Astronomická olympiáda

Úspěšní tuláci po hvězdách.

16. prosince 2022 proběhlo školní kolo již 20. ročníku Astronomické olympiády. Soutěží se ve dvou kategoriích – GH (šestá a sedmá třída) a EF (osmá a devátá třída). Nejlepšími řešiteli v kategorii GH se stali Vojtěch Hornišer, Tadeáš Smička, Petr Vychodil a Gabriela Zatloukalová (7.B). V kategorii EF obsadili vítězné příčky Matylda Trizmová (9.A), Jakub Sabela (8.C) a Natálie Zahradová (9.A).

Do krajského kola kromě již výše zmíněných dále postupují Emma Kunatová, Amálie Lišková, Jakub Šuba, Eliška Králová, Vivien Tirpáková, Matyas Lofitek, František Tiefenbach a Matyáš Suchánek.

Krajské kolo bude vyhlášeno v lednu 2023 a bude probíhat do března. Dvacet nejlepších řešitelů z celé republiky bude mít možnost poměřit své znalosti v celostátním finále v Praze.

Mgr. Jana Lounová

Datum vložení: 19. 12. 2022 14:08