třídní učitelka: Mgr. Irena Konečná

vychovatelka ŠD:  Věra Poláchová

asistence v hodinách: TV -  Mgr. Michala Mondeková, Mgr. Tomáš Loun,  Mgr. Petr Zapletal

VV, PČ - Bc. Pavla Krátká

Procvičování na doma:

www.rysava.websnadno.cz
www.skodahrou.cz
www.matika.in
www.onlinecviceni.cz

CO NÁS ČEKÁ:

Učíme se písmenka - jakmile dostanou děti domeček - nastříhají si odpovídající písmenko + slabiky

Sbírka pro psí útulek - granule, konzervy, pamlsky, deky, vodítka, hračky..... (do konce listopadu)

23.11. předávání Slabikáře   v 16hod.

30.11. třídní schůzky 16,00 - 18,00

4.12.   vánoční pečení perníků

20.12. kino

21.12.  Tvoje tvář má známý hlas

Naše tvoření

Ve výtvarné výchově jsme dělali žabičky a narozeninové dortíky. foto V pracovních činnostech jsme modelovali písmenka, která už známe. foto

Tělocvik foto

PROJEKTOVÝ DEN "TVOŘÍME PRAVIDLA

Ve středu 27.9. jsme prožili ve škole svůj první projektový den. Přišly za námi i maminky a celý den s námi strávila i paní vychovatelka Dana. Byli jsme rozděleni do 4 skupin. Nejdříve jsme si společně zahráli hry na jména, každý si nakreslil svou hvězdu. Potom jsme si povídali o tom, co znamená být osamělý. Poslechli jsme si pohádku „Malá osamělá hvězda“ , na závěr této aktivity jsme všichni dostali hvězdičku ukrytou v jablíčku. Zjistili jsme, že je dobré mít kamarády. Potom jsme poslouchali bajku „Lev a papoušek“ . Tady jsme si povídali o kouzelných slovíčkách. A které jsme nejvíce používali? PROSÍM, DĚKUJI, PROMIŇ - už na ně nebudeme zapomínat. Při další aktivitě jsme zjistili, že bez naslouchání bychom nevytvořili příběh skřítků. Nejdříve jsme ve skupinkách vybarvili skřítky, dali jim jména a potom jsme o nich na koberci vyprávěli.
Vše, co jsme si první tři hodiny prožili, jsme shrnuli do pravidel naší třídy. Nejdříve jsme ve skupinkách doplňovali pracovní listy o tom, jak bychom se měli chovat ve třídě, aby nám tu bylo dobře. Potom jsme si to společně shrnuli na naší kouzelné tabuli.
Na závěr celého projektového dne jsme si zahráli hry „Vedle mě si sedne ten, kdo….“ A „Místo si vymění……“  Než jsme se rozloučili, celý den jsme zhodnotili - den se nám líbil, prožili jsme něco nového a více jsme poznali kamarády ve třídě. Velké poděkování za úspěšný průběh patří maminkám a našim vychovatelkám, které nám pomáhaly. foto

A tady je příběh skřítků, který jsme vytvořili:

Žili, byli 4 skřítci. Jmenovali se Ferda, Cipísek, Františka a Adrejka. Cipísek šel hluboko do lesa, kde našel liščí noru. Andrejka byla celá barevná, uměla stvořit duhu a měla žluté vlasy. Andrejka bydlela ve městě. Františka šla do lesa na jahody. Cipíska zavřela liška do nory.  Františka tu noru našla, vlezla do nory a liška ji také zavřela. Ferda šel hledat kamaráda Cipíska. Ferda nakonec Cipíska našel. Andrejce déšť zničil duhu. Všichni skřítci se spolu spojili a měli velkou moc a vytvořili spolu novou duhu. Andrejka je pozvala do města, aby si popovídali. Andrejka měla oslavu, přišli všichni. Postavili si spolu dům, postavili si sedačku, dali si tam i televizi. Venku  postavili komín, postavili i pec, upekli si dort a dali na něho svíčky. V domečku si skřítci postavili postýlky. Postavili si i WC. Všichni si spolu vyšli na jahody.  Cipísek se ztratil a volal o pomoc. Andrejka udělala duhu a tím ho zachránila. Potom snědli dort, udělali si táborák, zapálili oheň a opekli si špekáčky. Nasbírali si potravu na zimu. Andrejka se točila dokola, vytvořila sluníčko a duhu a  bylo všem teplo. Na konci duhy byl poklad, plný hrnec zlata. Zazvonil zvonec a pohádky je konec.

Vybíráme z fotogalerie indiánka Danuš
zřizovatel školy: Město Šternberk