Z pohádky do pohádky

11.1.2018

Z pohádky do pohádky- toť název výtvarné výstavy, která bude v  pátek dne 12.ledna 2018 slavnostně zahájena v 17 hodin ve šternberském DDM na Opavské ulici.

Naši žáci v prvním pololetí tohoto školního roku vytvořili celé projektové řady ilustrací a obrázků, které spojuje právě  motiv pohádek . Ve  fotogalerii najdete malou ochutnávku výtvorů. 3.B  kreslila Macha a Šebestovou ( jak jinak), čtvrťáci si vybrali pohádky z Večerníčků a Perníkovou chaloupku.

Kolektiv  6.B.  předvede ilustrace Macha a Šebestové v černobílé variantě. Žáci 6.A  se doslova vyřádili na barevném pohádkovém pexesu. V obou šestých třídách vznikl navíc nádherný soubor ilustrací libovolné pohádky náročnou kombinovanou  technikou stříkání přes šablony a  perokresby dotvořené akvarelovými pastelkami. Z  šikovných tvořivých rukou našich sedmáků vznikla téměř celá kniha ilustrací Červené Karkulky ve střízlivé červeno-bílo-černé barevnosti. Poradit si s omezenou barevností, pochopit, jak vytvořit kvalitní koláž, nebyla pro někoho zrovna hračka, ale téměř všichni to nakonec zvládli na výbornou. Pohádky z pařezové chaloupky si ve výtvarce připomněla  třída 8.C a jejich dílka si na výstavě můžete rovněž prohlédnout. Deváťáci se pustili do vždy vděčné, ale zato o to více preciznější kresby tužkou , někteří ilustrovali Sůl nad zlato přímo solí. Jejich černobílé pexeso kdekdo může obdivovat.

Ve výtvarných činnostech jsme si poradili i velkým formátem A2 ,a tak ti výtvarkou nadšenější vytvořili originální XXL malby či kresby s pohádkovými motivy.

A jak se nám dařilo v konkurenci ostatních šternberských škol?  Výsledky výtvarné soutěže se dozvíte na vernisáži a také na našich stránkách už tento pátek. Sami se přesvědčíte o schopnostech i nadání mnoha našich žáků, tedy vašich dětí a třeba se i pohádkově naladíte na víkend.  A to určitě stojí za to.                                                                                                                      Ludmila Vacová

• REDIZO 600 140 784
Vybíráme z fotogalerie Odznak všestrannosti