Dne 10.5. se na naší škole opět konala akce zasvěcená ekologii.

Šesťáci a sedmáci se jako každý rok v rámci kampaně „Ukliďme Česko“ vydali uklidit okolí školy i města Šternberka. Vyzbrojeni pytli na odpady i rukavicemi se zapojili všichni dle svých možností. Kromě drobného odpadu žáci zbavili přírodu židlí, pneumatik a dalších rarit. Do úklidu se zapojili i osmáci. Ti ještě navíc absolvovali exkurzi do Remitu a Čistírny odpadních vod Šternberk.

Žáci 3. až 5. tříd si vyzkoušeli základy orientace v prostoru horní zahrady hradu Šternberk. Aktivita "Superpípač" s 8 kontrolami a s použitím elektronického systému Sportident pomohla s nácvikem správně zorientovat mapu.

Deváté ročníky chystaly v parku stanoviště s úkoly s přírodovědnou, ekologickou a sportovní tematikou pro žáky prvních a druhých tříd.

V 9 hodin se akce rozběhla a na trať se vydaly skupinky dětí. Malé děti byly nadšené a většinou bez problémů dbaly pokynů a rad velkých deváťáků. I ti si svoji roli náležitě užívali a hráli si na pedagogy a vychovatele.

Náladu umocnilo pěkné počasí. Všichni odcházeli unaveni, ale spokojeni.

Darja Tomanová

Datum vložení: 15. 5. 2022 22:14