Exkurze do Prahy

Jo, v Praze ....

Jako všichni deváťáci jsme se i my letos zúčastnili exkurze do Prahy. Ve čtvrtek 30.9. jsme v brzkých ranních hodinách vybaveni dokumenty nutnými v době covidové nasedli na vlak a vyjeli směrem k našemu hlavnímu městu.

Po příjemné cestě jsme celí natěšení vystoupili na Hlavním nádraží. Prvotní plán byl jasný -  odložit velká zavazadla do úschovny a Národní muzeum je naše. Pohled na  stověžatou matičku  z kupole muzea byl úchvatný, podobně na tom byly i sbírky v nižších patrech.

Po rychlém doplnění potravinových zásob jsme vyrazili přes Karlův most na prohlídku areálu Pražského hradu- Vladislavský sál, katedrála sv. Víta, několik nádvoří … Nechyběla ani Zlatá ulička.

I když všechna místa byla zajímavá, postupně se ozývaly nohy, nezvyklé takovému počtu kroků, a hlavně žaludek. Snadné řešení - rozchod v nákupním centru a pak rychlý přesun metrem na hotel.

Ráno po snídani jsme si jeli prohlédnout Prahu z lodiček na Vltavě a mnoho zajímavých informací nám poskytla i paní průvodkyně v Muzeu Karlova mostu. Rychlá obhlídka Lennonovy zdi na Kampě, Národní divadlo ze všech stran a připomenutí listopadových událostí na Národní třídě. Zlatou tečkou všemi vyhlíženou byl  obědový rozchod na Václaváku.

Pak už jsme spěchali na nádraží, rozloučili se s Prahou a doufali v příjezd domů v souladu s jízdním řádem. K tomu bohužel nedošlo, ale jako zkušení cestovatelé jsme zvládli i 110 minutovou mimořádnou situaci na trati.

Mgr. Leona Hnáthová

Datum vložení: 5. 10. 2021 17:27