Exkurze do Prahy 9.B

V Praze je blaze.

Ve čtvrtek 8.9. jsme s naší třídou vyrazili za krásami Prahy. Použili jsme dopravní prostředek českých drah – Pendolino, takže cesta nám uběhla příjemně a rychle. Po příjezdu jsme hodili kufry na hotel Oáza, kde žáky zneklidnily starší balkóny, ale vnitřek byl přece jen o něco novější a čistší, takže jsem ani neslyšel moc stížností na ubytování. Poté jsme se vydali směr Václavské náměstí, kde jsme viděli slavnou sochu Václava, pěkně opravené Národní muzeum, dali si menší občerstvení a pak jsme již jeli metrem a tramvají na letiště, kde jsme se dozvěděli vše o letišti, jak funguje, co dělat při odbavení, prošli jsme si celou procedurou u letištní kontroly a pak jsme se autobusem dostali přímo na runway, kde jsme viděli vzlet i přílet letadel. Bylo to velice poučné. Poté jsme se přesunuli na Petřín, kde se mnou dvacet statečných vylezlo až na vrchol věže a mohli jsme se kochat krásami Prahy včetně největšího spartakiádního stadionu. Po sjezdu lanovkou jsme došli na Anděl, kde jsme si v místním obchodním centru dali večeři. Pak už jen přesun do hotelu, kde jsme nabrali síly na další den.

Druhý den jsme navštívili Pražský hrad, katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku. Nikdy bych nevěřil, že se nám někdo může ztratit v uzavřené 100 m uličce, ale nám se to stalo 😊, nakonec jsme našli oba ztracence u katedrály sv. Víta a mohli jsme pokračovat pochodem přes Karlův most, kde nás bohužel chytil celkem silný déšť. Ale zase kdo může říct, že byl na Karlově mostě přes den úplně sám? :)Pravda je, že někteří žáci si ani nevšimli, že přes ten most jdeme. Kolem orloje jsme tedy prošli celkem mokří a těšili se někam do sucha, což nám splnilo Paladium, kde jsme si dali pozdní oběd a následně jsme již zamířili na nádraží, vzali své věci z úschovny a pak šťastně dojeli až do Šternberku.

Celkově hodnotím jako třídní učitel exkurzi kladně, žáci k tomu přistoupili velice dobře, chování bylo bez problému, jen snad někteří úplně dobře nenesli déšť.

Mgr. Martin Zelený

Datum vložení: 21. 9. 2022 7:48