Naše dveře dokořán

V pátek 24. března jsme ve škole uspořádali den otevřených dveří. Přivítali jsme nejen budoucí prvňáčky a jejich rodiče, ale i naše bývalé žáky a další návštěvníky, kteří se chtěli podívat, jak to u nás ve škole vypadá. Pro všechny jsme připravili rozmanitý program.

Od rána mohli všichni příchozí nahlédnout do vyučování, kde probíhaly ukázky výuky na interaktivní tabuli či vyučování s využitím tabletů. Někteří se zájmem zhlédli hodinu tělocviku a další. Po celý den měli návštěvníci možnost prohlédnout si celou školu.

Hlavní program se naplno rozjel v odpoledních hodinách. Kdo chtěl, mohl se zapojit do mnoha aktivit připravených v jednotlivých třídách, v tělocvičně i na chodbách. Ve výtvarných dílničkách si především děti vyrobily velikonoční vajíčko, zajíčka či motýlka. Navštívit mohly také hudební, přírodovědný či čtenářský koutek nebo multimediální a jazykovou učebnu. Nejen jejich rodiče pak zaujaly chemické a fyzikální pokusy, pobavili je i roboti – zejména ten, který dokázal během chvilky poskládat celou Rubikovu kostku. V nabídce byla i možnost vyzkoušet si práci na interaktivní tabuli nebo různé výukové programy na počítači. Někteří se vydali do tělocvičny, aby prověřili svou fyzičku na opičí dráze, jiní se utkali ve stolních hrách.

Pro předškoláky byla připravena stezka Jeníčka a Mařenky, na které plnili nejrůznější zábavné úkoly, za jejichž zdolání je čekala sladká odměna.

Pro hosty bylo také zajištěno občerstvení. Všechny jistě zaujala úžasná vůně, která se linula ze školní kuchyňky, kde se připravovaly sladké dobroty – ořechové rohlíčky a ukrajinské syrniky. Pochutnat si mohli i na „velikonočním“ čaji a grogu nebo na výborných pečených klobásách. Milovníci kávy si zase přišli na své v naší „květinové“ kavárně.

Všem návštěvníkům (a že jich bylo opravdu mnoho a moc nás to těší) děkujeme za návštěvu školy i za to, že zakoupením občerstvení či dobrovolným vstupným přispěli na další činnost dětí, a těšíme se na další stejně příjemné setkání!

Datum vložení: 26. 3. 2023 18:52
Datum poslední aktualizace: 26. 3. 2023 19:07