Bezpečný pes

Nejlepší přítel - bezpečný přítel.

Programem „Bezpečný pes“ nás provázeli dva lektoři a jejich dva pejsci.

Nejprve se žáci  seznámili s pejsky a s jejich stavbou těla. Naučili se také znát řeč psího těla, jejich mimiku a rozpoznat psí varovné signály.

V další části programu navodili konkrétní situace ze života, do kterých se může dítě spolu s cizím psem dostat (pes na vodítku, kterého potká na ulici se svým pánem, pes kdekoliv přivázaný, pes bez pána pobíhající po ulici a pes agresivní, který již vykazuje známky blížícího se možného napadení), jak tyto situace konkrétně řešit a zvládat.

Všechny děti si mohly vyzkoušet, jak správně k pejskovi přistoupit, když jim jeho pán dovolí si ho pohladit. Mezi dětmi byly před programem i takové, které měly ze psů obrovský strach. Bylo úžasné vidět je, jak si psa hladí, jak svůj strach díky programu dokázaly překonat.

Mgr. Helena Zemánková, Mgr. Petra Dostálová

Datum vložení: 25. 5. 2022 20:53