Vernisáž výtvarných prací - Talentovaní

24.5.2019

 

Po schodoch, po schodoch  poznávám poschodia – tak zní část refrénu již hodně starého hitu Richarda Müllera. Na našich školních schodech a v přilehlých prostorách můžete poznat daleko víc, poznáte, do jakých dálek či hloubek se může vydat duše mladého výtvarníka, či vlastně výtvarnice.

Svá díla na vernisáži v úterý 14. května představily Elena Nesrstová, Ivana Lišková, Vanesa Částková, Eliška Husáková a Natálie Šimčíková. Každá z pěti výše jmenovaných má svůj specifický výtvarný projev. Přesto jejich  kresby a malby vzájemně propojuje téma portrétů, figurální kompozice v pohybu, křídla motýlí, architektura nebo abstrakce. V obrazech se dají vystopovat vlivy impresionismu, expresionismu, surrealismu i dalších …ismů, ale co s ISMY, když je člověku čtrnáct, patnáct let?! To člověk podoben Robinsonovi sedí v přístavu a čeká na svou loď. Vítr se zvedá, plachta se napíná a za chvíli se již jen ohlíží na molo, kde ještě mávají ti , kteří nás na cestu připravovali  -  mezi nimi hlavně paní učitelka Ludmila Vacová, která opět vernisáž se svou příznačnou pečlivostí připravila. Poděkovat se jistě sluší také paní učitelce Iloně Lančové a skvělému hudebnímu doprovodu v čele s paní učitelkou Kamilou Mikoleckou. 

                                                                                    Takže bon voyage ...

                                                                           Mgr. Robert Jakůbek

Talentovaní Talentovaní Talentovaní Talentovaní Talentovaní Talentovaní Talentovaní Talentovaní Talentovaní Talentovaní Talentovaní Talentovaní Talentovaní Talentovaní Talentovaní Talentovaní
Rychlý kontakt

ZŠ Dr. Hrubého 2, Šternberk,
příspěvková organizace
Dr. Hrubého 319/2
785 01 Šternberk

  • IČ 61 989 991
  • RED IZO 600 140 784
  • IZO 102 320 667
  • ID datová schránka: j29mkz2
Vybíráme z fotogalerie 2.B hasiči
Škola Online


Najdete nás na Facebooku


zřizovatel školy: Město Šternberk Rozpočet »