Den kariérového poradenství

Akce MAS Šternbersko pro žáky 5.-9.tříd na hřišti školy.

Na čtvrtek 17. června 2021 MAS Šternbersko přichystalo pro žáky 5. – 9. tříd zajímavý projekt, který měl atraktivní formou představit žákům aktivity směřující k vhodné volbě povolání, ke vstupu na trh práce a motivovat žáky k setrvání v pracovní aktivitě. V programu vystoupily osobnosti Šternberka, které se vlastní pílí vypracovaly na vysokou úroveň a dosáhly úspěchu ve své práci.

Celá akce proběhla na hřišti školy v dopoledních hodinách, programem nás provázel Martin Kapek. V zajímavém setkání s výtvarníky Josefem Zlamalem a Andreou Vytlačilovou jsme si povídali o tom, že žádný cíl není nedosažitelný, pokud na něm bude člověk intenzivně pracovat. Zástupkyně z Úřadu práce ve Šternberku nás seznámila o možnostech konzultací, o povoláních, která jsou pro současný trh práce zajímavá, a odpovídala na dotazy dětí. Velkou pozornost si přitáhl Tomáš Korený, student právnické fakulty, nadějný představitel českého motosportu, který vyprávěl o závodech, o svém trénování na trenažéru, o moderování automobilových závodů a moderování pro Českou televizi. Hana Knopfová nám popsala práci copywritera, nastínila, jak je možné živit se psaním příspěvků na sociální sítě nebo třeba jak vydat vlastní knihu. Romský student a muzikant Michael Mitraš motivoval žáky tím, že jim na sobě samém ukázal, jak se vlastní pílí vypracoval až ke spolupráci s firmou Microsoft. O svém složitém dětství a cestě za štěstím a úspěchem se s námi podělil Tomáš Velzel, scénárista, skladatel, malíř, grafik, herec a učitel v mateřské škole. Na své si přišli i milovníci hudby, kteří shlédli vystoupení kaply Indican.

Na stáncích se zástupci místních firem (EXCALIBUR ARMY spol. s r.o., Robertshaw CZ Limited, Policie ČR, Charita Šternberk, Nestlé Česko s.r.o. a Paseka Zemědělská a. s.) mohli žáci řešit zajímavé úkoly a soutěžit o ceny. Byly zde například 3D piškvorky, soutěže, kde žáci hádali vlastnosti bojových vozidel, skládali náboje na rychlost, mohli si nechat na 3D tiskárně natisknout zvířátko, namalovat si placku na připnutí, vyzkoušet vozík pro invalidy, seznámit se s funkcí pračky a také se zvěčnit ve fotokoutku.

I přesto, že nás celou akcí nás provázela bezmračná obloha a vysoké teploty, děti i dospělí vše nesli statečně a den si užili. A co říci závěrem? Nikdy nezapomeňme na důležité poselství z tohoto dne: Když člověk opravdu něco chce a něco pro to dělá, tak svého cíle dosáhne. Nic není nemožné.

Datum vložení: 24. 6. 2021 21:10
Datum poslední aktualizace: 27. 6. 2021 21:50