Archimediáda – okresní kolo

Jakub Sabela a Kryštof Kouřil jsou nadnášeni nejen tíhou kapaliny jimi vytlačené, ale také úspěchem ve fyzikální soutěži. :)

Fyzikální soutěž nazvaná po významném řeckém matematiku, fyziku, vynálezci a astronomu starověku Archimédovi ze Syrakus je určena pro žáky sedmých ročníků základních škol a sekund gymnázií. Letos se konala 11. května 2022 v DDM Olomouc. Žáci zde řešili různé fyzikální úlohy z mechaniky pevných látek, kapalin a plynů a také prezentovali svůj pokus, který si připravili doma.

Naši školu reprezentovali dva žáci ze třídy 7.C. – Jakub Sabela a Kryštof Kouřil. Oba se stali úspěšnými řešiteli, Kuba vybojoval třetí a Kryštof páté místo.

Oběma chlapcům blahopřejeme ke krásnému výsledku a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Kompletní výsledkovou listinu včetně fotogalerie najdete na:

Jana Lounová

Datum vložení: 15. 5. 2022 21:51