Design inspirovaný mikrosvětem

Design inspirovaný mikrosvětem 1

Modeling zpod mikroskopu - snad ani nezmar nezůstal nazmar.

Zcela otevřenou a volnou pomyslnou hranici mezi přírodopisem a výtvarnou výchovou si nechali žáci 6. ročníku v rámci učiva o prvocích. My učitelé tomu říkáme mezipředmětové vztahy. Šesťáci se dobrovolně  mohli zapojit do výzvy „Design inspirovaný mikrosvětem“.

Minulý měsíc dostali za úkol vytvořit libovolný výrobek nebo model s motivem prvoků. Ty zrovna probírali v online hodinách přírodopisu. Mnozí s chutí ozdobili předměty denní potřeby- např. hrnek či penál na tužky. Někteří si rovnou oživili jarní šatník a nakreslili si  motiv mikrosvěta na tričko či nátělník. Humorně působí i pantofle v podobě prvoků. Vtipnou kombinací je přímo trepka na trepce nebo prvok s názvem trepka na domácí pantofli. Ani hravé lego, plastelína či rovnou přírodní hlína nezůstaly nazmar. Velmi působivé je i rozměrné landartové dílo zhotovené z přírodnin. Takový naturální koberec dírkonožců z listí, trávy, klacíků i kytiček by při procházce kdekoho mile překvapil. Vybrané práce můžete spatřit ve fotogalerii.

L. Kropáčková a L. Vacová

Datum vložení: 2. 5. 2021 21:39