Dějepisná olympiáda – školní kolo

Šlechta v proměnách času.

Podle citátu „Musí se něco dít, jinak by nebyly dějiny“ se i u nás, mimo jiné, dne 17.1. dělo školní kolo  Dějepisné olympiády.  19 zájemců z řad  žáků 8. a 9. ročníků se popasovalo s 15 úkoly na téma „Šlechta v proměnách času“. Soutěžící mohli získat maximálně 60 bodů.

Nejúspěšněji z klání vyšli: 1. místo       Filip       Nikl            56 bodů (!)

2. místo       Josef      Běhal       48 bodů

3. místo       Matyáš  Sedlák      44 bodů

Při vyhlášení výsledků byli vítězové odměněni čokoládovou prémií.  Sladký „zlatý dukát“ pak právem připadl ( po vzoru soutěže O poklad Anežky České 😊)  všem soutěžícím, neboť výsledky letošního  školního kola patří bez pochyby k těm nejúspěšnějším.

Jakůbek, Zelený

Datum vložení: 20. 1. 2022 7:44