Astronomická olympiáda – krajské kolo

22.05.2020

 

Úspěšní řešitelé školního kola astronomické olympiády pokračovali domácím krajským kolem, které probíhalo v měsících únoru, březnu a dubnu. Úkolem žáků bylo vyplnit on-line test, dále pak vyřešit dvě poměrně náročné a rozsáhlé teoretické úlohy, ke kterým bylo třeba doučit se matematický a fyzikální aparát přesahující rozsah učiva ZŠ. Posledním úkolem bylo praktické pozorování. Soutěžící si museli vyrobit polystyrenový glóbus, sestavit sluneční hodiny a určit tzv. subsolární bod. Protože nám do tohoto období zasáhla koronavirová opatření, žáci měli ztížené podmínky (uzavřené obchody pro nákup materiálu na glóbus, nemožnost osobních konzultací).

Vzhledem ke karanténě musela být změněna i forma celostátního kola, které mělo proběhnout v květnu. Proto se úspěšní žáci on-line testu (mezi nimi i naše dvě žákyně) zúčastnili mezinárodní on-line soutěže, která proběhla 23. dubna na serverech v Estonsku.  Na základě výsledků krajského kola a mezinárodní soutěže bude potom stanoveno pořadí v celostátním kole (bude známo v červnu).

A jak jsme dopadli v krajském kole? V kategorii EF, určené pro žáky 8. a 9. ročníků, Ivana Lišková ze třídy 9.A obsadila krásné páté místo a Adéla Omachelová z 8.A byla šestá. V kategorii GH, určené pro žáky 6. a 7. ročníků, se nejlépe umístil Matyáš Sedlák na 14.-15. místě. Gratulujeme k úspěchu!!

                                                                                 Jana Lounová

Rychlý kontakt

ZŠ Dr. Hrubého 2, Šternberk,
příspěvková organizace
Dr. Hrubého 319/2
785 01 Šternberk

  • IČ 61 989 991
  • RED IZO 600 140 784
  • IZO 102 320 667
  • ID datová schránka: j29mkz2
Vybíráme z fotogalerie Zahájení školního roku 2017/18
Škola Online


Najdete nás na Facebooku


zřizovatel školy: Město Šternberk Rozpočet »