Školní rok 2010/2011

Smajlíci na Flóře

- účast školní country kapely Smajlíci v oblastním kole soutěže Brána konaného v Olomouci

foto

McDonald's Cup - okresní finále

- účast fotbalového výběru naší školy v kategorii B

- postup až do finále - zisk stříbrných medailí

- družstvo ve složení: Tomáš Mašek, Tomáš Záhora, Martin Šimek, Saša Bican, Erik Šemet, Matěj Šarnik, Honza Sedlář, David Plachý, Jirka Fencl, Dan Leitl a Vojta Fröhlich

foto

Plavecké závody

- závody mezi šternberskými základními školami 

- účast žáků 3. - 5. ročníků v kategoriích chlapci, děvčata a štafeta.

- výsledky:

3. ročníky - styl prsa na 25 metrů: 1. místo - Michaela Pachová (3.A), 2. místo - Anežka Čechová  (3.C), 1. místo- Pavel Skyva (3.A.)

4. ročníky - stylu prsa na 25 metrů: 2. místo- Vendula Rabenseifnerová (4.A), 1. místo - Matouš Jurča (4.B).

5. ročníky – styl kraul na 50 metrů: 3. místo - Klára Voráčová (5.A).

Ve smíšených štafetách se třeťáci umístili na 1. místě, čtvrťáci a páťáci nám vybojovali dvě 2. místa.

foto

Úspěch „Záškoláka“

- 1. místo v soutěži o nejlepší školní časopis za školní rok 2009/2010, kterou vyhlásila v červnu ZŠ a MŠ v Úsově

Pokus o rekord

- naše škola se zapojila do pokusu o světový rekord vytvoření největší galerie znaků měst a obcí ČR vyrobených z odpadových materiálů

- do soutěže se zapojilo 992 škol a bylo vyrobeno 1025 znaků, přičemž 454 jich bylo reálně vystaveno v Brně, mezi nimi i ten náš!

- rekord zaevidován do České databanky rekordů Agentury Dobrý den Pelhřimov

foto

Adélka ve Webové divočině

- úřast žákyně 5.B Adélky Špundové v celostátní soutěži Webowá diwočina (zvládnutí počítačové hry v rekordním čase)

- získala 1. místo, za odměnu pozvána do Zlína na Mezinárodní festival filmu pro děti a mládež

Hippies do škol

- netradiční výuka v 9. ročníku v hodinách dějepisu

foto

Výhra s Albatrosem

- účast Elišky Tiefenbachové, žákyně 1. třídy, v celorepublikové soutěži o Šmoulech vyhlášené nakladatelstvím Albatros

- Eliška se dostala mezi třicet výherců a získala velký  šmoulí domeček s postavičkami

Závod v orientačním běhu

- žáci 1. stupně závodili v družstvech v parku ve dvou kategoriích

- výsledky:

3.-5. ročník

1. místo- A. Čechová, S. Holčíková, M. Bořánek

2. místo- V. Slimaříková, P. Smrček, N. Široká

3. místo- K. Horáková, A. Kocian, S. Hudáková

 1.-2. ročník

1. místo- M. Voráčová, L. Pinďáková, Jiří Šlezar

2. místo- A.Werbik, J.Šrámková, M. Švub, Jan Šlezar

3. místo- J. Řebíček, E. Sýkorová, J. Klaban, S. Kovaříková

foto

Úspěšný počtář

- naše škola se zúčastnila testování, které realizovala společnost SCIO. Ocenění za jeden z nejlepších výsledků v Olomouckém kraji v testu matematiky pátých tříd základních škol získal Tomáš Ondrák, žák 5.B. K úspěchu blahopřejeme a děkujeme za pěknou reprezentaci školy.

Kuky - co bylo dál

- úspěch našich žáků v celorepublikové literárně výtvarné soutěži

- v jednotlivcích získal ocenění Adam Hlaváček z 5.B (2. místo v kategorii 6 – 11 let, vytvořil miniknížku o Kukym s vlastními ilustracemi)

- cenu za kolektivní práci si odnesly děti ze 4.B (se svým komiksem měřícím několik metrů obsadili krásné 3. místo)

foto

Vybíráme z fotogalerie Project English
zřizovatel školy: Město Šternberk