Mladý chemik - krajské kolo

10.2.2020

28. ledna proběhlo krajské kolo soutěže Mladý chemik.

Soutěž je zaměřena na celorepublikovou propagaci chemie na základních školách. Klade si za cíl propojit základní školství, střední školství a odbornou praxi v chemii. Žáci v rámci soutěže musí prokázat patřičné vědomosti z chemie a praktickou zručnost v laboratorním cvičení. Soutěž je finančně podpořena odbornou veřejností, firmami podnikajícími v chemickém průmyslu a Svazem chemického průmyslu.

Naši školu zde zastupovali dva žáci Ondřej Motáň a Roman Odstrčil, kteří úspěšně prošli předchozími koly soutěže.

Roman Odstrčil obsadil krásné 15. místo a Ondřej Motáň byl třetí a tím postupuje do celostátního kola, které proběhne v červnu  na VŠ Chemicko-technologické v Pardubicích.

Gratujuji a přeji hodně úspěchů nejen v oblasti chemie.

Mgr. Darja Tomanová

Mladý chemik2 Mladý chemik2 Mladý chemik2 Mladý chemik2 Mladý chemik2