Druháčci v bílém

Martinův bílý kůň sice zůstal ve stáji, děti si to ale užily i tak.

„Už Martin na bílém koni“ je písnička, kterou jsme uvedli naše společné „ druhácké“ družinové odpoledne, abychom Martina přivolali.

Martin sice nepřijel, ale to nám vůbec nevadilo, protože my jsme si všechny aktivity s dětmi užili.

Nejdříve jsme si pověděli příběh o slavném rytíři, který se rozdělil o svůj plášť se žebrákem, a o tradicích a pranostikách spojených s touto legendou.

Hovořili jsme i o pomoci potřebným a o tom, jakým způsobem mohou děti pomáhat ostatním.

Následně si děti vytvořily rytířské erby, bílé koníky a některé našly i podkovičku v mozaice.

Na závěr si  dvojice z každé třídy nacvičily krátkou scénku o Martinovi.Velmi se jim to povedlo a všichni je za to odměnili potleskem.

L. Čermáková a  J. Ivanová

Datum vložení: 13. 11. 2022 23:02