Expedice Borneo

4.3.2020

V dalším cestopisném pásmu manželů Motani jsme navštívili Malajský poloostrov a ostrov Borneo. Přivítalo nás nejen moderní město Kuala Lumpur, ale i staré a veselé město Melaka. Malajci jsou přátelští, usměvaví a veselí. Poznali jsme rozmanitá a pestrá jídla, uchvátil nás deštný prales, podivuhodná vegetace, obrovský květ raflézie, létající veverky a lemuři. Svojí péčí o mláďata nás zaujali orangutani, nosaté a břichaté opice kahau nás pobavily nejen svým zjevem. Jedovatí hadi a škrtiči budili přirozený respekt. Věděli jste, že i ryby mohou žít na suchu? Pro mnohé z nás novinka! Příroda je prostě plná zázraků. Pozorovali jsme také vzácné malé slony bornejské. Noční výprava byla tajemná, ale stála za to. V jeskyni plné švábů, stonožek, netopýrů a vlaštovek nám tak trochu běhal mráz po zádech.

Setkali jsme se s lovci lebek a mořskými cikány. V okolí jejich skromných a chatrných příbytků na vodní hladině dováděly děti a předváděly nám své nejlepší akrobatické kousky při skocích do vody.

Děkujeme za jedinečnou podívanou a unikátní záběry. Těšíme se zase za rok na shledanou!

Jitka Motáńová

Vybíráme z fotogalerie Přebor škol v atletice