nádhernou jarní přírodu a dokonce jsme narazili i na dvě mraveniště. Tento den se docela vydařil a děti už se těší na další pobyt v přírodě.

FOTO

 

Seminář První pomoci

Na poslední chvíli jsme využili možnosti semináře První pomoci pro naši třídu. Navštívila nás p. Iva Lepšová, která pracuje 15 let u záchranné služby. Řekla nám něco o záchranných složkách, zopakovali jsme si důležitá telefonní čísla, a také nám vyprávěla různé příhody ze záchranných akcí, a my jsme se učili, jak takové situace řešit. Také jsme si vyzkoušeli masáž srdce na figuríně. Seminář se nám moc líbil, a proto jsme ho odměnili velkým potleskem.

M. Mihok             FOTO

 

Matematická soutěž žáků 4. tříd

Ve středu 22. dubna se na ZŠ nám. Svobody konalo městské kolo Matematické soutěže žáků 4. tříd šternberských a okolních škol. Za naši třídu byli vybráni 3 nejlepší řešitelé Matematického klokana ( O. Motáň, J. Snášelová a A. Pavlíček ). Oba chlapci ve středu bohužel onemocněli, tak byli narychlo vybráni 2 náhradníci - R. Odstrčil a A. Lorenc, kteří nebyli na soutěž vůbec připraveni. Ale přesto velice mile překvapil Roman Odstrčil, který se umístil jako jediný ze všech škol na krásném 1. místě!!! ( získal 17 bodů ). Romanovi patří obrovská gratulace a všem zúčastněným poděkování za skvělou reprezentaci naší školy.Smile

 

 

Matematika hravě

Tak se jmenoval seminář, který si pro nás připravil Mgr. Jiří Hátle z fakulty UP a který byl součástí projektu "Zvyšování kvality ve vzdělávání". Čekaly nás dvě hodiny plné zajímavých logických úloh a také práce s různými hlavolamy. Taková matematika se nám moc líbila a příjemně nám zpestřila páteční vyučování. FOTO

 

 

Dopravní hřiště

V pondělí 13. dubna jsme absolvovali praktickou část dopravního kurzu na šternberském dopravním hřišti. Využili jsme všechny vědomosti a dovednosti, které jsme se naučili v DDM při teoretické části pod vedením p. lektorky J.Opichalové. Počasí nám naštěstí přálo, takže jsme se hned pustili do plnění úkolů. Nejdříve nás čekala jízda zručnosti, která některým z nás dala docela zabrat. Ve druhé části kurzu jsme jezdili na kole podle dopravních značek a semaforů. Všechny přestupky nám byly ihned zaznamenány do kartičky, kterou jsme měli připevněnou na kole. Ale i přesto, že jsme občas chybovali, jsme všichni obdrželi průkazy cyklistů, z nichž jsme měli velkou radost. FOTO

 

 

Březen 2015

 

 

Akce na březen:

9.3. projektový den "Zásady slušného chování" ( 1. - 4. vyuč. hodina ), konec vyučování v 11.40 hod

10.3. "Project English" - odevzdání projektů AJ

13.3. Slavíček - třídní kolo ( Hv )

17.3. Slavíček - školní kolo ( kino  8.15 hod )

20.3. matematický KLOKAN

23.3. Dopravní kurs - teorie v DDM ( 8 - 12 hod )

25.3. MOTANI - diashow "Keňa a gorily" ( kino  8.15 hod )  50,-Kč

30.3. Velikonoční dílna - v naší třídě ( výroba jarního věnečku ) 35,-Kč

 

Velikonoční dílna

V pondělí 30. března jsme si pod vedením dvou lektorek z Olomouce vyrobili velikonoční dekoraci - věneček z pedigu. Podívejte se, jak se nám povedl!

FOTO

 

Diashow Keňa a gorily

Úžasná podívaná Kateřiny a Miloše MOTANI nás tentokrát zavedla napříč východní Afrikou do státu Uganda a Keňa. Viděli jsme africkou divočinu plnou divokých afrických zvířat - červené slony, žirafy, velice jedovaté hady ( zelenou mambu ), lidožravé lvy, nosorožce, hrochy, opice a gorily. Také jsme se ocitli mezi bojovnými Masaji, kteří stále žijí v chatrčích z kravského trusu, nebo jsme poznali obyvatele kmene Samburu. Na závěr proběhla soutěž získaných znalostí a losování o drobné ceny. Diashow byla perfektní a dětem se moc líbila. Více na www.motani.cz

 

 

Dopravní kurz v DDM

V pondělí 23. března jsme strávili celé dopoledne v DDM. Čekala nás první část dopravního kurzu zaměřená na teorii. Dozvěděli jsme se, jaké základní vybavení musí mít kolo, jak se chovat na silnici podle dopravních značek, řešili jsme různé křižovatky a způsob jízdy na silnici v různých situacích. Paní lektorka nám vše průběžně promítala na DVD a vysvětlovala pomocí názorných plakátů. FOTO

Po svačině jsme nabyté vědomosti využili v testu, který nám dal docela zabrat. Na závěr jsme zhlédli krátký film zaměřený na dopravní výchovu. V dubnu nás čeká druhá část dopravního kurzu - tentokrát praktická na dopravním hřišti ( jízda na kole podle dopravních značek a jízda zručnosti ). Už se moc těšíme!

 

 

Matematický klokan

V pátek 20. března jsme se i v naší třídě pěkně zapotili při řešení matematických úloh v celostátní soutěži Matematický klokan. Letos jsme byli v nevýhodě, protože stejné úlohy  ( kategorie Klokánek ) řešili žáci 4. a 5. tříd. Nejvíc bodů ( ze 120 možných ) získal Ondra Motáň ( 63 bodů ! ), Jana Snášelová ( 58 bodů ) a Adam Pavlíček ( 55 bodů ) .  Všechny děti si ale zaslouží pochvalu, protože vynaložily velkou snahu při řešení zapeklitých úloh Smile.

 

 

Slavíček

V úterý 17. března proběhlo v kině školní kolo Slavíčka. Naši třídu reprezentovali Roman Odstrčil, Tonička Mičková a Kája Houžvová. Ačkoliv jsme jim drželi pěsti, do městského kola nepostoupili. I přesto jim děkujeme za odvahu a vzornou reprezentaci naší třídy.

 

 

 

 

 

Únor 2015

 

 

Akce na únor:

2.2. přednáška o životě rysa ( 8.55 - 9.40 hod ) - ve třídě 5.A

2.2. bruslení na zimním stadionu ( 10.30 - 12.00 hod )

6.2. ukončení objednávek knih z Albatrosu

9. - 13. 2. jarní prázdniny

 

Přednáška o životě rysa

Na pondělí 2. února jsme se do školy moc těšili, protože nás čekalo setkání s opravdovým rysem! Dozvěděli jsme se spoustu informací o životě této velmi vzácné šelmy - čím se živí, kolika let se dožívá, kolik měří a váží, kde žije a také jak málo se ve volné přírodě vyskytuje. Rys, který za námi do školy přijel, se jmenoval Blonďák a byl velmi neposedný ale zároveň i plachý. Bylo to ještě kotě ( osmiměsíční ). Pán, který nás celou přednáškou provázel, nám dával otázky ohledně života rysů a promítal nám krátký film o rysech a ukazoval nám i mnoho fotografií. Na závěr jsme si mohli všichni "velkého kocourka" pohladit. Z přednášky jsme si odnesli spoustu zajímavých informací a také záložku a knížku o výskytu šelem v České republice. Beseda se nám moc líbila, a proto jsme ji odměnili velkým potleskem.FOTO

Mário Mihok

 

 

Leden 2015

 

Recitační soutěž

V pátek 23. ledna proběhlo v hodině čtení třídní kolo recitační soutěže. Přihlásilo se do něj těchto 6 odvážných dětí: I. Leheza, A. Mičková, M. Mihok, A. Pavlíček, E. Petřeková a K. Vlčková. Po sečtení všech hlasů byli nakonec do školního kola vybráni M. Mihok, E. Petřeková a A. Pavlíček. Školní kolo proběhne ve čtvrtek 29. ledna ve šternberském kině. Našim spolužákům budeme ve čtvrtek všichni držet pěsti !

 

Plavecký výcvik a plavecké závody

Ve středu 28. ledna bude zakončen plavecký výcvik ( náhradní hodina za jarní prázdniny ). Odjezd jako v pondělí, tj. v 9.30 hod od školy, návrat kolem 12.30 hod ke škole. Děti dostanou "mokré vysvědčení"  Smile.  ( Výuka ve středu: ČJ a M ). Od února bude probíhat v pondělí normální výuka podle rozvrhu.

Stejný den proběhnou na bazéně v Uničově plavecké závody žáků mezi šternberskými školami. Naši třídu budou reprezentovat K. Melková a R. Odstrčil. Přejeme jim hodně štěstí !!!

 

 

Akce na leden :

9.1. divadelní představení  "O Šípkové Madlence" - kino ( 15,-Kč )

16.1. zápis dětí do 1. třídy ( ředitelské volno pro žáky, ŠD v provozu )

23.1. recitační soutěž ( třídní kolo )

28.1. poslední plavání ( náhrada za jarní prázdniny )

29.1. recitační soutěž ( školní kolo )

vydávání pololetního vysvědčení ( pevná fólie! )

30.1. pololetní prázdniny

 

 

 

Prosinec 2014

 

PŘEJI VŠEM DĚTEM I RODIČŮM KRÁSNÉ A POHODOVÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A V NOVÉM ROCE HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ A SPOKOJENOSTI.

 

Akce na prosinec:

3.12. bruslení ( 10.30 - 12.00 hod ) - rukavice!!!

4.12. třídní schůzky - konzultační ( 16.00 - 18.00 hod ) + volby do školské rady

12.12. Den otevřených dveří, vypouštění balónků s přáním Ježíškovi

18.12. pohádka "Tři bratři" - kino ( 35,-Kč ) 8.15 - 9.45 hod, výuka AJ, M, ČJ

19.12. Vánoce ve třídě ( dárečky, cukroví, čaj, ... ), zkrácené vyučování do 11.40 hod !

 

 

Listopad 2014

Vánoční hvězda

Děkuji Všem dětem a jejich rodičům za zakoupení vánoční hvězdy, jejíž výtěžek bude využit na léčbu onkologicky nemocných dětí. Naše třída si zakoupila celkem 18 ks v celkové částce 1 250,-Kč.

 

Větrníkový den

I naše třída příspěla vyráběním papírových větrníků, které mají pomoci dětem nemocným cystickou fibrózou ( více na hl. stránkách školy ).

 

 

Bruslení na zimním stadionu

Ve čtvrtek 20.11. jsme využili možnosti jít si zabruslit na zimní stadion ve Šternberku v rámci učiva TV. Brusle si opatřilo celkem 23 dětí! Někteří jezdili jako draci, jiní stáli na bruslích poprvé, ale statečně bojovali a zdokonalovali se ( někdo využil na pomoc židli, o kterou se mohl opřít ). V prosinci se chystáme znovu na led, děti už si budou určitě jistější Wink.FOTO

 

 

Akce na listopad:

3.11. multimediální pořad o Barmě ( "Pohodáři" ) - kino 50,-Kč

12.11. sběr papíru ( další termíny mají děti v deníčku )

20.11. vyučování ukončeno v 11.40 hod z provozních důvodů,

výuka: 1.hod - AJ, 2.hod - Př, 3. a 4. hod - bruslení na zimním stadionu ( brusle, rukavice, čepice! )

do 21.11. objednávky knih z Albatrosu

do 24.11. příspěvek SRPŠ 350,-Kč ( platí starší sourozenec )

24.11. zahájení zdokonalovacího plaveckého výcviku v Uničově ( každé pondělí, 10 jízd ) - platba za výcvik 470,-Kč ( uhradit do 21.11. )

 

 

Říjen 2014

Dárky pro pejsky a kočičky

Děkuji Všem dětem, které přinesly nějaké pamlsky nebo jiné dárky pro opuštěné pejsky a kočičky v olomouckém útulku. Až do pátku 31.10. ještě můžete něco přinést. Více na hl. stránkách školy.

 

 

Běh parkem

Ve čtvrtek 9. října se v městském parku konal přespolní běh mezi šternberskými školami. Naši třídu reprezentovali K. Vlčková, L. Hofhanslová, E. Petřeková, V. Stráněl, A. Lorenc, R. Odstrčil a J. Richter. Všichni vybraní sportovci se snažili ze všech sil, ale na stupeň vítězů se probojoval pouze Josífek Richter, který obsadil nádherné 1.místo. Moc mu gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy i třídy.Laughing

 

 

Exkurze na Praděd

V pondělí 6. října jsme se vydali v rámci učiva vlastivědy na nejvyšší horu Jeseníků - Praděd.

Autobusem jsme vyjeli až na parkoviště u Ovčárny, kde jsme se posilnili svými svačinkami a poté jsme začali stoupat k vrcholu. Cestou jsme sledovali krásnou přírodu chráněné oblasti Jeseníky, četli jsme zajímavosti z informačních tabulí a blížíli jsme se k vysílači. Tam byl pro nás odměnou nádherný výhled z rozhledny ve výšce 1563 m n.m. Ačkoliv byly pod námi drobné mráčky, viděli jsme široké okolí Pradědu. Poznatky z exkurze využijeme nejen v hodinách vlastivědy ale i v jiných předmětech. Děti se už teď těší na nějakou další exkurzi. FOTO

 

 

Akce na říjen:

6.10. - exkurze na nejvyšší horu Jeseníků - Praděd ( 50,-Kč ) - zůstatek 10,-Kč využijeme na koncert P. Nováka

do 16.10. - sběr papíru na postižené dítě ( každý žák přinese 10 kg papíru nebo 20,-Kč )

16.10. - výroba Halloweenských dýní ( zájemci ) - školní jídelna (14.15 hod ), nožíky s sebou

22.10. - výchovný koncert P. Nováka - kino ( 50,-Kč ) - účastníci exkurze Praděd jen 40,-Kč

31.10.- "Halloween" ( zájemci mohou přijít v masce nebo ve strašidelném kostýmu ) - probíhá normální výuka

do 31.10. - dárky pro pejsky a kočičky v olomouckém útulku

 

Září 2014

 

Vyhlášení výsledků atletického čtyřboje

Tak jsme se konečně dočkali vyhlášení výsledků atl. čtyřboje, který proběhl ve středu 24.9. Soutěžilo se v běhu na 50m a 300m, v hodu raketkou a ve skoku dalekém. Naše třída si vedla velice dobře, protože jsme získali celkem 4 medaile!

Mezi dívkami 4. ročníků získala naše Lucka Hofhanslová krásné 2. místo, naši chlapci obsadili všechna tři první místa: 1. místo Josef Richter, 2. místo AdamLorenc a 3. místo Roman Odstrčil. Všem vítězům moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší třídy.FOTO

 

 

Ostrov pokladů

Poslední zářijový den většina dětí z naší třídy využila možnost jet do Mahenova divadla v Brně na divadelní hru podle R.L.Stevensona "Ostrov pokladů". Cesta do Brna byla nekonečná, protože byla mlha a chvílemi jsme jeli krokem, ale před desátou hodinou jsme konečně usedli do divadla a hra začala. Byl to příběh plný napětí a dramatických zvratů, dokonce se tam i střílelo, ale přinesl nám všem neopakovatelné zážitky, což jsme na konci představení odměnili obrovským zaslouženým potleskem.

 

Dny soužití

I naše třída se ve čtvrtek 25.září vypravila ke sportovní hale Ecce Homo, kde probíhal souhrnný program - kulturně sportovní den. Prohlédli jsme si hasičské auto s vysokozdvižnou plošinou, policejní ukázku zadržení pachatele ( při které nám nebylo vůbec do smíchu ) a také výcvik služebních psů. Poté jsme si na různých stanovištích zasoutěžili a dostali jsme i drobné odměny. Tento den se nám líbil.FOTO

 

Dny evropského dědictví

Ve středu 10. září jsme  v rámci "Dnů evropského dědictví" navštívili šternberský hrad. Tady nás čekaly dva zajímavé programy - Technika s hádankou a Česko z papíru. V prvním z nich jsme prošli některé hradní místnosti, v nichž jsme plnili různé úkoly a seznamovali jsme se s životem na hradě a s některými technickými vymoženostmi v dávných dobách. V druhém programu jsme zhlédli více než 80 papírových modelů českých hradů a zámků, které nám představil a poutavě přiblížil sám autor pan Jiří Struž. Výstava se dětem líbila a byla pro ně určitě velkým přínosem. FOTO

 

 

Opět jsme se sešli v naší třídě a zahájili tak nový školní rok v počtu 25 žáků. Máme 3 nové spolužačky - Karolínku, Lucku a Toničku. Doufám, že spolu budeme vycházet tak dobře jako vloni a že čtvrtou třídu úspěšně zvládneme Laughing!

Nové předměty Vlastivědu a Přírodovědu nás bude učit p.uč. H. Zemánková, AJ p.uč. L. Hnathová a H. Poláchová a p.uč. P. Dostálová. V naší třídě se letos schází 5. oddělení školní družiny s p. vychovatelkou Danuškou Handlovou. Naše p. vychovatelka je tak jako loni L.Čermáková ( 2. oddělení ).

 

 

Akce na září:

Dny evropského dědictví - hrad 10.9. ( 30,-Kč )

Atletický čtyřboj 3. - 5. tříd - 24.9.

Třídní schůzky - 25.9. v 16.00 hod

Divadlo v Brně - 30.9. ( pouze zájemci )

 

 

 

Školní rok 2013/14

Červen 2014

Přeji Všem dětem 3.B i jejich rodičům krásné prožití letních prázdnin, hodně sluníčka, odpočinku a pohody. H. Poláchová

 

Školní výlet - Zoo Lešná  foto

 

 

Květen 2014

 

Kuličkiáda

Obě třetí třídy se rozhodly, že si zkusí zahrát kuličky, které hrávali naši rodiče, když byli zhruba v našem věku. Sehnali jsme si každý 10 kuliček ( sešly se tu různé velikosti, skleněnky i klasické hliněné kuličky) a vydali jsme se na hřiště vedle paneláků "U Střelnice". Vytvořili jsme 5členná družstva, udělali jsme si důlek a hra začala. Rozhodující byl počet "cvrnků", kterými jsme kuličky směřovali do důlku. Někteří si vedli velice dobře, někomu se "cvrnkání" moc nedařilo. Všichni jsme si to ale užili a pobavili jsme se. Vyhodnocená byla nejlepší družstva i jednotlivci. A jak si vedla naše třída?

Družstvo ve složení: A. Lorenc, R. Odstrčil, I. Leheza, D. Gerža a V. Stráněl získali 1. místo ( s celkovým počtem 48 cvrnků ), na 3. místě se umístilo smíšené družstvo ve složení: E. Petřeková, A. Kopečková, K. Melková, J. Snášelová a A. Pavlíček ( celkem 52 cvrnků ).

Umístění jednotlivců: 1. místo - A. Lorenc, A. Kopečková ( každý pouze 7 cvrnků )

2. místo - D. Gerža, E. Petřeková, K. Melková ( 8 cvrnků )

3. místo - I. Leheza, S. Zbránková ( 10 cvrnků )

foto

 

Méďové

Ve středu 21.května nás navštívily dvě paní lektorky, které si pro nás připravily preventivní výukový program nazvaný "Méďové", jenž vycházel z pohádky Maruška a medvědi. Na začátku programu jsme měli za úkol hledat méďu, který nás celým pořadem provázel. Pak jsme si hráli na medvědáře a na sochy. Také jsme si povídali o medvědech a jejich životě a hráli jsme pohádku "O třech medvědech". V druhé části programu jsme se učili, jak se zachovat v situaci, když něco vyvedeme ( paní lektorka přišla převlečená za policistku a pomáhala nám se správným chováním ). Už víme, že se máme vždycky ke všemu přiznat a říkat pravdu. Cool foto

E. Petřeková, K. Vlčková

 

 

Seiferos - přehlídka dravců

V pondělí 19.května se celá naše škola vypravila na fotbalové hřiště. Tady nám velice zajímavou a zábavnou formou přiblížili život dravců a sov členové společnosti Seiferos, která se zaměřuje na aktivní ochranu dravých ptáků a sov ve volné přírodě. Žáci si mohli pohladit naši největší sovu - výra velkého, zhlédli letové ukázky s velice kvalitním ozvučením a aktivně se zapojovali do výukového programu. Celá akce se velmi vydařila, počasí se naštěstí umoudřilo, takže děti byly nadšené. foto

 

Duben 2014

 

Den Země

Ve čtvrtek 24.dubna proběhl na naší škole Den Země. Naše třída společně se 3.A se vypravila na Kiosk, kde obě třídy čekala naučná vycházková stezka "Prabába". Děti se rozdělily do dvojic, v nichž plnily různé přírodovědné úkoly podle informačních tabulí, které nás celou cestu  provázely. Ty pak společně zkontrolovaly a vyhodnotily v hodinách prvouky. Dětem se stezka moc líbila a určitě si ji zopakují o víkendu se svými rodinami. foto

 

 

Přeji Všem dětem krásné velikonoční prázdniny plné sluníčka a pohody. Kiss

 

Velikonoční salon v DDM

Využili jsme nabídky DDM ve Šternberku a v pátek 11. dubna jsme si šli vyrobit pěknou velikonoční dekoraci - kohoutka z květináče. Práce se všem dětem podařila a hotové výrobky si spokojeně odnesly domů k velikonoční výzdobě svých domovů. foto

 

 

Pyžamový den

I v naší třídě proběhl aprílový den v pyžamu. Většina dětí si přinesla "pyžámko" v tašce a trochu s rozpaky si jej po příchodu do třídy oblékla. Potom probíhala normální výuka. Brzy si děti zvykly na pohodlí v pyžamu a cítily se velmi dobře. V 10.00 hod proběhla promenáda všech nočních úborů ve velké tělocvičně, poté si všichni zatančili a "chvíli pospali" při ukolébavce. Dětem se pyžamový den moc líbil.  foto

 

Březen 2014

 

"Co se děje v noci?"

V pondělí 24. března jsme absolvovali druhý animační program v Expozici času. Moc se nám tu líbilo. Dozvěděli jsme se hodně informací o vesmíru, o pohybu Země a Měsíce, vyzkoušeli jsme si vnímat svět kolem sebe různými smysly a na závěr jsme se vyfotografovali pomocí Hubbleova teleskopu. Poznali jsme i různá souhvězdí, která si můžeme prohlížet na zajímavých internetových stránkách. Už se těšíme na další programy, které navštívíme ve čtvrté třídě Smile. ( M. Mihok a A. Lorenc ) foto

Slavíček

Ve středu 19. března proběhlo ve šternberském kině školní kolo pěvecké soutěže "Slavíček". Za naši třídu byli vybráni R. Odstrčil, Ž. Marečková a A. Pavlíček. Konkurence byla veliká, proto bylo velice obtížné umístit se na stupních vítězů. Našim zpěvákům se to sice nepodařilo, ale i přesto jim děkujeme za vzornou reprezentaci naší třídy. Laughing

 

Matematický klokan

 

První jarní den jsme "oslavili" počítáním zapeklitých příkladů "Matematického Klokana". V kategorii Cvrček nás čekalo 18 příkladů sestavených od nejlehčích za 3 body až po nejtěžší za 5 bodů. Nejlepší řešitel mohl získat celkem 90 bodů! V naší třídě ( i v celé kategorii "Cvrček" !! ) patří mezi nejúspěšnější O. Motáň ( 79 b. !! ), dále T. Žádník ( 52 b. ) a J. Snášelová ( 49 b. ). Všechny děti se moc snažily, i když ne všechny úkoly se jim podařily vyřešit.

 

 

 

Únor 2014

I my jsme využili možnosti jít si zabruslit na šternberský zimní stadion a v pondělí 24.2. se několik našich "bruslařů" vypravilo v rámci Tv na ledovou plochu. Celé 2 vyučovací hodiny jsme strávili na bruslích a přesto, že jsme občas i padali, stál tento den určitě za to.   foto

 

Leden 2014

Přeji všem dětem krásné prázdniny a úspěšný start do druhého pololetí!

Recitační soutěž

Již tradičně jsme poslední den 1. pololetí slavnostně zakončili v městském kině, kde se konalo školní kolo recitační soutěže žáků 2.-5. tříd. V třídním kole, které proběhlo v pondělí 27. ledna, byli za naši třídu vybráni 4 zástupci: D. Gerža, K. Melková, M. Mihok a R. Odstrčil. Na žebříčku se nakonec umístil M. Mihok na krásném 3. místě. Moc mu gratulujeme a přejeme hodně štěstí v městském kole. Samozřejmě že poděkování patří všem zúčastněným, protože se všichni moc snažili, ale konkurence byla bohužel hodně veliká.

Plavecké závody v Uničově

Ve středu 29. ledna se konaly plavecké závody mezi šternberskými školami. Naši třídu reprezentoval jen jediný plavec Roman Odstrčil, který podal perfektní výkon a vybojoval mezi jednotlivci krásné 2. místo! Ve štafetách si potom naši třeťáci zaplavali pro "zlatou". Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy Wink.

 

Děkuji všem rodičům za finanční příspěvky, sponzorské dary a jakoukoliv jinou pomoc na školním plese, který se koná v pátek 10.1.2014.

 

Prosinec 2013

 

Přeji Všem žákům a jejich rodičům krásné prožití vánočních svátků a v novém roce hodně zdraví, štěstí a spokojenosti. H.Poláchová

 

Vánoční turnaj v Ringu foto

Poslední předvánoční týden se žáci třetích tříd utkali v házení kroužky přes síť - v Ringu. Naše třída utvořila celkem 10 smíšených dvojic, jedna dvojice byla pouze chlapecká. Celou akci vedl a perfektně zorganizoval p. uč. R. Patsch. Odehráli jsme spoustu zápasů, o dobrou náladu se postarala reprodukovaná hudba, takže atmosféra byla opravdu vynikající.  O to víc nás potěšilo vyhlášení výsledků - obsadili jsme všechny tři nejvyšší příčky!!! Pochvalu si ale zaslouží všichni hráči, protože se snažili podat co nejlepší výkony.

1. místo: A. Lorenc + L. Novák

2. místo: R. Odstrčil + Ž. Marečková

3. místo: D. Gerža + E. Petřeková

Vánoční salón v DDM foto

V pátek 6.prosince jsme se vypravili do DDM, abychom si vyrobili nějaký zajímavý a netradiční vánoční výrobek. Tentokrát to byla oboustranná dekorace k zavěšení nad vánoční stůl. I když jsme byli časově omezeni ( pouze 1 hodinu ), všichni jsme si spokojeně odnášeli hotový výrobek, který určitě vyzdobí naše domovy o vánočním čase.

 

 

Vánoční hvězda

Děkuji Všem žákům a jejich rodičům za zakoupení vánoční hvězdy, naše třída si zakoupila celkem 21 ks a přispěla celkovou částkou 1 250,-Kč Kiss.

 

Listopad 2013

 

Expozice časufoto

V pátek 22. listopadu jsme se vypravili do Expozice času na animační program „Rádi malujeme". Ujala se nás příjemná Terezka, která se nám celou dobu věnovala. Nejprve nám vykládala o našich předcích, ukázala nám různé bohy a my jsme si pak společně nakreslili boha Slunce podle našich představ a dokonce jsme mu dali i jméno. Pak jsme porovnávali modely různých historických období a zkoušeli jsme ve skupinkách malovat jejich podobu asi za 20 let. Na závěr celého povídání jsme vstoupili do galerie hodin, kde jsme nakreslili dvoje hodiny pro Terezku. Celá akce se nám moc líbila, obrázky boha Slunce i podoby modelů máme vyvěšené ve třídě. Už se těšíme na další animační program, který proběhne ve druhém pololetí školního roku.

 

 

Plavecký výcvik    foto

V hodinách TV absolvovali žáci 3.B deset dvouhodinových lekcí výuky plavání na krytém bazéně v Uničově. Bylo topokračování základního plaveckého výcviku, který zahájili ve druhé třídě.

Mezi nejrychlejší plavce z naší třídy patří R. Odstrčil,D. Stejskal, A. Lorenc, V. Nakládal a Ž. Marečková.

Většina žákůse na hodiny plavání těšila a téměř všichni úspěšně zvládli základy plavání. Ve čtvrté třídě je čeká zdokonalovací plavecký výcvik.

Říjen 2013

Podzimní běh parkem

V pátek 11. října se v městském parku konal přespolní běh mezi šternberskými školami. Za naši třídu byli vybráni: E. Petřeková, J. Richter, A. Lorenc, R. Odstrčil a D. Stejskal. Všichni soutěžící podali výborné výkony, ale nejlépe ze všech si vedl J. Richter, který vybojoval pro naši školu 1. místo Laughing !!! Tímto Josífkovi moc blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Historie a současnost našeho města

V rámci učiva  prvouky navštívili žáci třetích tříd v pátek  4. října Augustiniánský klášter ve Šternberku. Tady jim p. V. Zlamal přiblížil historii a současnost města na prezentaci, která je zde vystavena. Žáci poznali nejen významné osobnosti města, ale i udělení čestných občanství  hercům a sportovcům. V průběhu prezentace p. Zlamal dával dětem zábavnou formou soutěžní otázky, které byly následně vyhodnoceny ve třídách. Děti si odnesly spoustu nových poznatků a informací o našem městě.

Atletický čtyřboj

První říjnový den byly v tělocvičně školy vyhlášeny výsledky atletického čtyřboje žáků 1. stupně, který proběhl 19. září ( běh na 50 m, vytrvalostní běh na 300 m, hod raketkou a skok daleký ). Jelikož nám ten den počasí nepřálo, skok do dálky se nemohl uskutečnit, takže se měřil jen skok z místa. I přesto se dětem 3.B velice dařilo. Mezi chlapci třetích ročníků obsadili všechna tři nejlepší místa hoši z naší třídy! ( 1.místo: J. Richter, 2.místo: A. Lorenc, 3.místo: R. Odstrčil ). Vítězům moc gratulujeme a děkujeme za vzornou sportovní reprezentaci Wink. Pochvalu si ale zaslouží všechny děti, protože se všichni snažili podat co nejlepší sportovní výkony. foto

Září 2013

Vítám všechny žáky 3.B v novém školním roce. Máme dvě nové spolužačky - Nelu Revayovou a Karolínu Vlčkovou. Věřím, že spolu budeme dobře vycházet a třetí třídu úspěšně zvládneme Smile .

Přibyl nám nový předmět - anglický jazyk. Budeme rozděleni na dvě skupiny, první bude učit p. uč. J. Procházková, druhou p. uč. H. Poláchová.

Naše paní vychovatelka je L. Čermáková, která má 2. oddělení ŠD.

V pondělí 9. září začíná plavecký výcvik v Uničově, odjezd od školy v 9.20 hod, návrat kolem 12.15 hod. Bližší informace přinesli žáci na lístečku.

V úterý 10.září máme naplánovanou exkurzi na šternberský hrad v rámci Dnů evropského dědictví, vstupné 30,-Kč.

Dny evropského dědictví

Akce na hradě se velice vydařila. Žáci si prohlédli :

1) netradiční výstavu "Za strašidly a duchy na hrady a zámky s panenkou Barbie", kde poznali některé české a moravské hrady a zámky a poslechli si pověsti, které se k nim vztahovaly

2) na nádvoří hradu si vyzkoušeli práci řezbáře a cukráře

3) zajímavou formou ( ve vynikajícím podání p. Romana Prokeše) se dozvěděli o práci  knihtisku z historie a vyzkoušeli si ji

4) příjemným překvapením byla práce kováře, který naší třídě vykoval podkovu pro štěstí

( máme ji pověšenou ve třídě Smile )

 

Děti byly nadšené a byly plny dojmů a zážitků, některé si dokonce odnášely vlastnoručně vyrobené cukrářské i tiskařské výrobky.

foto

 

 

 

 

Ve středu 19. března proběhlo ve šternberském kině školní kolo pěvecké soutěže "Slavíček". Za naši třídu byli vybráni R. Odstrčil, Ž. Marečková a A. Pavlíček. Konkurence byla veliká, proto bylo velice obtížné umístit se na stupních vítězů. Našim zpěvákům se to sice nepodařilo, ale i přesto jim děkujeme za vzornou reprezentaci naší třídy. Laughing

 

 

 

 

Ve středu 19. března proběhlo ve šternberském kině školní kolo pěvecké soutěže "Slavíček". Za naši třídu byli vybráni R. Odstrčil, Ž. Marečková a A. Pavlíček. Konkurence byla veliká, proto bylo velice obtížné umístit se na stupních vítězů. Našim zpěvákům se to sice nepodařilo, ale i přesto jim děkujeme za vzornou reprezentaci naší třídy. Laughing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vybíráme z fotogalerie Besídky k Svátku matek
zřizovatel školy: Město Šternberk