Fyzikální olympiáda

Úspěchy takřka maximální v olympiádě fyzikální.

22. března 2023 proběhlo v Olomouci okresní kolo Fyzikální olympiády kategorie E (9. ročníky a kvarty gymnázií) a kategorie F (8. ročníky a tercie gymnázií). Žáci řešili během čtyř hodin rozsáhlejší fyzikální úlohy, které svou náročností často převyšují rámec základní školy.

Kategorii F reprezentovali dva žáci – Kryštof Kouřil a Jakub Sabela, oba z 8.C. Kryštof obsadil vynikající třetí místo a Kuba šesté.

Do okresního kola kategorie E postoupil Petr Oulehla, žák 9. A třídy. V konkurenci zúčastněných základních škol a gymnázií ve své kategorii vybojoval překrásné 1. místo. Postupuje tak do krajského kola, které se bude konat 20. dubna 2023.

Všem chlapcům blahopřejeme k velkému úspěchu, děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a Petrovi přejeme mnoho úspěchů v krajském kole!                                                                                                       Jana Lounová

Výsledky okresního kola fyzikální olympiády

Vysledky_FO_64_EF_OK_Olomouc_ucitele_zaci.xlsx
Typ souboru: XLSX dokument, Velikost: 23,4 kB