Jsem nezávislý, nekouřím, návštěva Vlastivědného muzea

14.2.2020

Žáci sedmých ročníků se 12. února vydali do Olomouce na preventivní program JSEM NEZÁVISLÝ, NEKOUŘÍM. Žáci byli rozděleni do 5 skupin, každá skupina pracovala na vyřešení různých úkolů a vítězná získala dárek. Úkoly byly velmi pestré -např. vybrat chemické látky, které se vyskytují v cigaretovém kouři, spočítat, kolik peněz prokouří ročně průměrný kuřák nebo kolik lidí na světě zemře v důsledku kouření. Plnění úkolů bylo prokládáno informacemi o škodlivosti vodních dýmek a elektronických cigaret a ukázkami částí lidského těla postižených kouřením. Díky preventivnímu programu žáci získali mnoho užitečných informací a je na každém z nich, zda se jimi budou řídit.

Po programu se žáci přesunuli do Vlastivědného muzea v Olomouci, kde navštívili výstavu „Největší záhady a tajemství světa“, kde byla k vidění kolekce kopií mistrovských a výstavních replik, faksimilií a reprodukcí – např. slavného Turínského plátna nebo křišťálové lebky.

Leona Hnáthová

Jsem nezávislý, nekouřím Jsem nezávislý, nekouřím Jsem nezávislý, nekouřím Jsem nezávislý, nekouřím Jsem nezávislý, nekouřím Jsem nezávislý, nekouřím Jsem nezávislý, nekouřím Jsem nezávislý, nekouřím Jsem nezávislý, nekouřím Jsem nezávislý, nekouřím Jsem nezávislý, nekouřím Jsem nezávislý, nekouřím Jsem nezávislý, nekouřím

Vybíráme z fotogalerie 1.A na koncertě