Na vlastní kůži aneb Osmák učitelem

23.02.2020

V pondělí 17. února si někteří osmáci vyzkoušeli doopravdy a zcela vážně učit.

Týden dopředu si vybrali třídu (mohli vybírat od druhé do páté) a předmět, který by chtěli vyučovat. Zjistili si, co malé děti nyní probírají a co má být obsahem zvolené hodiny. Nic nenechali náhodě a všichni se pečlivě připravili – přichystali křížovky, kvízy, samostatné práce, prezentace, soutěže …

Do každé třídy šli ve dvojicích nebo trojicích, v poslední lavici na všechno dohlížela ostřížím zrakem paní učitelka nebo paní vychovatelka. Osmáci si vedli opravdu dobře – většině malých dětí se tato změna líbila, nadšeně se zapojovali do společných činností, hlásili se a pěkně spolupracovali. Dohlížející dospělý dozor byl z mnohých mladých učitelů také doslova nadšený. Pravda, někteří ze začátku trošku trpěli trémou (ta se po prvních minutách vytratilaSmile), někteří zase byli trošku rozpačití, takže chvíli trvalo, než se dostali do „formy“. Vzhledem k tomu, že to byla pro všechny první zkušenost, zaslouží si opravdu velkou pochvalu!

Takže osmáci: Kdy si dáme repete?

Mgr. Jana Lounová

Vybíráme z fotogalerie Výškař školy