Téměř jako cesta do ledového království

15.2.2019

Lipová alej coby sněhová galerie, to tady ještě nebylo! Kdejaký kolemjdoucí se zastavil, aby si tu parádu, co naši žáci v rámci výtvarky vytvořili, zvěčnil a možná i sdílel s ostatními.

Proč stále sedět v lavicích a kreslit na papír? To je přece poněkud fádní. Což takhle vyjít na vzduch a tvořit z toho, co nám zrovna příroda nadělila? Sníh. Čerstvě napadaný, prašný, bílý, sice studený, ale kouzelný sníh…

Můj návrh byl opětován radostným potleskem. Potleskem většiny, ne všech. Někdo by přece jen dal raději přednost teplu naší školy, útulné třídě před dlouhou alejí a ledovým sněhem.

Přesto se nakonec v létě lípou vonící alej  rázem jako mávnutím kouzelného proutku proměnila v jedinečnou sněhovou galerii ! Ta vznikala postupně pod tvořivýma rukama třídy 5.A, 7.A  a 9.B.

Při své procházce Masarykovou ulicí tak lidé mohli spatřit zajíce, mrože sedícího na lavičce, pumu lovící veverku, žonglujícího medvěda, střapatou čarodějnici, želvu, loď s kotvou a další originální  reliéfy.

Sněhoví sochaři nám všem dokázali, že ta naše mládež je stále dosti kreativní, i když si mnozí dnes již myslí opak. Dokonce ještě někteří po vyučování svou práci dokončovali, protože si své bělostné dílo na kůře stromu doslova zamilovali.

Mgr. Ludmila Vacová

Vybíráme z fotogalerie Tábor - den navíc