Buď HIV negativní

Vzdělávání žáků devátých tříd v Olomouci

Na přelomu února a března se žáci devátých tříd zúčastnili preventivně-vzdělávacího programu na Krajské hygienické stanici v Olomouci - Buď HIV negativní.

Po úvodním rozdělení do smíšených skupin žáci vyplnili dotazník, který ověřil jejich dosavadní znalosti k danému tématu.

Poté se střídaly vzdělávací vstupy přednášející s odpovídáním na kvízové otázky. Žáci se dozvěděli, kdy je kontakt s nakaženým nebezpečný, ale i kdy to nebezpečné není.

Nechybělo samozřejmě ani praktické cvičení, ve kterém si žáci dobrovolně vyzkoušeli, jak nasadit kondom na model mužského údu. Ti, co nejlépe zvládli kvízové otázky, si odvezli pěkné ceny, zbytek dostal upomínku na přednášku také.

Ve zbývajícím dopoledním čase obě třídy poznávaly krásy a pamětihodnosti našeho krajského města.

Ilona Lančová

Datum vložení: 9. 3. 2023 13:58