Exkurze žáků 9.A a 9.C v Praze

Dobrodružství hned na cestě.

Ve čtvrtek 15.9. jsme ráno vyjeli ze Šternberka do Prahy. Již během cesty jsme zažili něco, o čem se nám ani nezdálo. Naše Pendolino se málem srazilo s protijedoucím vlakem. Zažili jsme i evakuaci z jednoho vlaku do druhého. Bohužel vše bylo zdlouhavé, a tak jsme do Prahy nedorazili v 11,45 hod., ale ve 14,30 hod. Díky tomu jsme přišli o návštěvu Muzea Karlova mostu a projížďku na loďce po řece Vltavě.

Po příjezdu jsme se jeli ubytovat a z hotelu jsme jeli k Pražskému hradu na zastávku Hradčanská. Prošli jsme se Královskou zahradou, kde jsme si prohlédli mimo jiné Letohrádek Belveder a Zpívající fontánu. Poté jsme se přesunuli k Pražskému hradu, katedrále sv. Víta, Plečnikově vyhlídce…. Jeden ze zážitků byla i prohlídka poloprázdné Zlaté uličky. Přes Staré zámecké schody, Karlův most jsme se zastavili u Staroměstského orloje. Tam někteří z nás využili pietního místa ve vestibulu Staroměstské radnice, kde napsali vzkaz na kondolenční listiny k úmrtí britské královny Alžběty II. V nákupním centru Paladium jsme měli rozchod na večeři a někteří stihli i rychlé nákupy. 😊Posilněni jsme se přesunuli do hotelu, abychom si odpočinuli na další den.

V pátek jsme hned po snídani vyrazili na Letiště Václava Havla. Dozvěděli jsme se vše o letišti, jak funguje, co dělat při odbavení, prošli jsme si celou procedurou u letištní kontroly a pak jsme se autobusem dostali přímo na runway, kde jsme viděli během krátké doby několik vzletů i příletů letadel. Bylo to velice poučné. Tam jsme si koupili rychlý oběd.

Odpoledne jsme ještě stihli Valdštejnskou zahradu, Lennonovu zeď, Kampu, Národní divadlo, Václavské náměstí. Tam jsme si ještě koupili nějaké občerstvení do vlaku, spěchali na nádraží a doufali v příjezd domů v souladu s jízdním řádem. Tentokrát to vyšlo. 😊

Exkurze se nám líbila. Většina žáků se chovala skvěle a Prahu si dokázala užít. 😊

Ilona Lančová

Datum vložení: 5. 10. 2022 7:48