Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce

4.5.2018

„Do školy nás posílají, abychom se tam zcivilizovali. Aby nás tam zasvětili do těch největších společenských záhad. A základní civilizační hodnotou je to, že vědění je lepší než neznalost“, napsal R. Fulghum.

…i tohle jsem se v MŠ naučil a navštívil jsem při tom Základní školu Dr. Hrubého ve Šternberku.

Během měsíce dubna zavítaly děti ze sousední  mateřinky dvakrát do keramické dílny naší školy. Paní vychovatelka a paní učitelka za vydatné pomoci našich osmaček vyráběly s dětmi z MŠ Komenského dárky pro maminky k svátku. Děti byly z práce s hlínou nadšené.

Za odměnu, že všichni byli tak šikovní a hodní, se  společně s paní učitelkou podívali i do zákoutí keramické dílny. Nyní už ví, kde se jejich výrobek pálí a jak se zázračně promění barvy glazury při vysokých teplotách.

Paní vychovatelka dětem také prozradila, že čas běží jako voda a ani se nenadějí, budou z nich školáci. A tak ti, kteří budou navštěvovat naši školu, si mohou od 3. třídy vybrat keramický kroužek.

Přijďte, už se na Vás těšíme a rádi Vás tu opět uvidíme… „A poznatky ze školky na nás budou vyskakovat bez ustání až do smrti,“ prohlásil by autor výše zmíněného bestselleru.

Mgr.Ludmila Vacová

• REDIZO 600 140 784
Vybíráme z fotogalerie Atletický čtyřboj - 2.st.