Dny evropského dědictví na hradě Šternberk

DED

Parkem po stopách Liechtensteinů.

Ve dnech 13. a 14.9. jsme se  s žáky 3. až 7. tříd za mírně deštivého počasí vydali na hradní prohlídku nového okruhu nazvaného „Parkem po stopách Liechtensteinů“.

Začátek byl situován do hradní Liechtensteinské kuchyně, ve které nám velmi hezky paní průvodkyně povídala o funkci zařízení kuchyně a přípravě pokrmů. Následně jsme se vydali na procházku hradním parkem, který prošel náročnou rekonstrukcí. Součástí okruhu byla i prohlídka nové vyhlídkové pergoly. Na závěr jsme se společně podívali do technického objektu ledovny, jenž  se rovněž vrátil do své původní podoby.

Všechny poznatky z návštěvy na hradě využijeme v hodině vlastivědy.

Děkujeme paní kastelánce Heleně Gottwaldové, jež dětem zdarma umožnila prohlídku nového hradního okruhu.

Helena Zemánková

Datum vložení: 18. 9. 2022 20:12