Fyzikální olympiáda

Úspěch okresní, postup krajský.

Ve středu 20. března proběhlo v Olomouci okresní kolo Fyzikální olympiády kategorie E (9. ročníky a kvarty gymnázií) a kategorie F (8. ročníky a tercie gymnázií). Žáci řešili během čtyř hodin čtyři rozsáhlejší fyzikální úlohy.

Mladší kategorii F reprezentovali tři žáci ze třídy 8.B – Gabriela Zatloukalová, Tadeáš Smička a Vojtěch Hornišer. Gábina se umístila na krásném sedmém místě, Tadeáš byl devátý a Vojta desátý. Všichni měli vysoký počet bodů, takže se stali úspěšnými řešiteli.

V kategorii E naši školu reprezentovali Kryštof Kouřil a Jakub Sabela, oba žáci 9.C. Kryštof se umístil na vítězném třetím místě a Kuba na pátém. Oba žáci byli také úspěšnými řešiteli a postupují tak do krajského kola, které se bude konat 11. dubna 2024.

Všem žákům moc blahopřejeme ke krásným výkonům a děkujeme za jejich čas a energii, kterou věnovali přípravě na tuto soutěž. Kubovi a Kryštofovi přejeme hodně štěstí v krajském kole!

Jana Lounová

Datum vložení: 25. 3. 2024 15:23