5.A

třídní učitelka: Mgr. Jana Vytřísalová

 

2017/2018 - 5.A

Čtenářská dílna

V pátek 23.3.2018 jsme měli čtenářskou dílnu zaměřenou na dílo a život Jaroslava Foglara ( v rámci Noci s Andersenem). Děti se začetly do nejrůznějších knih tohoto autora a potom jsme si o nich povídali. Některým, především klukům, se jimi vybraná kniha natolik líbila, že si ji chtějí přečíst celou. A to je dobře.

foto

 

Velikonoční salon v DDM

Jako každý rok jsme se vydali do domečku na Velikonoční salon. Letos jsme vyráběli beránka, který se dětem moc líbil a také povedl.

foto

 

Školní kolo Slavíčka

Ve školním kole Slavíčka nás reprezentovali tito nebojácní zpěváci : Anička Jakůbková, Kuba Reich a Pája Pinďák. Moc děkujeme.

foto

 

Hokej

Páteční dopoledne 23.2. patřilo v celé naší republice hokeji. Naši bojovali ve finále (čekali jsme výhru a tím pádem zlatou nebo stříbrnou medaily) na OLYMPIÁDĚ. I když jsme ve třídě opravdu moc fandili (i s osmáky) nezdařilo se. Prohráli jsme a po sobotním zápase jsme odjeli s bramborovou...

Ale to nevadí, sport je někdy výhra, někdy prohra.

foto

 

Bruslení

V úterý 20.2. se děti, již podruhé, vydaly s panem učitelem Zeleným a Zapletalem bruslit na zimní stadion. Tentokrát šla téměř celá třída (chválím) a kluci si mohli vzít i hokejky, poněvadž celý stadion patřil pouze naší třídě! Myslím, že si to všichni užili.

foto

 

CO NÁS ČEKÁ V ÚNORU A BŘEZNU:

- 29.3. - 2.4. - Velikonoční prázdniny

- 23.3. - Den otevřených dveří

- 15.3. - Školní kolo pěvecké soutěže Slavíček

-13.3. - Diashow Motani

- 5.3. - 9.3. - Jarní prázdniny

- 20.2. - Bruslení (v rámci vyučování)

 

DĚKUJI VŠEM RODIČŮM, KTEŘÍ SE PODÍLELI NA PŘÍPRAVĚ A REALIZACI ŠKOLNÍHO PLESU - POŘADATELSKÁ SLUŽBA, ÚKLID, DARY DO TOMBOLY A TAKÉ ZA ÚČAST.

 

Recitační soutěž

Ve čtvrtek 26.1. proběhlo třídní kolo recitační soutěže a společným hlasováním se do školního kola probojovali Anna Jakůbková, Tadeáš Ocelka a Jitka Korcinová.

Ti nás den po vysvědčení 1.2. reprezentovali v MKZ ve školním kole soutěže a do městského se probojoval Tadeáš Ocelka. Moc gratulujeme a všem recitátorům děkujeme za odvahu.

Také bych chtěla poděkovat dětem, které se postaraly o kulturní program. A to Veronice Hužvové, Michaele Kulíškové, Markétě Látalové, Kristýně Šafránkové a Jakubu Reichovi.

foto

 

CO NÁS ČEKÁ V LEDNU:

- 25.1. - Třídní kolo recitační soutěže

- 26.1. - Pololetní porada - uzavření klasifikace a absence za 1. pololetí

- 31.1. - Předávání vysvědčení

- 1.2. - Školní kolo recitační soutěže

- 2.2. - Pololetní prázdniny

 

MILÉ DĚTI A RODIČE, DO NOVÉHO ROKU 2018 PŘEJI VŠEM HLAVNĚ ZDRAVÍ, POHODU A KLID. VŠE OSTATNÍ PŘIJDE SAMO, POKUD BUDEME ASPOŇ TROCHU CHTÍT.                          

Jana Vytřísalová

 

Vánoce ve třídě

Poslední školní den jsme si předávali dárky, povídali si o rodinných tradicích a vyslovili svá přání na příští rok. Myslím si, že vše proběhlo v příjemné vánoční atmosféře.

Moc děkuji všem dětem, potažmo rodičům, za krásné dárky, které jsem dostala. Udělaly mně velkou radost. DĚKUJI.

foto

 

Tvoje tvář

Do soutěže Tvoje tvář se zapojily i žáčky naší třídy a to Markéta Burešová, Natka Lišková, Verča Hužvová, Markéta Látalová, Anna Jakůbková a Lucka Řezáčová. Všem moc děkujeme za reprezentaci třídy a za odvahu se kterou do této soutěže šly. :)

foto - hlavní stránky školy

 

Děkujeme všem rodičům za zakoupení vánoční hvězdy. Výtěžek z prodeje pomůže malým pacientům na Hemato-onkologickém oddělení Dětské kliniky FN v Olomouci. Celkem jste přispěli částkou 1 400 Kč.

Také děkujeme za dárečky pro psí útulek, které našim zvířecím kamarádům udělají spoustu radosti.

 

Vánoční salon

V adventním čase jsme využili nabídku DDM ve Šternberku a šli si vyrobit závěs TŘÍ KRÁLŮ. Byla to celkem "fuška", ale nakonec jsme to zvládli všichni.

foto

 

CO NÁS ČEKÁ V PROSINCI:

7.12. - Vánoční salon v DDM

12.12. - 1. kolo soutěže (vyřazovací) TVOJE TVÁŘ

14.12. - Vánoční jarmark - hřiště naší školy

20.12. - Filmové představení - pohádka (v MKZ)

21.12. - Celoškolní kolo soutěže TVOJE TVÁŘ

22.12. - Předávání dárků ve třídě

 

Exkurze - Planetárium a VIDA v Brně

Ráno jsme museli vstávat dřív než obvykle. Autobus měl však trochu zpoždění, tak jsme se alespoň v ranním chladu pěkně probrali. V Brně jsme ale byli coby dup. Nejdříve jsme navštívili místní PLANETÁRIUM. Tady mě uchvátila živá projekce naší SLUNEČNÍ SOUSTAVY. Zjistil jsem například, že nejteplejší planetou je Venuše a nejvíc měsíců má Saturn. Pak jsme se na nějakou chvíli rozešli po nákupech. Potom následovala návštěva vědecko - zábavního parku VIDA. Tady nás čekala celá řada zajímavých pokusů, her a rébusů. Pro mě bylo největším zážitkem setkání s mistrem zvukových efektů.

Do Šternberka jsme se vrátili plni dojmů a zážitků. Už se těším na dakší společné zážitky.    P. Nikl

foto

 

Bruslení

V úterý 21.11. se děti vydaly na zimní stadion, kde v rámci TV využili možnosti zabruslit si (zdarma). Tentokrát je doprovázeli učitelé - pan učitel Zapletal a Zelený. S bruslemi i na bruslích jim pomáhal další muž, pan Zacpálek. Kluci byli s chlapskou společností velmi spokojeni a konečně si zahráli hokej!!! A holky také, stihly zjistit, kolik měří pan učitel Zapletal - asi 195 cm. Do školy přišli všichni s červenými tvářemi a dobrou náladou.:) :)

foto

 

Sdružení D a Český rozhlas

Více informací a foto je na hlavní stránce školy.

https://soundcloud.com/user-262154473-209476155/spojene/s-dix0s - na této adrese najdete nahrátý rozhovor Jitky Korcinové a Tadeáše Ocelky v několika verzích :)

 

Pracovní činnosti

Rozhodli jsme se, že každé první pondělí v měsíci se v hodinách pracovních činností rozdělíme na část klučičí a holčičí. Pánové půjdou s panem učitelem Lounem do dílen a my holky připravíme něco dobrého v kuchyňce. Poprvé jsme "uvařily"  výborné piškoto-krémovo-banáno-čokoládové jednohubky (všem moc chutnaly) a kluci se seznámili s prostředím dílen. Uvidíme, co naplánujeme na příště. :)

foto

 

CO NÁS ČEKÁ V LISTOPADU :

30.11. - Třídní schůzky (konzultační)

28.11. - Planetárium a VIDA v Brně

21.11. - Bruslení

16.11. - Sdružení D v Olomouci - HUSTEJ NET, návštěva rádia

 

Halloween

Ve středu, poslední den před podzimními prázdninami nás během vyučování překvapilo bouchání na dveře a zvláštní zvuky. Nejdřív jsme se lekli, ale potom se otevřely dveře. Do třídy nás přišly pozdravit halloweensky naparáděné paní vychovatelky Částková, Handlová a Čermáková. Podívejte se, jak jim to slušelo.

foto

 

Vyhodnocení čtyřboje

Ve středu 25.10. jsme měli ve velké tělocvičně vyhodnocení sportovního klání - atletický čtyřboj všech žáků 1. stupně. My jsme měli velkou radost, poněvadž hned 2 místa v kategorii dívek získaly Jitka Korcinová a Anna Jakůbková. Gratulujeme!!! Všem děkuji za sportovní výkony.

foto

 

Vikingové

V pátek 20.10. k nám do tělocvičny zavítali Vikingové se svou nádhernou lodí. Ukázali nám, jak vypadal jejich oděv, zbraně, jak uměli bojovat a také bránit se. Dozvěděli jsme se, že mnoho informací o nich je smyšlených a že se vlastně jednalo o mírumilovné tvory s demokratickými názory. Dětem se vystoupení Vikingů z Pardubic moc líbilo.

foto

 

Atletický čtyřboj

V pondělí 16.10. bylo nahlášeno krásné počasí, tak jsme se rozhodli, že na hřišti školy uskutečníme každoroční atletický čtyřboj žáků 4. a 5. tříd. Počasí trošku nevyšlo, přivítala nás mlha, ale nás to neodradilo a bojovali jsme ze všech sil. Uvidíme,jak jsme dopadli. Vyhlášení výsledků proběhne ve středu 25.10.

foto

 

VV a

V tomto sychravém podzimním období jsme si krásně vyzdobili třídu (aby se nám tu líbilo) našimi výtvory z hodin výtvarné výchovy a pracovních činností. Podívejte se na foto.

foto

 

 Přespolní běh

Ve čtvrtek 12.10. se vybraní žáci naší třídy zúčastnili běhu na Kiosku. Báře Janulíkové se podařilo získat 1. místo ve své kategorii. Moc balahopřejeme a všem běžcům děkujeme za reprezentaci školy.

 

ADAPTAČNÍ POBYT OSTRUŽNÁ

3.DEN

Po včerejším náročném dni se nám dnes vůbec nechtělo vstávat... některé pokoje nebyly k probuzení. Ale nakonec jsme se probrali a po snídani se pustili do balení a úklidu pokojů. Pro mnohé to byla fuška - uklidit si dvoudenní nepořádek. Nakonec jsme to zvládli. V jídelně jsme zhodnotili adapťák a přivítali děti z 5.B. Na cestu jsme dostali výbornou svačinu a vydali se domů. 

Myslím si, že jsme si to společně užili a děti se už moc těší na rodiče. Nezapomeňte, že zítra zase začíná škola !

J. Vytřísalová

foto

 

2. DEN

Ráno jsme se probudili do deštivého a pochmurného počasí. Ale nám to nevadilo, protože jsme se těšili na první snídani bufetového typu. A nezklamala nás. Po ní jsme si "uklidili pokoje" a pustili se do dopoledního programu. V náhodně vybraných skupinkách jsme bez mluvení ( dělalo nám to velký problém ) skládali podzimní puzzle, potom jsme si zahráli Na bezrukého a slepého ( bezruký radil slepému při kresbě ). Nasmáli jsme se při hře Prodej svého spolužáka, kdy se jeden z dvojice  snažil vychválit druhého tak, aby ho dobře prodal. Nejlepším prodejcem se stal Lucián, který nejvýhodněji prodal Martina Krátkého. Jeho "umění " ostatní ohodnotili největším počtem bodů. Čas do oběda jsme věnovali stolním hrám.

Po poledním klidu jsme se i přes nepřízeň počasí vypravili vlakem do Lesního baru v Horní Lipové. Pro některé byla zážitkem cesta vlakem, pro některé "dlouhá cesta" k baru a pro některé bar samotný. Stále pršelo, tak jsme se po krátkém občerstvení vrátili do našeho přechodného domova. Večer jsme zakončili návštěvou vířivky a společenskými hrami. Čeká nás poslední noc...

foto

 

1. DEN

V pondělí 2. 10. jsme místo do školy vyrazili na pobyt v Ostružné. V 8 hodin jsme se rozloučili s rodiči, nastoupili do autobusu a hurá za dobrodružstvím. Penzion Anežka na nás čekal zalitý sluncem. Před ubytováním jsme měli první aktivitu. Psali jsme, co očekáváme a z čeho máme obavy ( čekali jsme dobré jídlo, návštěvu vířivky a obávali jsme se špatného počasí). Vybalili jsme si zavazadla a pochutnali jsme si na výborném obědu. Po poledním klidu jsme se vydali na první výšlap: poznávali jsme Ostružnou a její okolí. Na cestě jsme  hráli různé hry - Mrkanou, Elektriku, Kevina, hru s šátkem a Znáš svého spolužáka ? Vysíleni, unaveni, osvěženi čerstvým horským vzduchem jsme se posilnili svačinkou a čekala nás beseda s panem Ulrychem o CHKO Jeseníky. Po vydatné večeři jsme se znovu pustili do her: Čtverka ( každý o sobě napsal čtyři vlastnosti, podle kterých je ostatní poznávali), Kresebná štafeta a vymýšlení příběhu na dobrou noc pro paní učitelku Noskovou. Na závěr příběh z Jesenických pohádek a pověstí. A šup do postelí ! Doufáme, že se nám bude první noc něco hezkého zdát!

 foto

 

O NÁS ČEKÁ V ZÁŘÍ A ŘÍJNU :

14.9. - Třídní schůzky - společné od 16.30 hod.

29.9. - Volný den pro žáky

2.10. - 4.10. - Adaptační pobyt v Ostružné

10.10. - Moravské divadlo Olomouc - balet Odysseus

12.10. - Kiosek - přespolní běh (vybraní žáci)

16.10. - Atletický čtyřboj (všichni žáci)

26.10.- 27.10. - Podzimní prázdniny

 

DOD ve Vincentinu

Ve středu 6.9. jsme využili možnost navšívit prostory Vincentina v rámci Dne otevřených dveří. Děti bedlivě poslouchaly naši průvodkyni a s respektem procházely nám otevřené prostory objektu. Myslím, že se aspoň trošku zamyslely nad tím, jaké mají štěstí, že se narodily zdraví a soběstační. 

foto

 

První školní den

V pondělí 4.9.2017 jsme se po prázdninách, za svitu sluníčka sešli na školním hřišti. Do naší třídy přišli  4 noví žáci z Mladějovic, takže je nás krásných 33 žáků. I když nás je tolik, myslím, že 5. třídu zvládneme a poslední společně prožitý školní rok bude pohodový, plný zážitků a doufám, že i hezkých známek !!!

Tak hodně zdaru !!

foto

 

 

 

2016/2017  -  4.A

 

Poslední školní den

Milé děti, přeji Vám krásné a dlouhé prázdniny, pořádně si je užijte a v pondělí 4.9.2017 na Vás budu čekat v naší třídě V.A. Doufám, že si ten poslední společný rok řádně užijeme!

Vám rodičům moc děkuji za květiny a dárky, které mi děti poslední den donesly a přeji Vám klidnou a pohodovou dovolenou.

foto

 

Návštěva v JAKOBY

Maminka Terezky, paní Pavlíková, opět nezklamala a pozvala nás předposlední školní den do JAKOBY. Tam nás čekalo parádní občerstvení (viz. foto) a hra bowlingu. Na odchod jsme ještě dostali nanuk do ruky a hurá do školy. Paní Pavlíkové moc děkujeme za bezva strávený den.

foto

 

Markétka a její narozeniny

Markétka Burešová má narozeniny o prázdninách. Poněvadž letos slaví první kulatiny (10 let) překvapila nás velkým a výborným dortem od babičky. Všichni jsme si moc pochutnali a ještě jednou vše nejlepší k narozeninám!

foto

 

Školní výlet

foto

 

Den s Městskou policií

Ve čtvrtek 8.6. byl u sportovní haly den se složkami policie ČR. Viděli jsme tam ukázky městské i státní policie a také hasičů. Den se, myslím, vydařil a dětem se tato akce líbila.

foto

 

CO NÁS ČEKÁ V ČERVNU :

- 8.6 . Den s policií

- 15.6. - Školní výlet

- Poslední školní týden - výměna učebnic, návštěva restaurace JAKOBY

- 30.6. - Předávání vysvědčení

 

Dopravní hřiště

Po teoretické části nás (k dosažení průkazu cyklisty) čekala ještě část praktická. Ve středu 24.5. jsme s deštěm za zády šli na dopravní hřiště, kde na nás čekala paní Opichalová, pan Fiala (správce hřiště)a několik kol (dle dětí - staré typy...). Každý si mohl 2 x projet jízdu zručnosti - nebyla vůbec lehká a potom se rozjet na dopravní hřiště. Tam děti sledovaly značky, jízdní pruhy a semafory. Někteří jezdili velmi bezpečně, někteří značky nerespektovali a na silnici by možná způsobili havárii. Ještě, že musí stále jezdit pod dohledem osoby starší 15-ti let.

Nakonec nám nepršelo a myslím, že jsme si to všichni užili. Od června se spolu s dětmi můžetev na hřiště vydat i vy rodiče.

foto

 

Přehlídka dravců - Seiferos

Ve středu 17.5. jsme spolu s celým 1. stupněm vyrazili na fotbalový stadion, kde pro nás sdružení Seiferos připravilo ukázky dravých ptáků. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a jsme rádi, že naším vstupným pomůžeme např. poraněným ptákům o které se v Seiferos postarají. Na závěr se děti mohly díky správné odpovědi aktivně zúčastnit letových ukázek. U nás se to podařilo Sergejovi a Martinovi. Podívejte se na fotky.

foto

 

Vernisáž - Galerie na schodech

Již potřetí se na schodech naší školy uskutečnila vernisáž výtvarných prací žáků. Naše třída se této akce zúčastnila a vystavili jsme díla 6 - ti žáků.

foto

 

Den Země

Ve středu 10.5. se na naší škole uskutečnil Den Země. My jsme spolu se 4.B šli na Kiosek, kde jsme měli připravenou krátkou trasu orientačního běhu (od paní Kristýny Skyvové) a úkoly (v malém lesíku) zaměřené na ochranu přírody, které jsme plnili po skupinkách. Orientační běh se nám moc nevyvedl (snad příště), tak jsme alespoň vyčistili okolí Kiosku od odpadků (měli jsme gumové rukavice). Po cestě zpět jsme také sbírali odpadky a ke škole jsme přinesli skoro celý velký pytel.

foto

 

Expozice času

V úterý 2.5.jsme se vydali do Expozice času na animační program SVĚT HODIN A VESMÍRU. Přivítala nás milá paní animátorka a spolu jsme si povídali o souhvězdích, Slunci, čase, hodinách.... Byla to velmi inspirativní a příjemná návštěva.

foto

 

CO NÁS ČEKÁ V KVĚTNU :

2.5. - Expozice času - program Svět hodin a vesmíru

- 10.5. - Den Země

- 11.5. - Výstava prací žáků 1. stupně - vybrané práce, schodiště naší školy

- 17.5. - Seiferos - draví ptáci - stadion

- 18.5. - Třídní schůzky

- 21.5. - Cyklovýlet do ZOO Sv. Kopeček

- 24.5. - Praktická část dopravní výchovy - dopravní hřiště (během vyučování)

- 26.5. - Dětský den - hřiště naší školy

- 31.5. - Fotografování žáků - POZOR, ZMĚNA TERMÍNU NA 1.6.2017

 

Úspěch naší Markéty

Tak se to podařilo. Díky podpoře všech, kteří  hlasovali v  Celostátní pěvecké soutěži pro začínající zpěváky s mezinárodní účastí ČESKO ZPÍVÁ 2017 pro žačku 4. ročníku naší školy Markétu Látalovou získala 1.místo v Ceně Internetu z obou kategorií tedy ze 191 zpěváků.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

foto

 

Spongebob

Mezi dětmi je velice oblíbená animovaná postavička Spongebob. My jsme si jich vyrobili hned 29 ! Více foto.

foto

 

Matematická soutěž

Každoročně probíhá soutěž čtvrťáků ze Šterrnberka a jeho okolí v matematice. Letos soutěžilo 36 dětí. Z naší třídy nás reprezentovali Sam Krpec, Marťa Mikolajek a Markéta Burešová. Velkou radost nám udělal Martin, který získal 3. místo !!! Gratulujeme.

foto

 

VV a PČ

V rámci vyučování výtvarné výchovy a pracovních činností tvoří děti krásné výkresy a výrobky. Podívejte se na ně.

foto

 

CO NÁS ČEKÁ V DUBNU :

-  7.4. - Volný den pro žáky - zápis do 1. tříd

- 18.4. - Cimbálovka Réva

- 19.4. - Matematická soutěž (3 vybraní žáci)

 

Velikonoční salon

S prvním jarním sluníčkem jsme si šli do domečku vyrobit velikonoční dekoraci. Jako vždy bylo vše super připraveno a my jsme si odnesli krásný košíček s kraslicemi.

foto

 

Vystoupení na DOD

I v tomto školním roce se naše třída aktivně podílela na vystoupení na DOD. Děti byly velmi šikovné a ještě jednou všem děkuji za krásné vystoupení.

foto

 

CO NÁS ČEKÁ V BŘEZNU :

- 11.3. - Den otevřených dveří (máme nacvičeno taneční vystoupení)

- 28.3. - Velikonoční salon v DDM

- 29.3. - Motani

- během měsíce - pěvecká soutěž Slavíček (třídní kolo)

 

Bruslení

Již podruhé jsme v tomto školním roce,v rámci výuky tělocviku, vyrazili na zimní stadion. Tentokrát jsme měli čerstvě připravený led a spolu se 4.B jsme měli spoustu prostoru na hrátky na bruslích. Děkuji paní Pospíšilová a panu Zacpálkovi za pomoc při odvozu bruslí a při utahování tkaniček. Jsou ta naše jistoty.....

foto

 

Dopravní výchova

Abychom získali průkaz cyklisty, musíme splnit praktickou a teoretickou část dopravní výchovy. Teoretickou jsme v DDM spolu s paní Opichalovou plnili v pondělí 20.2. Nejdříve jsme si ukázali různé značky, dopravní situace a poté jsme psali test. Doufáme, že jsme všichni zdárně prošli a v květnu budeme plnit praktickou část na dopravním hřišti.

foto

 

Knihovna

Ve středu 22.2. jsme zavítali do místní knihovny. Tam na nás čekala paní Krejčová a připravila si pro nás spoustu zajímavých kvízů a hádanek. Většina z nás měla vše správně vyplněno. Potom jsme si mohli v knihovně vybírat nebo prohlížet knížky, které nás zaujaly.

foto

 

CO NÁS ČEKÁ V ÚNORU :

-   3.2 - Pololetní prázdniny

- 17.2.- Bruslení (3. a 4. vyuč. hodina)

- 20.2.- Teoretická část dopravní výchovy (DDM)

- 22.2.- Návštěva knihovny

- 27.2. - 3.3. - Jarní prázdniny

 

Školní kolo recitační soutěže

V úterý 31.1. v den pololetního vysvědčení se v kině konalo školní kolo recitační soutěže. Nás reprezentovali Anička Jakůbková, Táďa Ocelka a Paťa Nikl. Své básně zarecitovali perfektně, ale konkurence byla veliká. Ale pro nás jsou vítězi!!! O přestávce si své vystoupení (z Tváře) zopakovala naše děvčata (Miška, Verča, Kristýnka, Markétka) a šlo jim to skvěle. Všem děkujeme.

foto

 

Hrátky na sněhu

V pátek 13.1. - opravdu velmi krásné datum, jsme hodinu tělocviku strávili na školním dvoře. Přálo nám počasí, sněhu spousta, tak jsme si bílou pokrývku trošku nabarvili. Děti na plochu dvoru nakreslily krásné obrázky - domečky, sněhuláka, tanky....Všem se moc povedly. Podívejte se na foto i z ptačí perspektivy.

foto

 

CO NÁS ČEKÁ V LEDNU :

-   5.1. -   Třídní schůzky - konzultační způsob

- 23.1. -   Poslední plavání

- 27.1. -   Školní ples

- 31.1. -   Školní kolo recitační soutěže

- 31.1. -   Pololetní vysvědčení

-  3.2. -    Pololetní prázdniny

 

MILÍ RODIČE A ŽÁCI, PŘEJI VÁM V NOVÉM ROCE MNOHO KLIDU, POHODY, ÚSPĚCHŮ, RADOSTI A HLAVNĚ ZDRAVÍ. AŤ NÁM ROK 2017 - ROK KOHOUTA, PŘINESE CO NEJVÍC KRÁSNÝCH CHVIL STRÁVENÝCH V KRUHU NAŠICH BLÍZKÝCH.

JANA VYTŘÍSALOVÁ

 

Vánoční besídka

Ve čtvrtek (poslední den) jsme si ve třídě pustili koledy, donesli cukroví od maminek, uvařili čaj.....prostě jsme si udělali pohodovou předvánoční atmosféru. Pod stromečkem na nás čekaly dárky od Ježíšků - spolužáků a my se těšili na rozbalování. Radost byla. Poté jsme si pustili film a strávili spolu poslední kalendářní školní den. Myslím, že jsme si to užili.

Chtěla bych opravdu moc poděkovat všem dětem a rodičům za dárky, které mi připravili. Udělali jste mi velkou radost. DĚKUJI.

foto

 

 

Bruslení

V pátek 2.12. jsme se vydali na zimní stadion. Šli jsme skoro celá třída - což mě těší a hodinku si zařádili na ledě. Děkuji paní Pospíšilové a panu Zacpálkovi za pomoc při převozu a utahování bruslí.

Myslím, že jsme si to všichni užili.

foto

 

CO NÁS ČEKÁ V PROSINCI:

- 2.12. - Bruslení

- 9.12. - Vypouštění balonků, jarmark, rozsvícení vánočního stromku

  VŠECHNY SRDEČNĚ ZVEME ! (bude grilovaná klobása, punč, výrobky dětí)

- 21.12. - Kino - pohádka

- 22.12. - Předávání dárečků ve třídě (čaj, cukroví, dobrá nálada..)

- 23.12.- 2.1. - Zimní prázdniny (nástup do školy 3.1.2017)

 

VŠEM RODIČŮM A DĚTEM MOC DĚKUJI ZA ZAKOUPENÍ VÁNOČNÍ HVĚZDY, KTERÁ SE PRODÁVALA NA PODPORU ONKOLOGICKY NEMOCNÝCH DĚTÍ. UDĚLALI JSTE DOBRÝ SKUTEK A URČITĚ ZA TO NA ŠTĚDRÝ VEČER UVIDÍTE ZLATÉ PRASÁTKO :) :)

 

"Ustrojte s námi Dánský vánoční strom"

Naše třída se zapojila do soutěže USTROJTE S NÁMI DÁNSKÝ VÁNOČNÍ STROM, kterou vyhlásilo Vlastivědné muzeum v Olomouci. Vyráběli jsme 30 červeno - bílých ozdob podle zadané předlohy. Vytvořili jsme řetězy vlajek, proplétaná srdíčka, kornouty a malé bubínky. Byla to celkem fuška, tak doufáme, že se v soutěži umístíme a budeme mít volnou vstupenku do muzea. Necháme se překvapit.

Info z 2.12. - soutěž jsme nevyhráli, ale to nevadí. Aspoň jsme se dozvěděli něco nového o Dánských vánocích.:)

foto.

 

Tvoje tvář má známý hlas

V pátek 4.11. proběhlo v malé tělocvičně 1. kolo soutěže Tvoje tvář.... Vystoupili žáci s 15-ti vystoupeními a my jsme zde měli také zdatné zástupce. Kristýnka, Markétka, Míša a Verunka představily skupinu Aqua babes a písničku Neříkej mi baby. Nejenže měly krásné kostýmy, ale i jejich vystoupení bylo veselé, hravé a precizně nacvičené. S dalším klipem se předvedli Lucian, Filda a Roman. Zazpívali píseň Ivana Mládka Jožin z bažin. Při vystoupení jsme se velmi pobavili a jejich kostýmy neměly chybu!!

Všem moc děkujeme, byli bezvadní!!

foto

CO NÁS ČEKÁ V LISTOPADU:

-1.11. -  Beseda se spisovatelkou I. Březinovou (vybraní žáci)

-2.11. -  Pohodáři - pásmo Nová Guinea

-4.11. -  Tvoje tvář má známý hlas - 1. kolo

-16.11.-  Celoškolní kolo soutěže TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS

-18.11. - Volný den pro žáky

-21.11. - První plavání

 

Hallowen na gymnáziu

V úterý 25.10.2016 jsme se vydali na každoroční akci gymnázia -  Hallowen. Přivítali nás paní učitelky a žáci ve strašidelných převlecích (my jsme měli také krásné kostýmy). Žáci gymnázia si nás rozdělili do skupinek a procházeli jednotlivá stanoviště. Tam na nás v hallowensky nazdobených učebnách čekaly chemické pokusy, úkoly na logiku, zvláštní pokrmy a také kontrola živosti nás i  neznámé osoby (zjišťovali jsme, jestli nám v těle proudí krev).Vše bylo zajímavé a skvěle přichystané. Moc se nám tam líbilo.

foto

 

Sam a jeho umístění v soutěži

Časopis naší školy - ZÁŠKOLÁK vyhlásil soutěž o nejlepší prázdninovou fotku. Jsme moc rádi, že se této akce účastnil i náš Samík a získal se svou fotkou nazvanou "MOŘSKÁ VLNA ÚTOČÍ" 2.místo v celkovém pořadí! Moc gratulujeme!!

foto

 

Orientační běh - teoretická část

V rámci akce "Orientační běh do škol" proběhla v naší třídě teoretická část s paní Kristýnou Skyvovou. Zkoušeli jsme si orientaci na mapě, ukázali jsme si "lampionky" - stanoviště při orientačním běhu a řekli jsme si informace o tom, jak takový závod probíhá. Na jaře nás čeká praktická část, tak doufáme, že nabyté vědomosti využijeme.

foto

 

Dlabání dýně

V rámci příprav na podzimní svátek Hallowen jsme si ozdobili třídu vydlabanou dýní. A nebyla to jen tak obyčejná dýně. Markétka Burešová s tatínkem donesli přes 20 kg těžkou oranžovou krasavici :) :) Ale my jsme se jí nezalekli a dlabali a dlabali a dlabali.....až vydlabali. Na výsledek se podívejte !

foto

 

CO NÁS ČEKÁ V ŘÍJNU:

- 6.10. - Třídní schůzky (společné, od 16. hodin)

- Od 12.10. - sběr papíru

- V průběhu měsíce : školní kolo soutěže TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS (dobrovolníci)

- 25.10. - Hallowen na gymnáziu (během vyučování)

- 26. - 28.10. - Podzimní prázdniny

 

Vyhlášení čtyřboje

Ve čtvrtek 29.9. proběhlo v naší tělocvične vyhlášení atletického čtyřboje. Všichni jsme byli napjati, jestli se někdo z naší třídy umístí na stupních vítězů. A stalo se!! Mezi dívkami získala 3. místo Bára Janulíková a 2. místo Aňa Jakůbková. V kategorii chlapců se na 2. místě umístil Romča Čtvrtlík. GRATULUJEME!!!

Děkuji i všem ostatním žákům, kteří se velmi snažili.

foto

 

Exkurze na Praděd

Den před státním svátkem 27.9. jsme si naplánovali exkurzi na Praděd. Nebyl to jen tak náhodný výlet. V hodinách vlastivědy se totiž právě učíme o našem městě, okolí a celé republice. A protože naše město leží v podhůří Jeseníků, chtěli jsme se na nejvyšší horu tohoto pohoří podívat......

A tady je vyprávění žáka 4.A:

V úterý 27.9. jsme jeli na nejvyšší horu Jeseníků Praděd. Exkurze do chráněné oblasti Jeseníky nám zpestřila učivo vlastivědy a přírodovědy. Cesta netrvala dlouho. Díval jsem se z okna a povídal si s kamarádem. Na Hvězdě zaparkoval náš autobus a ostatní spolužáci (z malého autobusu) přestoupili k nám. Pak jsme vyjeli na Ovčárnu a odtud jsme šli pěšky na Praděd. Po cestě jsem počítal motýly, bylo jich 32. Byli to bělásci. Cestou jsme viděli chráněnou rostlinu zvonek vousatý, který je symbolem Jeseníků. Na Pradědu jsme vyjeli výtahem na vyhlídku vysílače, kde byla výstava 30 obrázků zajímavých míst České republiky. Viděl jsem fotku Českého Krumlova, Rešovských vodopádů...Cestou zpět jsem zase počítal motýly a bylo jich 132. Tentokrát jsem, kromě bělásků, viděl i jednu babočku.

Exkurze se mi moc líbila a určitě se na Praděd ještě někdy podívám.

Tadeáš Ocelka

foto

 

Atletický čtyřboj

Ve čtvrtek 22.9.2016 proběhl na našem školním hřišti atletický čtyřboj žáků 3. - 5. tříd. Všichni se moc snažili a podali opravdu velmi dobré výkony. Uvidíme, jak se žáci naší třídy umístí ! Vyhlášení bude příští týden.

foto

 .

Dny evropského dědictví

V pondělí 12.9. jsme se vydali společně se 4.B na hrad. Čekala nás tam výstava zaměřená na Karla IV. a Alberta II., kde byly zajímavé korunovační klenoty vyrobeny z čokolády (ale prý už rok staré...) Poté jsme si prohlédli kapli a v ní se dozvěděli spoustu nových informací např. o světicích, které jsou zde na obrazech. Nakonec jsme si zkusili pár řemesel (kovářství, cukrářství, řezbářství) a moc si pochutnali na vlastnoručně ozdobených dobrotách.

foto

 

Vážení rodiče a žáci, vítám vás v novém školním roce a přeji vám i sobě, abychom tento rok zvládli alespoň tak dobře jako ten loňský.

Přeji hodně trpělivosti pro rodiče i pro sebe :) a pro děti spoustu elánu a chuti při získávání nových informací!!

Jana Vytřísalová

 

 

 

 

2015/2016 - 3.A

Vážení rodiče, milé děti, přeji Vám krásné prožití prázdnin a pohodovou dovolenou. Užijte si chvíle volna, načerpejte nové síly, budeme je v příštím školním roce všichni potřebovat! Taky na sebe dejte pozor, ať se všichni ve zdraví 1.9.2016 sejdeme na našem známém místě, ale tentokrát už ve 4.A !

Také chci poděkovat za krásné kytice a dárky, které jsem dostala za vysvědčení. Udělaly mi velkou radost.

Krásné a dlouhé prázdniny!!

Jana Vytřísalová

 

(Skoro) závěr školního roku

Den před vysvědčením nás paní Pavlíková pozvala do restaurace Jakoby na takové malé ukončení školního roku. Jak velké překvapení pro nás bylo, co všechno nás tam čekalo.... Na krásně zrekonstruované zahrádce byly připraveny džbány s džusem, sladké i slané pochoutky a také osvěžující plátky melounu. Všichni jsme se s chutí do dobrot pustili. Potom jsme hráli bowling ve dvojicích a k tomu jsme dostali výbornou pizzu. A aby toho nebylo málo, na závěr jsme si ještě odnesli světelné náramky a nanuky !!

Vše bylo výborné, bezva jsme si zahráli, super konec roku.

Ještě jednou děkujeme paní Pavlíkové za krásně strávené předprázdninové dopoledne!

foto

 

DOD na služebně České policie

V úterý 21.6.jsme v rámci Dne otevřených dveří navštívili služebnu šternberské policie. Mohli jsme zde vidět cvičené psy, motorky, služební auta i celu předběžného zadržení.

foto

 

Školní výlet

Na výletě jsme byli V Novém Jičíně, Štramberku a Kopřivnici. V Novém Jičíně jsme byli v Muzeu klobouků, kde jsme si klobouky mohli vyzkoušet i navrhnout. Bylo to super. pak jme si mohli projít město a koupit si nějaké věci. Museli jsme chodi minimálně po trojicích. Něco jsme si koupili v hračkářství a pak jsme honili holuby.

Ve Štramberku jsme nejdřív navštívili Trúbu, tam to bylo dobrý, měli jsme krásný výhled a viděli jsme i kočku. Pak jsme měli rozchod na náměstí, kde měli všelijaké věci a také výborné ŠTRAMBERSKÉ UŠI.

Poslední zastávkou byla Kopřivnice. Tam bylo muzeum aut, letadel, závodniček....všechny byly krásné. Do některých jsme si mohli i nasednout.

Celý výlet se nám moc líbil, počasí vyšlo a těšíme se, kam pojedeme příští rok.

napsaly : L. Řezáčová, T. Pavlíková, M. Burešová

foto

 

Davča Zlámal měl narozeniny

Ve čtvrtek 19.5.nás čekalo překvapení. David měl narozeniny (desáté) a tak nám přinesl výborný dort s Bartem. Všem nám moc chutnal a tolik přání, kolik Davča od dětí dostal asi nikdy neměl. Ještě jednou gratulujeme a děkujeme za sladké překvapení.

foto

 

Návštěva knihovny

V pondělí 16.5. jsme se na druhý pokus (děti vám rády povypráví) vydali do knihovny. Tam nás čekala příjemná a usměvavá paní knihovnice Martina, která nám přiblížila život a tvorbu významného malíře a spisovatele Josefa Lady. Zhlédli jsme i ukázky několika nejznámějších pohádek tohoto spisovatele. Potom jsme si prošli knihovnu a někteří si půjčili knížky. Pár žáků si zavedlo první průkazku!!!

Bylo to příjemné zpestření výuky.

foto

 

Divadlo v Olomouci

V úterý 3.5.jsme se vydali do Moravského divadla v Olomouci na balet TARZAN. Odjezd od školy měl sice 30 minut zpoždění, ale my vše stihli a v 10.00 hodin jsme zasedli v krásném prostředí divadla a zhlédli představení. Některým se vystoupení líbilo, některým ne. Ale to už je úděl baletu. Přesto to byl hezký umělecký zážitek se spoustou barevných kostýmů, krásné hudby a úžasným hlavním představitelem (mně a děvčatům se moooc líbil).

Zde jsou postřehy dětí : bylo to super, záchody super, v bufetu jsem si koupila křupky, hezké kostýmy (hlavně tygra), jízda autobusem byla bezva, dobré posezení, v bufetu jsem si nakoupil, líbilo se mi, že tam hrály děti, byly tam čisté záchody, dobrá hudba, Tarzan se dobře houpal na laně, Tarzan byl nádhernej, líbila se mi gorila, krokodýl, papoušci a jak se Tarzan zamiloval, luxusní svítící WC ...... 

 

Den Země

Od školy jsme se vydali přes park na Kiosk. Tam jsme se rozdělili do 8 – mi družstev a splnili první úkol – skok z místa, a to celé družstvo za sebou. Tím jsme získali první body.

Po cestě jsme si četli informační desky stezky PRABÁBA a povídali si.Další zastávka byla na běh – štafeta a čas na svačinku. Potom jsme šli na Zelenou budku.

Tam jsme posbírali odpadky (v rukavicích) a udělali si frotáž kůry, kterou využijeme ve výtvarné výchově. I přes velkou zimu jsme si den užili.

foto

 

Návštěva autora Krysáků

Naši školu navštívil jeden z autorů Večerníčku Krysáci Cyril Podolský. Velmi poutavě nám povídal, jak se vyrábějí loutky, jak se s nimi pracuje a jak dlouho takový díl Večerníčku trvá (příprava - několik týdnů až měsíců). Seznámil nás i s novými postavičkami, které nás budou bavit až v příštím roce.

foto

 

Městské kolo Slavíčka

V městském kole pěvecké soutěže nás reprezentovala Markéta Látalová a získal pro naši školu 3. místo!!! Moc gratulujeme a děkujeme.

 

CO NÁS ČEKÁ V DUBNU A KVĚTNU :

  2.4. -  Městské kolo soutěže "Slavíček"

  6.4. -  Animační program (ve třídě) s autory „KRYSÁKŮ“                                         

13.4. -  Výchovný koncert ŠKOLA  Z MARSU (Městský klub) 

20.4. -  Den Země (v rámci výuky)                                        

 3.5.  - Moravské divadlo Olomouc  - TARZAN (balet), cesta hrazena SRPŠ        

 6.5.  - Vystoupení tanečního oboru ZUŠ  (Městský klub)

16.5. - Návštěva knihovny

19.5. - Třídní schůzky  (od 16.00 hod.)

22.5. - Cyklovýlet do ZOO Svatý Kopeček (od 8.00 hod.)

23.5. - Fotografování třídy

27.5. - Dětský den na školním hřišti (16.00 - 20.30 hod.)                              

 

Projektový den "Jaro"

Projektový den jsme začali vzájemným okukováním našich jarních oblečků, opravdu se bylo na co dívat. Celá třída přišla zeleně nebo žlutě oděná, krásný pohled.

Takový byl program dne:

Na dataprojektoru jsme si pustili prezentaci o Velikonocích, zvycích, podívali jsme se také na ukázky zdobení kraslic a pochody řechtačů. Připomněli jsme si masopust, pašijový týden. Děti spoustu věcí věděly a projekce se jim líbila.

Chvíli jsme se věnovali práci na připravených listech (Počítání se zajíčkem a Čeština s kraslicemi), ale vše jsme nestihli.

Další dvě hodiny jsme měli turnaj o „Velikonočního zajíčka“ ve vybíjemé s 3.B. Bylo připraveno 5 družstev a děti bojovaly do posledních sil.

V rámci prvouky jsme si vylisovali jarní květinu (každý svoji), kterou použijeme ve výtvarné výchově na jarní obrázek.

Poslední hodinu jsme věnovali dokončení velikonoční dekorace (zajíček nebo slepička) a stihli jsme vyrobit i přáníčko.

Den byl velmi náročný, ale vše jsme zvládli. Doufám, ža Vás velikonoční dekorace aspoň trochu potěšila.

foto

 

Školní kolo pěvecké soutěže

V úterý 22.3. proběhlo v kině školní kolo soutěže Slavíček. My jsme měli hned tři slavíčky : Lucku Řezáčovou, Markétku Látalovou a Marťu Gábora. Všichni byli moc šikovní, ale místa vítězů jsou jen 3 a konkurence byla veliká. Umístit se podařilo Markétě, která porotu zaujala natolik, že získala 1. místo!!!!

Gratulujeme nejen jí, ale i dalším dvěma zástupcům naší třídy. Zpívali krásně!

foto

 

VV a PČ

V rámci výtvarné a pracovní výchovy děti vyrábí velmi hezké obrázky a výrobky, jsou moc šikovné. Před Velikonocemi jsme si krásně nazdobili třídu. Podívejte se na fotky.

foto

 

Třídní kolo Slavíčka

V úterý 15.3. proběhlo v naší třídě třídní kolo pěvecké soutěže. Ve školním kole (v kině) nás bude reprezentovat Markéta Látalová, Lucie Řezáčová a Martin Gábor.

Budeme držet pěsti !!!

 

Bruslení

V pondělí 14.3. jsme již podruhé využili možnosti bruslení na zimním stadionu.Nejdřív jsme měli volnou zábavu a potom s námi pan učitel Kubíček zkoušel různé typy bruslení. Někteří se od minule velmi zlepšili (chodí s rodiči na veřejné bruslení), takže jsme si zabruslili všichni.

Moc děkujeme rodičům, kteří nám pomohli při odvozu bruslí, zavazování i při samotném bruslení. Díky panu Zacpálkovi, Látalovi, paní Janulíkové a Šafránkové.

foto

 

Velikonoční salon v DDM

Ve čtvrtek jsme si v DDM vyrobili krásnou velikonoční dekoraci. Vytvořili jsme zápich - vajíčko ozdobené mozaikou, které se dětem velmi povedlo.

foto

 

Exkurze do Olomouce

Ve čtvrtek 3.3. jsme se spolu s 3.B vydali na exkurzi do Olomouce. Naše první zastávka byla ve Vlastivědném muzeu, kde na nás čekala paní průvodkyně s animačním programem "Neobyčejný biotop". Nejdříve jsme si v kruhu povídali, co to vlastně biotop je a jaké známe. Potom jsme ve skupinkách poznávali (podle hmatu) věci v uzavřených krabicích a  zařadili je do biotopů. Pak jsme dostali barevné papírky a pomocí informací, které  na nich byly napsané jsme hledali daného živočicha. Toho jsme si ve skupinkách představili. Nakonec jsme si exponáty sami prošli a vyzkoušeli všechna tlačítka, přihrádky a šuplíky, které v muzeu byli. Program se nám moc líbil.

Další cesta vedla do Pevnosti poznání. Tam jsme přes hodinu strávili v dílně "Rozum v hrsti". Všechny atrakce, makety a fyzikální jevy jsme si mohli sami vyzkoušet. Nejvíce se nám líbil gyroskop, mozek a také maketa oka.

Celý den proběhl v pohodě, děti by potřebovaly určitě více času na prozkoumání všeho nového, takže rodiče mají určitě dobrý tip na výlet.

foto

 

CO NÁS ČEKÁ V BŘEZNU

24.3. - 28.3. - Velikonoční prázdniny

23.3. - Celoškolní projektový den zaměřený na jaro a Velikonoce

22.3. - Školní kolo pěvecké soutěže "Šternberský slavíček"

18.3. - Soutěž "matematický Klokan" - my máme CVRČKA (v rámci vyučování)

16.3. - Pásmo Motani - "Taje Thajska"

15.3. - Třídní kolo pěvecké soutěže "Šternberský slavíček"

14.3. - Bruslení (v rámci vyučování)

10.3  - Velikonoční salon v DDM

  3.3. - Návštěva Vlastivědného muzea a Pevnosti poznání v Olomouci

 

Neboj se promluvit

V rámci projektu zaměřeného na kyberšikanu nás navštívily žačky 9. ročníku a upozornily nás na nebezpečí, která nás mohou potkat při nesprávném používání facebooku a jiných internetových médií.

Myslím si, že tato aktivita byla i pro třeťáky poučná a určitě si budou při komunikaci přes počítač dávat větší pozor.

foto

 

Tonda Obal na cestách

Více informací a fotky najdete na hlavní stránce školy.

 

CO NÁS ČEKÁ V ÚNORU

15.2. - 19.2. - Jarní prázdniny

  8.2. - Tonda Obal na cestách - ekologický program (v rámci vyučování)

  5.2. - Školní ples

 

Děkuji, jménem celé naší školy, všem rodičům za dary nebo peněžní příspěvek na školní ples.

 

Školní kolo recitační soutěže

Ve třídě jsme měli třídní kolo recitační soutěže a z ní do školního kola postoupili Patrik Nikl, Anička Jakůbková a Tadeáš Ocelka. Ti nás reprezentovali 28.1.v kině, kde sice nezískali žádná ocenění, ale my jim za odvahu vystoupit před skoro 400 dětmi moc děkujeme.

více a foto na hlavní stránce školy

 

Plavecké závody

Letos poprvé se třeťáci účastnili plaveckých závodů v Uničově. Za naši třídu plavali Lucian Zacpálek, Roman Čtrvrtlík, Tereza Pavlíková a Markéta Látalová. Soutěžili ve stylu prsa a ve smíšené štafetě. Získali pro naši školu několik ocenění. Jsme na ně náležitě pyšní !!

více a foto na hlavní stránce školy

 

Ochutnávka v prvouce

V hodinách prvouky se učíme o vlastnostech látek, o skupenství a také o tom, jak vše poznáme. Nejvíce nám k tomu napomáhají smysly. My jsme si zkusili rozeznat kmín, majoránku, ocet... pomocí čichu a chuti, ale bez zraku (měli jsme zavázané oči). Něco jsme poznali hned pomocí čichu, něco jsme museli o ochutnat. Nakonec (za odvahu) jsme všichni dostali sladkou čokoládku (tu jsme poznali hned :) :)

foto

 

CO NÁS ČEKÁ V LEDNU

15.1. - Volný den pro žáky (zápis dětí do 1. tříd)

28.1. - Školní kolo recitační soutěže

28.1. - Předávání pololetního vysvědčení

29.1. - Pololetní prázdniny

 

Všem rodičům a dětem přeji krásné prožití Vánoc a do nového roku hromadu zdraví, štěstí a pohody a ať se Vám splní co nejvíce přání!!

Jana Vytřísalová

 

Generálka Štědrého dne

Poslední školní den jsme si udělali takovou malou generálku Vánoc. Pod stromečkem bylo spoustu dárků, které jsme si předali. Myslím, že všichni byli spokojeni. Já děkuji všem Ježíškům za dárky, které přinesl mně. Opravdu si toho moc vážím.

Před odchodem na prázdniny jsme si ještě zazpívali koledy a s vánoční náladou jsme se rozešli domů.

foto

 

Návštěva DDM

Během posledního školního týdne jsme navštívili domeček, kde máme možnost si každoročně vyrobit vánoční dekoraci. Letos jsme vyráběli krásnou hvězdu do oken. Dětem se velmi povedla.

foto

 

Jak jsme tvořili ve výtvarce

Před Vánocemi máme vždy hromadu práce. Nejen, že musíme vyzdobit třídu, ale také vytvořit dárky svým nejbližším. Doufám, že náš výrobek udělal radost pod stromečkem!

foto

 

Den otevřených dveří

V pátek 4.12. proběhl u nás ve škole již tradiční Den otevřených dveří. My jsme si ve třídě připravili DEN S KNÍŽKOU. Aby se nám lépe pracovalo, donesli jsme si k tomu spoustu dobrot (děkuji všem rodičům, babičkám, tetám..) a uvařili si čaj. Měli jsme dokonce i dětský punč!! Byl velmi dobrý. Také nás navštívilo několik hostů.

Jako první přišel s knížkami pan Mikolajek. Přečetl nám pár úryvků ze svých oblíbených knih a představil nám titul, který dokonce sám napsal! Dětem se čtení moc líbilo.

Poté přišel Matýsek s maminkou, kterého již druhým rokem naše škola podporuje sbíráním vršků. U nás ve třídě mu paní ředitelka předala vršky i malý dárek (má moc rád auta). Byl to velmi dojemný okamžik.

Potom jsme si povídali o našich oblíbených knížkách.

Odpoledne nás čekalo vypouštění balonků a hlavně vystoupení, na které jsme se těšili. Děkuji tímto všem, kteří nám pomohli s malováním na obličej i přípravou opravdu úžasných kostýmů. Děti vypadaly opravdu kouzelně. Vystoupení se nám povedlo a mělo velký úspěch (taky jsme velmi pohybově nadaná třída!!!)

Ještě jednou děkuji všem za pomoc.

foto

 

Bruslení

 Poslední listopadový den jsme se vydali na zimní stadion. Před školou nás čekali hodní rodiče, kteří nám odvezli batůžky. Pomohli nám také s přezouváním a utahováním bruslí (paní Šafránková a Pospíšilová). Někteří byli na ledě poprvé a díky tatínkům (pan Zacpálek a Zlámal), kteří s nimi měli trpělivost, se už ledu nebojí a naučili se i trošku bruslit. Všem přítomným rodičům děkuji.

foto

 

CO NÁS ČEKÁ V PROSINCI:

4.12. - Den otevřených dveří - dopoledne - DEN S KNÍŽKOU, 15.15. hod.- VYPOUŠTĚNÍ BALONKŮ, 16.00 hod.- VYSTOUPENÍ V TĚLOCVIČNĚ

8.12. - Vystoupení ABRAKA MUZIKY

15.12. - TŘÍDNÍ SCHŮZKY (od 16.00 hod.)

16.12. - VÁNOČNÍ SALON V DDM - během vyučování

17.12. - FILMOVÉ PŘEDSTAVENÍ v kině

18.12. - Předávání dárků ve třídě

21.-22.12.- VOLNÉ DNY PRO ŽÁKY

 

Všem rodičům a dětem děkuji za zakoupení vánoční hvězdy na podporu onkologicky nemocných dětí. Udělali jste v tento předvánoční čas velmi dobrý skutek.

 

Keramičtí šneci

Ve čtvrtek 5.11. jsme dokončili výrobu šneků z keramiky. Chyběla jim totiž důležitá část a to ulita. Tu jsme jim pořídili z kaštanů, které děti donesly. Dopadli krásně, viz foto.

 foto

 

CO NÁS ČEKÁ V LISTOPADU:

 PLAVÁNÍ : 13.11. pátek, 23.11.pondělí, 25.11.středa – odjezd v 7.50 ! V pondělí 9. 11. se neplave. Bude  se učit podle  pondělního rozvrhu.

 BRUSLENÍ : pondělí 30. 11. v 10,30 – 12,00 hod. Po návratu se jde domů !

 VOLNÝ DEN PRO ŽÁKY : 16. 11.

 Projekt Zdravé zuby : 18.11.- odloženo na 2. pololetí

 19. 11. čtvrtletní porada

 

 Podzimní projekt

V úterý před podzimními prázdninami jsme měli celý den zaměřený na podzim. Během vyučování jsme sbírali lístky, které jsme si lepili a za největší počet jsme mohli získat nějakou sladkou cenu. V rámci matematiky jsme si zahráli soutěž řad a plnili podzimní úkoly na pracovním listě. V českém jazyce jsme vytvářeli podzimní příběh a některým skupinám se opravdu velmi povedl! Na závěr jsme sečetli lístky, předali ceny a z keramické hlíny vytvořili šnečka, kterému ještě pořídíme ulitu z kaštanů.

Myslím si, že se dětem tento den líbil (doufám, že většině) a bez úkolů a s nadšením odcházely na prázdniny.

foto

 

Slavíci ve školní lavici

Naše kamarádka a spolužačka Markéta Látalová se v pátek 23.10. zúčastnila celostátní pěvecké soutěže Slavíci ve školní lavici. Konkurence byla veliká a tak se sice Markétce nepodařilo umístit, ale nám to nevadí,  pro nás je to ten nejlepší a nejšikovnější SLAVÍČEK v naší lavici. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci celé školy (díky i p. uč. Kaňákové a p.uč. Mikolecké).

foto

 

Okolí naší školy

V prvouce se učíme o naší obci. K ní samozřejmě patří i naše škola, jejíž okolí jsme se snažili zakreslit do předem připraveného plánku. Proto jsme si vyšli na procházku a sledovali, jak se ulice v okolí naší školy jmenují. Vše jsme si zapsali a v další hodině  dokončili.

foto

 

Plavecký výcvik

V letošním roce děti pokračují ve výuce plavání na plaveckém stadionu v Uničově. Máme 11 lekcí, tak doufám, že po ukončení budou  v naší třídě jen samí plavci.

foto

 

Běh podzimním parkem

V pátek 9.10. se v parku konal každoroční závod mezi školami Běh podzimním parkem. Z naší třídy nás reprezentovali Verča Hužvová, Barča Janulíková a Romča Čtvrtlík. Verča a Romča se umístili v první desítce a zlato nám vyhrála Barča!  Děkujeme a gratulujeme všem třem závodníkům.

foto

 

Zavařujeme ve VV

Na podzim chystáme zahrádku na zimu a zbytky úrody se snažíme nějak zpracovat. Z nás se v hodinách VV a PČ stali kuchaři a kuchařky a úrodu švestek, jablek a hrušek jsme zavařovali do velkých papírových sklenek.  Práce to byla obtížná, vždyť vytrhat z barevných papírů 7 a více druhů ovoce dá zabrat. Nakonec se nám vše podařilo a zavařeniny nám krásně zdobí třídu.

foto

 

Pomůcky do 3. třídy

pero Tornádo (ne gumovací)

užka č. 2,3 (nebo pentilka)

guma

krátké úzké pravítko (do pouzdra)

1 trojúhelník (s ryskou)

úzký zvýrazňovač

tempery

vodovky

pastelky (v pouzdře)

štětec kulatý malý. velký, plochý

kelímek (pevný, stabilní)

igelitový ubrus

nůžky ( ne špičaté)

lepidlo tuhé (tyčinka)

hadřík

převlečení do VV a PČ

cvičební úbor (+ plavání)

prostírání na svačinu

papírové kapesníky

ručník

kapsář na VV

 

CO NÁS ČEKÁ V ŘÍJNU:

1.10. - TŘÍDNÍ SCHŮZKY - společné od 16.30 hodin

28.10 - 30.10. - PODZIMNÍ PRÁZDNINY

Sbírka dek, hraček, granulí... do Olomouckého útulku pro psy a kočky

Začíná sběr papíru a vršků

 

Vyhodnocení atletického čtyřboje

V úterý po státním svátku,proběhlo v tělocvičně vyhodnocení čtyřboje.I když se žáci naší třídy moc snažili (chválím) děti z béčka nás téměř ve všech kategoriiích porazily. Ale přece jen se našla jedna skvělá sportovkyně BÁRA JANULÍKOVÁ a získala pro nás 1. místo v kategorii dívek 3. ročníků. Moc gratulujeme!!!

foto

 

Čtenářské dílny

Od září tohoto školního roku je naše třída zapojena do projektu ( Výzva 56), který mimo jiné, chce děti přivést ke čtení. Jednou z možností je aplikace čtenářských dílen do vyučování (v hodinách čtení). Naše první dílna se uskuteční v úterý 29.9. a děti si mají přinést libovolnou knížku, která se jim líbí nebo ji mají doma rozečtenou. Tak uvidíme, jak se nám školní čtení bude líbit.

Zpráva z 29.9.- zvládli jsme to, četli jsme asi 12 minut. Po prázdninách jsme byli trošku upovídání, tak snad to příště bude trošku lepší a vydržíme číst (v klidu) delší dobu. :):) Pro děti bylo asi nejlepší, že si mohly po celou dobu číst na svém vybraném místě a v poloze, která jim vyhovuje. Z domu si někteří donesli polštářky, aby měli ještě větší pohodlí. Podívejte se na fotky, pohoda z nich úplně vyzařuje.

foto

 

Bezpečnost dopravy v PRVOUCE

V hodinách Prvouky opakujeme a povídáme si o bezpečnosti v dopravě. V rámci vyučování jsme si zahráli na dopravní prostředky, které by měly správně jezdit, vyhýbat se a hlavně reagovat na světla semaforu. Při této aktivitě nedošlo k žádné bouračce, zranění a srážce, takže z nás budou opravdu dobří řidiči!!

foto

 

Atletický čtyřboj

Ve středu 23.9. se na hřišti a dvoře naší školy konal pravidelný atletický čtyřboj žáků 1. stupně. Naše třída šla bojovat s opravdu dobrou náladou, protože jsme se ve třídě notně posilnili výborným dortem, který nám donesl Romča Čtvrtlík. Tímto moc děkujeme rodičům Čtvrtlíkovým :) Na hřišti nás čekala nejprve padesátka (běh na 50 m) a potom jsme šli skákat do písku. Následovala pauza na svačinku a pokračovali jsme v hodu raketkou a běhu na 300 m. Měli jsme (mezi závody) čas i na hry, tak jsme hráli mrkanou a šeptanou. Uvidíme, jak jsme dopadli, vyhlášení výsledků bude v tělocvičně 29.9.

foto

 

Naše první dny

V úterý 1. září jsme se společně přivítali na školním hřišti a poté se přesunuli do třídy. Tam jsme se společně představili a děti dostaly čtyřlístek pro štěstí (doufám, že ho opravdu přinese). Měli jsme první úkoly (ty jsme doma ve většině případů přetlumočili úplně jinak, ale to nevadí, asi ještě máme prázdninový režim...) a šli domů.

Druhý den nás čekalo 5 vyučovacích hodin, které jsme zvládli, ale s vypětím všech sil. Byli jsme unaveni, ospalí, moc se nám nechtělo. Udělali jsme společně pár úkolů, rozdali lístečky pro rodiče a měli jsme návštěvu. Pan Látal, který je členem kroužku šermu nám přišel ukázat, jak vypadá výbava k tomuto sportu a nabídl nám možnost tento oddíl navštěvovat. Tak uvidíme, jestli se u nás ve třídě najde nějaký zájemce.

foto

 

Vážení rodiče, milé děti, vítám Vás v novém školním roce, v nové třídě a s novou p. učitelkou. Doufám, že spolu strávíme pohodové tři roky plné zážitků, legrace a taky samozřejmě učení. Přeji nám všem pevné nervy (doma hlavně rodičům) a spoustu úspěchů v učení.

Hurá do 3.ročníku!!!

Jana Vytřísalová

 

 

 

 

 

 

2014 / 2015

I doma si můžeme procvičovat učivo: 
www.rysava.websnadno.cz
www.skodahrou.cz
www.onlinecviceni.cz
www.diktaty.cz
www.proskoly.cz (přihlašovací údaje jste dostali)

 

POZOR !

Spec.symbol pro platbu na účet:

Výlet:        10201

Pomůcky:  20201

 

Květen

Netradiční olympiáda

Dnes byl projektový den. Byly tam různé hry. Den se konal ve středu 27.5. Byli jsme Mimoni, měli jsme žluté triko, šedé nebo zelené i modré oko. Kalhoty jsme měli modré. Každý měl dvě disciplíny. Měla jsem fix na terč a skok v pytli. Bylo to super. (Kika)

Projektový den se mi dnes moc líbil. Vyhrál jsem druhé místo "fix na terč". Dostal jsem medajli z perníku. Moc se mi líbil celý den. (Maty)

Na projektovém dni jsme si měli zúčastnit dvou disciplín. Já jsem se účastnila golfu a tahání vršků. moc mě to bavilo. V golfu jsme byli rozděleni na 2 družstva, jedno přestřelovalo švédskou bednu a druhé střílelo na terč. Měli jsme dva pokusy. Tahání vršků jsme měli na čas, měli jsme přetáhnout 3 vršky. Běžela jsem tak rychle, že mě na fotce není ani poznat. Sice jsem nevyhrála, ale nejdůležitější je zúčastnit se. (Anička)

foto

 

Druhou květnovou neděli maminky slavily svátek. Připravili jsme pro ně keramické srdíčko. Nejdříve jsme z hlíny udělali srdíčko, potom jsme ho naglazurovali a nakonec jsme přilepili mašličku. foto

 

Další akcí projektu "Zvyšování kvality ve vzdělávání" bylo poznávání zvířat v ZOO. foto

 

Včera jsme byli na výletě v ZOO na Kopečku. O některých zvířatech jsme se dozvěděli zajímavé věci. Byli jsme u krmení velbloudů. Klidně si polehávali, jakmile jim byl nasypán šrot, tak se rychle zvedli a rozběhli se ke žlabu. Dozvěděla jsem se, že velbloudi dokážou bez problémů kopat na všechny strany, což krávy ani koně neumí. Když se nazlobí, anebo když se cítí v ohrožení, plivají dobře mířené sliny, které nejdou vyprat. Zajímali mě i plameňáci, kteří filtrují přes zobák potravu, kterou jsou schopni přeměnit v růžové barvivo. Takových zajímavostí tam bylo více. Viděli jsme tygry, žirafy, lemury, medvědy, žraloky, lvy, hrochy a jiná zvířata. Počasí bylo pěkné, jen chvíli pršelo. Potom jsme jeli autobusem zpět ke škole. Výlet se vydařil. Mě se moc líbil. (Anička)

 

Ve čtvrtek jsme se třídou navštívili ZOO na Kopečku. Viděli jsme tam spoustu krásných zvířátek , mnoho jsme se o nich dozvěděli od naší průvodkyně. Zaujal mě příběh o surikatce Ríšovi, o kterého se od malička starala paní ošetřovatelka. Přál jsem si vidět medvěda malajského, ale v zoo už mají jen jednu starou samici a ta pospávala ve svém úkrytu, byly vidět pouze její tlapy. Koupil jsem si alespoň minci s medvědem. Výlet se mi moc líbil. (Patrik)

 

Zvířata z celého světa
Dne 14.5. jsme byli na Sv. Kopečku v ZOO. Líbilo se mi povídání o surikatě Ríšovi. Viděli jsme třeba lva, velbloudy a pávy. Bylo to pěkné dopoledne. (Sam)

 

Byli jsme v ZOO a tam nám paní ukázala zvířata a řekla nám, kde žijí a co jí. Nejvíce se mi líbil např. gepard, jaguár, hroch, žirafa. (Táda)

Duben

Poslední dubnový den jsme vyrazili do parku, kde pro nás deváťáci připravili různé úkoly ke Dni Země. Poznávali jsme přírodniny, zvířata a jejich stopy, ovoce a zeleninu, luštili jsme křížovky,skládali puzzle. Také jsme sportovali - kopali jsme na branku, házeli na cíl, skákali přes švihadlo a v pytli. Den jsme si užili a děkujeme deváťákům za připravené úkoly :-). foto

 

 

 

První pomoc, to je další seminář projektu "Zvyšování kvality ve vzdělávání", kterého jsme se zúčastnili. Povídali jsme si o tom, co dělat, když jsme účastníky nehody, když se někdo zraní apod. Ukázali jsme si, jak se dělá masáž srdce a někteří z nás si to také vyzkoušeli. foto

V rámci projektu "Zvyšování kvality ve vzdělávání" jsme se zúčastnili semináře nazvané "Matematika hravě". Semináře vedl Mgr. Jiří Hátle z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. A jak to viděly děti? foto

Nejvíc mě bavily pěnové puzzle a ještě dřevěné vajíčko. (Filip)
Ve škole se mi líbila druhá hodina, ve které nám pan Jiří připravil zábavné hlavolamy. Byly zajímavé, ale pro mě těžké. Také se mi líbila hra Duch. (Patrik)

Ve třídě nás navštívil pan Hátle z fakulty. Nejvíc se mi líbila logická úloha o převozníkovi, koze, hlávce zelí a vlkovi. Také se mi líbil dřevěný hlavolam.Tento den se mi moc líbil.

Přišel k nám do třídy pan Jiří, dával nám různé hádanky, úkoly a hlavolamy. Nejlepší hlavolam byl ježek v kleci, pucle, z kterého se dá poskládat kostka a ještě had, ze kterého se dá poskládat kostka. (Bára)

Matematika hravě mě bavila. Lámal jsem si hlavu z hlavolamů a slovních úloh. Nejvíc jsem měl problém se džbánama. Čtvrtek se mi líbil. (Kuba)

Ve čtvrtek 16.4. jsme měli hravou matematiku. Líbily se mi kovové hlavolamy, tangramy a vejce, ze kterého se skládali ptáčci. Řešili jsme slovní úlohy. Matematika mě baví, proto se mi to líbilo. (Sam)

Ve čtvrtek byl u nás ve škole pán, který pro nás připravil zábavné matematické úlohy a hlavolamy. Moc se mi to líbilo. Nejvíc se mi líbily hlavolamy. (Anička)

Matematika hravě se mi moc líbila, byla to zábava, ale už mě pak nebavily ty těžké úlohy. Byla to paráda, nikdy na to nezapomenu. (Verča)

Přijek k nám učitel, který nám dával slovní úlohy a hlavolamy. Moc se mi to líbilo. Doufám, že ještě někdy zase přijede. (Valča)

Pan Jiří Hátle si pro nás nachystal různé hry, hlavolamy a hádanky. Moc se mi to líbilo, nejvíc se mi líbil ježek v kleci a taky puzzle. (Marétka B.)

Matematika hravě se mi líbila, nejvíc se mi líbily slovní úlohy. Dále mě zaujala také posloupnost. Pan Jiří Hátle to měl moc pěkné. (Marťa K.)

Dnes k nám přišel do třídy pan Hátle. Dělali jsme spolu slovní úlohy. Také jsme si lámali hlavy s hlavolamy. Byl to krásný den. (Terezka)

 

Březen

24.3. jsme byli v DDM, kde jsme si vyrobili velikonoční kornout. Měli jsme vše přichystané na stolech, tak jsme se podle instrukcí pustili do práce. Všichni jsme to zvládli bez problémů. foto

17.března v kině proběhlo školní kolo pěvecké soutěže "Slavíček". Za naši třídu vystupovali Markétka Látalová, Paťa Nikl a Anička Jakůbková. Markétka v kategorii 2.-3.tříd získala 1. místo. foto

V rámci pracovních činností jsme vyráběli MORANU. Nejdříve si každý vyrobil svou malou (z látky) a potom jsme společně vyrobili jednu velkou chlebovou. V pátek 20.3. jsme šli MORANU vhodit do potoka - rozloučili jsme se se zimou a přivítali jsme jaro. foto

 

Naše škola je zapojena do projektu "Ovoce do škol". V rámci tohoto projektu jsme dostali na ochutnání exotické ovoce, např. mango, granátové jablko, limetku,avokádo aj. foto

 

V lednu proběhlo školní kolo recitační soutěže. Naši třídu reprezentovali Anička Jakůbková, Kristýnka Šafránková a Tadeášek Ocelka. Táda a Anička postoupili do dalšího kola. Mezi jednotlivými kategoriemi vystoupili žáci kroužku aerobik, mezi nimi i Kristýnka a Markétka nám zpestřila den svým zpěvem. foto

Prosinec

V prosinci jsme vystupovali na Dni otevřených dveří - tančili jsme čertovskou polku (více zde). Byli jsme navštívit pacienty na geriatrii (více zde). Ve školní družině a ve třídě jsme vyrobili několik vánočních dárečků - srdíčko, andílky, přáníčka. foto
Poslední den jsme si s kamarády rozdali dárky, zahráli si hry a také jsme tančili. foto

V měsících říjnu a listopadu jsme se zapojili do charitativních akcí

Přispěli jsme na útulek granulemi, dekami a pamlsky pro pejsky a kočičky.
Odevzdali jsme 285kg starého papíru
- výtěžek ze sběru bude předám postiženým dětem.
Výtěžek ze zakoupené vánoční hvězdy je věnován dětskému hemato-onkologickému oddělení FN v Olomouci. Naše třída zakoupila vánoční hvězdy za 1 700,-Kč.
Zapojili jsme se do akce Větrníkový den, který má upozornit na nemocné cystickou fibrózou.

Pečení perníků

 

Vánoce se blíží a k tomu patří perníčky. V úterý 25.11. jsme se pustili s paní učitelkou, paní vychovatelkou a za pomoci některých maminek do předvánočního pečení. Každý si vyválel těsto, vykrojil velkého mikuláše, anděla, čerta nebo zvoneček, pak jsme vykrajovali různé vánoční tvary. Perníčky jsme provoněli celou školu. O týden později jsme se pustili do zdobení. Práce nám šla pěkně od ruky a naše perníčky vypadají opravdu pěkně. FOTO

 

CO NÁS  ČEKÁ  V  PROSINCI

 

3.12. bruslení  (brusle, rukavice, čepice) FOTO

12.12. Den otevřených dveří - vystupujeme jako čerti - děti by měly mít rohy, ocas, oblečení (kožich nebo jen tmavou teplákovou soupravu)

4.12.    třídní schůzky     od 16hod.

16.12.  vystoupení na geriatrii, vánoční dílny

18.12. pohádka "Tři bratři" - kino ( 35,-Kč )

 

19.12. Vánoce ve třídě ( dárečky-losujeme, cukroví, ... )

 

 

 

 

Děkuji všem, kdo přispěl granulemi, dekami apod. pejskům a kočičkám v útulku.FOTO

HASIČI

V pondělí 3.11. k nám přišli hasiči Zdeněk a Tonda. Dozvěděli jsme se, co vše hasiči dělají. Vyzkoušeli jsme si  telefonování - přivolání pomoci. Ukázali jsme si, co bychom měli dělat, kdyby ve škole nebo doma hořelo, jak uhasit hořícího člověka. Za správné odpovědi jsme dostali odměny (bonbón, rozvrh, nálepky apod.). Na jaře zase my půjdeme navštívit hasiče.FOTO

 

 

HALLOWEEN FOTO

V pátek jsme byli na gymnáziu. Byl tam pro nás nachystaný halloweenský program. Byly tam různé soutěže. Hry byly zajímavé: házeli jsme kaštanama do krabice, hráli jsme bowling a viděli jsme, jak čerti řezali holce ruku. Hráli jsme ještě pexeso a různé hry. Moc se mi to líbilo. Nejvíc se mi líbilo, jak čerti řezali holce ruku.    (Kuba)

 

V pátek jsme byli s celou naší třídou na gymnáziu na Halloweenu. Byl to den plný her, které se mi líbily. Jen se mi nelíbila jedna hrozivá scénka. (Patrik)

 

V pátek jsme byli na gymnáziu a soutěžili jsme. Nejvíce se mi líbil pokus s bílou vatou, která představovala lidskou duši. Také se mi líbila hra s balancovníkem. Zaujal mě také bowling. (Táďa)

 

V pátek jsme šli s celou naší třídou na strašidelnou párty. Viděli jsme tam spoustu strašidel, duchů. Dokonce tam bylo i peklo. Luštili jsme křížovku a byli jsme na představení. Moc se mi tam líbilo. (Terezka)

 

V pátek jsme slavili Halloween. Šli jsme na gymnázium. Tam jsme se převlékli do kostýmů. Pak jsme soutěžili a přitom jsme zažili spoustu legrace. (Anička)

 

Nejvíc se mi líbilo jak jsem s holkama hrála pexeso.Pak jsme vařili lektvar. Poznávali jsme kosti, luštili jsme křížovku. Líbilo se mi všechno. (Markétka)

 

V pátek jsme byli na Halloweenu. Líbily se mi kuželky a jeskyně, ale bál jsem se pekla. Bylo to zajímavé. Na konci nás čekala sladká odměna. (Samik)

 

V pátek jsme měli se školou soutěže k Halloweenu. Nejvíc se mi líbila soutěž, kde se vyslovovala slova např. učitel, škola, kuchař a my jsme měli plácnout lepačkou na obrázek. (Domča)

 

PRÁCE S PSYCHOLOŽKOU LENKOU

V tomto měsíci nás již několikrát navštívila školní psycholožka Lenka. Hráli jsme s ní různé hry na jména, cvičili jsme, kreslili a vyrobili jsme si třídní míček. Hry jsou zaměřené na stmelení kolektivu a vzájemné toleranci. FOTO

 

BĚH PODZIMNÍM PARKEM

V běhu podzimním parkem školu reprezentovala 4 děvčata z naší třídy: Anička, Barunka, Kristýnka a Verunka. Děvčata bojovala ze všech sil. Barunka doběhla jako první, na třetím místě skončila Anička. Kristýnka a Verunka skončily na 5. a 6. místě. Všem děvčatům blahopřejeme k pěknému výkonu.FOTO

 

VÝSLEDKY ATLETICKÉHO ČTYŘBOJE

Ve středu 1.10. jsme se dozvěděli výsledky z pondělního sportovního dne. Děvčata získala mezi druháky 2 místa, 1.místo Barunka, 2. místo Anička. Z chlapců získal 3. místo Romik. Vyhráli ale všichni, protože závodili ze všech sil a nikdo to nevzdal :-) FOTO

SBĚR

do 16. 10. bude sběr papíru - sponzorství postiženého dítětě. Domluvili jsme se, že každý žák donese 10 kg. Balíčky nechávejte v šatně, označte jménem. Potom budeme vybírat papír průběžně. Děkuji za spolupráci :-)

Kroužek golfu - výukový program Snag Golf, výuka bude v pondělí 12.45 - 13.30

SPORTOVNÍ DEN

29.9. jsme měli sportovní den - atletický čtyřboj: skákali jsme do písku, běhali 50m, házeli jsme raketkou a na závěr jsme běželi 2x kolem hřiště. I když závěrečný běh byl náročný, všichni jsme doběhli do cíle. Sportovní den se vydařil, všichni jsme zvládli všechny 4 disciplíny a k tomu nám svítilo sluníčko. Prostě prima den. FOTO

Z třídních schůzek:

- omlouvání nepřítomnosti

- třídní důvěrník, příspěvek SRPŠ - 350,-

- mléko, sběr,

- další tř. schůzky: 21.10.2014,  4.12.2014, 14.5.2015

- Den otevřených dveří  12.12.2014

- čtení - projekty, čtení knížek

Chování dětí v kolektivu

 

Dny evropského dědictví

V úterý 9.9. jsme byli na hradě - Dny evropského dědictví. Nejdříve jsme si prohlédli papírové modely, potom jsme šli na prohlídku hradu, kde jsme si povídáli o technice na hradě. Vytvořili jsme si vizitky, dozvěděli jsme se, jak se na hradě umývali, podívali jsme se na hradní záchod. Nakonec jsme si vyrobili telefon - potřebovali jsme jen 2 kelímky a provázek. Asi bychom se toho dozvěděli více, ale už jsme se museli vrátit do školy. Tak snad někdy příště. FOTO

 

 

Kino ŠD 26.9. "Šmoulové 2"  - 30,- Kč

 

CO BUDU POTŘEBOVAT DO 2.TŘÍDY

dlouhé pravítko (20 cm)

 

pastelky

 

 • 1x folie malá A5, 1x velká A4

 

 • plastelína (v krabičce z umělé hmoty, např. od Ramy)

 

 • hadřík

 

 • nůžky

 

 • noviny na lavici

 

 

 

 • kelímek na vodu (např. od Ramy)

   

  • obaly na sešity a učebnice
  • zástěra do prac. vyučování a výtvarné výchovy
  • cvičební úbor (do tělocvičny, ven)
  • papírová kapesníčky
  • ručník
  • sirup


  máme ve škole

 

 

 • vodové barvy

 

 • temperové barvy

 

 • štětec plochý č.10, štětec kulatý č. 6,8

 

 • voskové pastelky

 

 • lepidlo

 

 • tuž

 

 • pastely (umělecké křídy suché)

 

 

 

Do školní družiny si přinesu: papírové kapesníčky
sirup
převlečení na ven

Donést vyplněnou docházku do školní družiny.

Zvonek ŠD:

PO - PÁ ráno   5.45 - 7.40    č.2

odpoledne:

PO   12.35 - 15.30  -   č.5                                                                        PO - PÁ   od 15.30 zvoňte na č.2

ÚT   12.35 - 15.30   -  č.5

ST, ČT, PÁ   12.00 - 12.35  -   č.3,         12.35 - 15.30  -  č.5

 

 

1.A 2013 / 2014

 

Škola čar a kouzel

Čtvrtek a pátek jsme prožili s Harrym Potterem. Spali jsme ve třídě ve spacáku. Soutěžili jsme, ve tmě jsme chodili po škole a báli jsme se. Měli jsme hezký večer. Na hradě se nám moc líbilo, bylo tam jezírko s rybama. (Maty)

Byli jsme na hradě. Dělali jsme úkoly - házeli jsme balónem do klobouku, stříleli jsme z luku, hledali jsme diamanty. Chodili jsme po hradě. (Martin)

Soutěžili jsme, pak jsme šli do hradu. Povídali jsme si o rytířovi, pak jsme si povídali jak se oblékali ženy. Prohlédli jsme si kostel na hradě (kaple), povídali jsme si o obrazech. (Pája)

Líbila se mi stezka odvahy, jak jsme vařili muffiny a míchání vosku. Ještě se mi líbilo, jak jsme s holkama ponocovaly a taky se mi líbilo, jak jsme s Domčou tančili. (Kika)

Na hradě jsme hráli hry. Stříleli jsme z luku, stavěli jsme kostky a hledali diamanty v písku. Moc mě bavilo házet míče do klobouku. Také jsme si prohlédli hrad. Byl to krásný den. (Terezka)

Ve čtvrtek jsme spali ve škole a měli jsme naplánovaný program. V pátek ráno jsme šli na hrad. Byl tam čaroděj a kouzelníci. Byli jsme v pokoji s pokladem a náš tým Silní hadi otevřel největší kouzelnou truhlu. Potom jsme se vrátili do školy na oběd. Po obědě jsme šli do kina. Noc ve škole a na hradě se mi moc líbila a chtěl bych si to zopakovat. (Sergej)

 

Maminky měly svátek

Pro maminky jsme si připravili krátké vystoupení.Začali jsme pohádkou O veliké řepě, zazpívali jsme písničky, při kterých jsme si i zacvičili. Markétka zazpívala a Samik zahrál několik skladeb na klávesy. Nechyběl ani aerobik, který s děvčaty nacvičila p.vychovatelka Danuška. Na závěr jsme přednesli básničky o mamince a zazpívalli písničku Naše máma. Maminky dostaly kytičku a dárečky, které jsme vyrobili s pomocí paní učitelky a paní vychovatelky. foto

 

Den Země

 

Den Země jsme oslavili v parku, kde si pro nás deváťáci připravili stanoviště s úkoly - třídili jsme odpadky, potkali jsme Karkulku a vlka, přenášeli jsme vodu, poznávali zvířata a rostliny, také jsme sportovali. foto

 

Hodnocení dětí: Mě se líbilo hrabání ve slizech. Nejvíc se mi líbila hra o Červené Karkulce. Líbil se mi ten sliz a Karkulka a ještě se mi líbilo třídění odpadu. Moc se mi líbilo nosit vajíčko na lžíci, počasí nám vyšlo, nepršelo. Líbila se mi Karkulka, nelíbil se mi sliz. Bavilo mě třídit odpad a překážková dráha.

 

Velikonoční salon   foto

Blíží se Velikonoce a tak jsme využili nabídky DDM, kde jsme si vyrobili velikonoční ozdobu z květináče - kohoutka. Všem se práce dařila a moc se nám to líbilo.

Pyžamový den

1. dubna jsme se učili v pyžamu. Nejvíce jsme se těšili na tělocvik, ještě nikdy jsme necvičili v pyžamu -tančili jsme, relaxovali. Ve třídě jsme řešili různé aprílové kvízy - popletená jména, popletená písmena, četli jsme slova, která mají číslo (např. bra3, tě100viny, o5, me2dice) nebo jsme hráli na ozvěnu (např. Mlsáte sladkosti? - kosti, Kdo si sedl na pařízek? - řízek). Třetí hodinu jsme se všichni z 1.st. sešli v tělocvičně, ukázali jsme se všichni v našich pyžamech, zatančili jsme si a také jsme si všichni při ukolébavce odpočinuli.  foto

Slavíček

 

V březnu jsme si ve třídě udělali pěveckou soutěž a vybírali jsme zpěváky do školního kola. Ve školním kole naši třídu zastupovali 3 chlapci a 2 děvčata - Samik Krpec, Patriček Nikl, Tadeášek Ocelka, Markétka Látalová a Anička Jakůbková. Patriček v I. kategorii skončil na 2. místě a Markétka na 3. místě. Oba postoupili do městského kola, kde Markétka v konkurenci malých zpěváků získala 2. místo. Všem malým zpěvákům blahopřejeme.    foto

 

Bruslení

V únoru jsme byli dvakrát bruslit. Někteří stáli na bruslích poprvé, ale i ti nakonec bruslili sami bez pomoci.. Vyzkoušeli jsme si holubičku, jízdu ve dřepu, slalom - zjistili jsme, jak to mají sportovci těžké.   foto

 

Skupinová práce

V prvouce jsme si povídali o člověku - stavba těla, zdravá výživa, čistota. Ve výtvarné výchově jsme se rozdělili do skupin a postavy jsme malovali, popisovali, stříhali a llepili zdravé a nezdravé potraviny.   foto

 

Olympiáda

I my jsme žili olympiádou - malovali jsme zimní sporty, sledovali jsme úspěchy našich sportovců a vše jsme dávali na nástěnku. Občas jsme i fandili. foto

 

Sběr papíru

Prosíme rodiče, aby papír do sběru nosili pouze tříděný (ne igelity ani kartony!), balený do balíčků (asi 5 kg), pevně svázaný provázkem (ne lepící páskou!) a vůbec ne v krabicích!!!! Děkujeme za pochopení

 

Připomínka: Nezapomeňte zaplatit ŠD na druhé pololetí (kdo dosud nezaplatil)

 

Animační program v Expozici času    foto

V lednu jsme byli v Expozici času, kde jsme vytvořili boha slunce, navrhli jsme budíky a nakonec jsme kreslili "stáří". Pracovali jsem v různých skupinách, vyzkoušeli jsme si různé výtvarné techniky. Moc se nám to líbilo a už se těšíme na další akci.

 

Pracovní prosinec        foto ŠD

Blíží se Vánoce a my jsme se ve školní družině i ve vyučování pustili do příprav. V družině jsme vyráběli Mikuláše, stromečky, vánoční ozdoby (na jarmark). Ve třídě jsme si udělali vánoční dílny a s pomocí paní učitelky a paní vychovatelky jsme si vyrobili svíčku, obrázek, stojánek na ubrousek a přáníčko.

 

Zdobení perníčků foto

V pracovních činnostech jsme si nazdobili perníčky a paní učitelka nám pomohla udělat zvonečky.

 

Vánoce

V pátek 20.12. budeme mít ve třídě malé posezení u stromečku. Vylosovali jsme si každý jednoho kamaráda, kterému připravíme malý dáreček.
Děkuji rodičům za pomoc a spolupráci. Pokud někdo ví (z nějakého důvodu), že si s kamarády dárek dávat nebude, dejte vědět.

 

Jak se starat o zuby    foto

 

Poděkování

Děkuji všem rodičům za finanční příspěvek na školní ples, i těm, kdo již dali nebo ještě dají dar do tomboly. Také bych chtěla poděkovat za zakoupení vánoční hvězdy (výtěžek pomůže malým pacientům na Hemato-onkologickém oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci).

 

 

Hurá, dostali jsme Slabikář foto

V pondělí 25.11. jsme měli takovou malou party. Pozvali jsme do školy rodiče, aby s námi oslavili předávání Slabikářů. Na každé písmenko z Živé abecedy umíme několik básniček a písničku - to jsme rodičům předvedli. Také jsme si zatancovali. Miša za nás všechny přečetla paní ředitelce ze Slabikáře a potom jsme od paní ředitelky všichni naši první knihu "Slabikář" dostali. Pan zástupce dal každému klíček ke Slabikáři. Všechny děti knihu dostaly, přesto na stole ještě jedna zůstala (úplně stejná) - to jsme od rodičů dostali dort Slabikář. Bouchli jsme šampaňské, dostali jsme džus. Na závěr naší party jsme dostali oplatek. Děkujeme všem rodičům, kteří nám zajistili občerstvení Smile . Teď už se těšíme na další písmenka.

 

Jak jsme pekli perníky foto

V úterý 19.11. jsme provoněli celou školu. V malé školní kuchyňce se nás sešlo opravdu hodně. Paní vychovatelka Danuška a maminky, babičky připravily těsto na perníky. My jsme za dozoru maminek válelli, vykrajovaly, uždibovali. Některé maminky hlídaly trouby, aby se nám nic nepřipálilo. Během pečení nechyběla ani ochutnávka, zda jsme to dobře upekli. Kromě perníčků jsme se občerstvili i nakrájenými jablky a na závěr jsme všichni dostali od Terezčiné maminky sladkou odměnu. Už se těšíme, až si perníčky nazdobíme.

 

Portál "Pro školy" (www.proskoly.cz )

Tento portál je pomocníkem pro žáky i jejich rodiče. Obsahuje testy rozumových schopností (logika, paměť, prostorová představivost, vnímání, koncentrace). Pravidelné opakování testů napomáhá k rozvoji a prohlubování rozumových schopností. Můžete tyto testy využít i doma. Děti mají přístupové údaje u sebe.

 

Naše práce k podzimu

V říjnu jsme ve výtvarné výchově tvořili podzimní zavařeniny, modelovali jsme, dlabali jsme dýně, které zdobily schodiště u vchodu. I ve školní družině jsme vyráběli spoustu zajímavých věcí.

Drakiáda

V úterý jsme prožili pěkné odpoledne. Počasí nám přálo, tak jsme mohli jít pouštět draky. více

 

Vyhodnocení atletického čtyřboje

V pondělí 30.9. jsme dokončili poslední disciplínu atletického čtyřboje - skok. foto
V úterý proběhlo v tělocvičně vyhodnocení. V naší třídě máme mnoho výborných sportovců, spíše sportovkyň. Z děvčat na 1. místě byla Markétka Látalová, 2. místo obsadila Anička Jakůbková (děvčata z naší třidy obsadila také 4.- 9. místo). Z chlapců stál na stupni vítězů Románek Čtvrtlík, který skončil celkově druhý. Jsme šikulky :-)

Projektový den

V pátek 20.9. jsme měli projektový den - "Atletický čtyřboj". Ráno jsme se ve třídě rozdělili do skupinek. Skupinky pracovaly na společném obrázku, každý vybarvoval jeho část.
O půl desáté jsme šli sportovat. Běhali jsme 50m, házeli raketkou a běhali 300m ( 2 kolečka kolem hřiště). Ještě nám zbývá skok do písku, ale protože písek byl mokrý, tak budeme skákat někdy příště. Závody nás bavili, už se těšíme, až vše natrénujeme a budeme ještě lepší.
Potom jsme se vrátili do třídy a pokračovali jsme ve skupinové práci. Z kousků, které jsme vybarvovali, jsme sestavili ve skupinách podzimní obrázek. Byla to pro nás nová zkušenost a těšíme se na další skupinové práce
. foto

 

 

Začátek byl těžký, ale my jsme to zvládli. Pracujeme na interaktivní tabuli, píšeme, čteme, zpíváme, cvičíme, tvoříme.

Ve školní družině máme novou kuchyňku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vybíráme z fotogalerie 1.A velikonoční pečení
zřizovatel školy: Město Šternberk