Úspěchy v krajské soutěži Evropa ve škole

20.4.2018

Dne 18.4.2018 proběhlo v DDM slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění za úspěchy žáků Olomouckého kraje ve výtvarné a literární soutěži Evropa ve škole. Tato soutěž má v naší republice tradici již více než padesát let.

Žáci naší školy Zš Dr.Hrubého dosáhli ve velké konkurenci ostatních škol  vynikajících výsledků.

V literární části obsadila 1. místo žákyně Nikola Parčová ze 6.B a postupuje do celostátního kola.Velmi dobře obstál i Roman Odstrčil ze 7.B, umístil se na 4. místě a odnesl si čestné uznání.

Ve výtvarné části soutěže jsme obdrželi celkem čtyři ocenění, z toho jedna postupuje taktéž z krajského kola do celostátního . Porotu zaujal soubor portrétů talentovaného žáka 7.B- Josefa Richtera, který obsadil 3.místo a bude naši školu reprezentovat v ústředním kole ve Vlašimi. Na předních příčkách výsledkové listiny se umístila také skvělá práce Elišky Husákové ze 7.A - získala čestné uznání za 4. místo ve 2. kategorii. Ve 3. kategorii skončila na 4.pozici výtvarná práce Elen Nesrstové z 8.A. A konečně na závěr je třeba jmenovat úspěch kolektivu třídy 6.B, který si za svou nadrozměrnou Knihu přání 6.B odnesl čestné uznání poroty. Žáci si knihu sami napsali, ilustrovali a také vyrobili.

Zvláštní ocenění a pochvala vyučujících patří velmi houževnatým malířkám - V.Částkové, I.Liškové ,N. Šimčíkové a T.Tilšarové ze 7.A, které do soutěže zaslaly velmi kvalitní a bohaté kolekce svých prací. Věřím, že na stupínku slávy se ocitnou v další výtvarné soutěži.

Všem oceněným, ale i zúčastněným blahopřejeme.

Ludmila Vacová

Evropa ve škole Evropa ve škole Evropa ve škole Evropa ve škole Evropa ve škole Evropa ve škole Evropa ve škole Evropa ve škole Evropa ve škole Evropa ve škole Evropa ve škole Evropa ve škole

• REDIZO 600 140 784
Vybíráme z fotogalerie Tábor - "Pohádková olympiáda" - den pátý