Evropa ve škole 2019

29.4.2019

 

Skupina žáků po projektovém Dni Země vyrazila ještě vlakem na cestu do Olomouce. Kam a proč? No přece na vyhlášení výsledků soutěže do olomouckého domečku, aby tam převzali diplom i ty pomyslné medaile.

Ve středu 17.4.2019 proběhlo v  DDM Olomouc slavnostní předávání ocenění za krajskou výtvarnou a literární soutěž Evropa ve škole. Na této soutěžní přehlídce, která se již téměř půl století každoročně koná v našem krajském městě, si ZŠ Dr. Hrubého ve Šternberku získává své jméno.

Obsadili jsme 1. místo ve druhé kategorii výtvarné části. Ani v literární části jsme se neztratili, naše žákyně Nikola Parčová ze 7.B získala čestné uznání ve třetí kategorii , kde se umísťují převážně studenti víceletých gymnázií.

Celé slavnostní předávání cen bylo spojeno s prezentací oceněných výtvarných děl. A tak naše vydařené akce Masopust i projekt (Ne) šťastné osmičky s živou vlajkou nakonec vidělo několik desítek párů očí z řad učitelů, žáků i hostů z celého kraje.

Na výše zmíněných projektech se podílela většina žáků 1. i 2. stupně naší školy. Fotodokumentace i texty z našeho šternberského masopustu postupují do finále, které se bude konat letos v květnu v Plzni.

                                                                                           Mgr. Ludmila Vacová

1.místo v krajské soutěži 1.místo v krajské soutěži 1.místo v krajské soutěži 1.místo v krajské soutěži 1.místo v krajské soutěži 1.místo v krajské soutěži
Rychlý kontakt

ZŠ Dr. Hrubého 2, Šternberk,
příspěvková organizace
Dr. Hrubého 319/2
785 01 Šternberk

  • IČ 61 989 991
  • RED IZO 600 140 784
  • IZO 102 320 667
  • ID datová schránka: j29mkz2
Vybíráme z fotogalerie Vánoční dílny ve 2.C
Škola Online


Najdete nás na Facebooku


zřizovatel školy: Město Šternberk Rozpočet »