ŠKOLA ŽIVOTA, aneb CO VIDím, když mám čas...

18.05.2020

Milí žáci, rodiče i prarodiče, kolegové,

předkládáme Vám zcela dobrovolný úkol, který je tentokrát adresován nejen dětem 1. a 2.stupně… Zapojit se mohou i dospělí, pokud chtějí. Plánujeme začátkem příštího školního roku 2020 zavzpomínat na stávající koronačasy. Připravujeme tedy výstavu s názvem ŠKOLA ŽIVOTA. Výstava by měla zmapovat čas, který jsme strávili doma a to nejen domácím učením.

Čemu jsme se ještě naučili? Nad čím jsme přemýšleli? Jak jsme se cítili? Na co jsme si konečně našli ČAS? CO VIDěly naše oči, když jsme se konečně zastavili?

Zapoj se i ty do výtvarně-literárně-pracovně-fotografické výstavy, jejíž vernisáž plánujeme na říjen 2020. Uskuteční se v naší školní galerii.

I ty můžeš chystanou přehlídku svým příspěvkem zpestřit.

Jak?

Zde jsou tipy, nápady – můžeš si vybrat jakékoliv téma ( jedno i více, pokud chceš, můžeš témata i kombinovat ).

FOTOGRAFIE proměn krajiny, detailů jarní přírody, probouzející se jarní přírody ( aneb CO VIDím, čeho si jindy v každodenním shonu ani nepovšimnu ).

A najednou čas je… Fotografie u činnosti, na kterou nebyl před Covidem čas. Např. hraní Člověče nezlob se, opravení psí boudy,…fotodokumentace – koláž z fotek-aneb, co bylo jinak od 11.3.- viz. ČAS PRO DRUHÉ – pomoc seniorům, šití roušek…

ROUŠKA 100x jinak…

a)      Výzdoba roušky- jak jste si originálně vyzdobili svou roušku

b)      Za rouškou člověk skrývá většinu svého obličeje, ostatní vidí jen oči. Nelze odezírat mimiku tváře, nelze odhadnout, jak se člověk cítí. Pouze oči mohou prozradit, co se skrývá „pod rouškou. Dvě fotografie žáka/ učitele/ rodiče/ prarodiče – jedna fotografie s rouškou, druhá bez ní. Co se v člověku odehrává? Co v daný moment focení aktér cítí/dělá? Strach, radost, smutek, Křičí, směje se? Má semknuté rty nebo má pusu dokořán?

Co se v mládí naučíš….aneb: MAMÍ, já už umím vařit! Jídla, která jsi uvařil či upekl  sám nebo s dopomocí rodičů, babiček… ( můžeš doplnit receptem)

ŠIKULA….aneb To jsem vyrobil JÁ ! ( pochlub se, co se ti podařilo vyrobit v tátově dílně nebo venku na zahradě, co nového tě naučila máma, sourozenec či prarodiče…)

Píšu, píšeš, píšeme - poezie (básničky) i próza – dopis, rozhovor, vzpomínky,     mozaika postřehů na dobu od 11. března 2020

MIX Fotografie/Kresba/malba/koláž/ komix : „Najdi rozdíl“ – před a po vyhlášení nouzového stavu (fronty před obchodem, prázdné restaurace, nápisy na dveřích (dodržujte rozestupy), prázdné regály s desinfekcí, rodina spolu..…)

Malý domácí koncert s velkou odezvou…Audio- záznam nebo fotodokumentace chvíle, kdy jsem potěšil hudbou své blízké, kdy jsem vymyslel nějakou skladbu nebo vyrobil netradiční hudební nástroj

Každá práce musí být vzadu řádně označena – Jméno, příjmení, třída a vybrané téma. K práci je vhodné připojit krátký komentář.

Do 4.9. vybírají osobně nebo poštou na školní mail na 1. stupni třídní učitelé, na 2. stupni učitelé výtvarné výchovy - p. uč. Vacová a  Jadrná.

 

A na závěr? I když se nejedná o soutěž, věřte, že MY VÁM TY MEDAILE PŘIVEZEME!!!

Rychlý kontakt

ZŠ Dr. Hrubého 2, Šternberk,
příspěvková organizace
Dr. Hrubého 319/2
785 01 Šternberk

  • IČ 61 989 991
  • RED IZO 600 140 784
  • IZO 102 320 667
  • ID datová schránka: j29mkz2
Vybíráme z fotogalerie Den pátý_PODZIM
Škola Online


Najdete nás na Facebooku


zřizovatel školy: Město Šternberk Rozpočet »